Американски фудбал - NFL лига

Член од
10 јуни 2008
Мислења
451
Поени од реакции
789
Честитки до шампионот во фантази, уште еден победник на лигата. До сега сме немале некој што ја одбранил титулата. :bravobe:

За идната сезона јас и би ја намалил лигата, со цел да бидат сите активни, зошто очигледно губиме по некој во тек на сезона.
Фала за честитките, да во право си треба да се намали лигата, тие што се нективни не би требало да добијат покана идната сезона.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.306
Поени од реакции
11.033
Ако се деси ова, Иван Ивковиќ од Спортклуб има изјавено дека ќе трча гол околу Максимир. Ќе видиме. :D

Махоумс малце фрла некои сомнителни интерсепшни прошливе утакмици, ама ако Чифси се 15-1 (а не гледам зошто не би биле со оглед дека играат против Чарџерс), плус генерално пасинг статистиката на Махоумс е подобра од таа на Ален, додека Ален има rushing TDs 8, Махоумс 2. Не дека и Роџерс нема да биде незаслужено, ако победат и последнава ќе бидат 13-3 (ист скор како Билс ако овие тепаат против Мајами), не верувам дека ќе фрли 6 тачдаунс во последното коло за да стигне до 50, ама пак ќе има 45+ TDs, околу 70% completion rate (+ само 5 INTs засега).

Што викаат америчките медиуми, кој има предност - претпоставувам Роџерс?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
А еве и пасинг лидери до сега

Чудно ко за "GOAT" не го гледам Роџерс :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/

1609421888640.png

Ептен бега Махомс, чисто на ТД/ИНТ/% ако го стигне некој од другиве, ама супер рекорд, топ статистика...
По секоја логика Махомс ќе биде уште минатата недела ова реков, сега само се зголеми разликава некако
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
А еве и пасинг лидери до сега

Чудно ко за "GOAT" не го гледам Роџерс :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/ :/

Прегледај го приврзокот 279499

Ептен бега Махомс, чисто на ТД/ИНТ/% ако го стигне некој од другиве, ама супер рекорд, топ статистика...
По секоја логика Махомс ќе биде уште минатата недела ова реков, сега само се зголеми разликава некако
Мети Ајс е секад во топ 5 според јарди па не е ни блиску до ГОАТ муабет, Америве ептен го тргаат на страна веќе овој stat, повеќе внимание му даваат на пасер рејтингот...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Мети Ајс е секад во топ 5 според јарди па не е ни блиску до ГОАТ муабет, Америве ептен го тргаат на страна веќе овој stat, повеќе внимание му даваат на пасер рејтингот...
Е па ете, годинава Брејди го забележа третиот меч со перфектен пасер рејтинг

Роџерс има само еден и тоа лани

А ако збориш за сезонава...второ место во пасинг рејтинг зад Роџерс е...Дешон Вотсон

Четврто место е Танехил

А ни едниов е втор најдобар КБ во лигава нити другиов е четврти најдобар КБ во лигава :D
Автоматски споено мислење:

Иначе добар КБ е Мет Рајан, не е во муабет за ГОАТ пошто нема титули, иначе да имаше една-две титули зад себе ќе беше еден од топ 10-15 ол тајм, заедно со Брис и Ротлисбергер во иста категорија на квалитетни КБ играчи, ама за разлика од овие... нема титули, то е :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Ај да не испадне само јадеме гомна за race-related казни и ретардации од типот на она на Кавани или што ти знам

1609534834444.png

Дај бе нека се опраат кој кур е со казниве за се и сешто
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.562
Поени од реакции
5.072
Ај да не испадне само јадеме гомна за race-related казни и ретардации од типот на она на Кавани или што ти знам

Дај бе нека се опраат кој кур е со казниве за се и сешто
Oва ме потсетува на казната што Најки ја има плаќано на времето кога Џордан носел патики со бои кои во тоа време не бие одобрени од НБА.
НФЛ глуми конзервативна лига. Или попрецизно глуми лудило.
Кога го цртаа Џорџ Флојд на копачките беше сосема ОК.
Алвин Камара решил да носи една зелена и една црвена копачка *тревога*
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
Е па ете, годинава Брејди го забележа третиот меч со перфектен пасер рејтинг

Роџерс има само еден и тоа лани

А ако збориш за сезонава...второ место во пасинг рејтинг зад Роџерс е...Дешон Вотсон

Четврто место е Танехил

А ни едниов е втор најдобар КБ во лигава нити другиов е четврти најдобар КБ во лигава :D
Автоматски споено мислење:

Иначе добар КБ е Мет Рајан, не е во муабет за ГОАТ пошто нема титули, иначе да имаше една-две титули зад себе ќе беше еден од топ 10-15 ол тајм, заедно со Брис и Ротлисбергер во иста категорија на квалитетни КБ играчи, ама за разлика од овие... нема титули, то е :D
Абе не ми беше поентата дека Роџерс има подобар, туку дека општо статистиката за passing yards e во втор план.

Мет Рајан мене ми е мех квотер искрено, добар, толку.

Инаку на Арена2 имате пренос од F4 од колеџ фудбал.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393
Oва ме потсетува на казната што Најки ја има плаќано на времето кога Џордан носел патики со бои кои во тоа време не бие одобрени од НБА.
НФЛ глуми конзервативна лига. Или попрецизно глуми лудило.
Кога го цртаа Џорџ Флојд на копачките беше сосема ОК.
Алвин Камара решил да носи една зелена и една црвена копачка *тревога*
НФЛ (исто како и голем дел од лигите во САД)...глуми лига :D

Секоја година е вака, секоја година собираат пари за џабе

Можеш да играш да се ваљаш да плукаш да кашлаш врз играчи се тоа е ок

Ама ако заврши мечот и отидеш во соблекувална и извадиш маска ќе платиш казна

Ма ајде
Автоматски споено мислење:

Инаку на Арена2 имате пренос од F4 од колеџ фудбал.
А бе ајде, се возбудив пред да сфатам за Арена, а не СК збориш
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.713
Поени од реакции
56.225
А бе ајде, се возбудив пред да сфатам за Арена, а не СК збориш

Имаш и тука.

Стадионов е со 2/3 од капацитетот полн wtf, најмногу публика што имам видено за време на пандемијава. :eek:

Oвој ресиверов на Алабама е опасен момак, ако оди на драфт мислам дека ќе биде сигурно топ 10 пик...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.611
Поени од реакции
82.393

Имаш и тука.

Стадионов е со 2/3 од капацитетот полн wtf, најмногу публика што имам видено за време на пандемијава. :eek:

Oвој ресиверов на Алабама е опасен момак, ако оди на драфт мислам дека ќе биде сигурно топ 10 пик...
Знам тоа, таму и гледам од прееска хаах

Колеџиве цело време ептен публика имаат

А за драфтов..батали, ептен има квалитетни луѓе што одат во втора или трета рунда, зезнат систем е драфтот никогаш не е = квалитет

Ама да, се очекува од тоа што видов и двата рисивери на Бама да одат во топ 10-15, стандардно вадат јаки играчи
Автоматски споено мислење:

А еве на тема на колеџ играчи од Бама:

1609545135182.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom