Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
1609108858212.png

Гоф свеж ли е? Ниски пасови неколку и сга подава у празно :vrtioci:
Дури и да имаше добри пасови одговорот на прашањето ќе беше:
Нц

:D
Автоматски споено мислење:

Еден ден ќе го имаме овој менталитет и во македон..хааххахахаха не

 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Затоа е ЏЏ на ниво на Бог во Хјустон, подобро сестра да им опцуеш него да ги чепнеш за него фановите на Тексанс, све има направено за градот во милион наврати.

Сиетл многу се ослонуваат на Метклиф во напад, непотребно, Вилсон е доволно квалитетен да фрла и кон другите.

Ќе има јаки утакмии во последното коло, дури и Далас е во игра за плејоф.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Сиетл многу се ослонуваат на Метклиф во напад, непотребно, Вилсон е доволно квалитетен да фрла и кон другите.
Да бе, малце чудно, имаат супер тренер, супер све ама некако..не знам...

Исто лани или кога и да беше кога изгубија од Далас у плејоф не изиграа паметно, тогаш го имаа Вилсон и не се ослонуваа на него и зато изгубија..

Можат они со секого секако ама им фали малце среќа и ...што и да е тој фактор икс
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да бе, малце чудно, имаат супер тренер, супер све ама некако..не знам...

Исто лани или кога и да беше кога изгубија од Далас у плејоф не изиграа паметно, тогаш го имаа Вилсон и не се ослонуваа на него и зато изгубија..

Можат они со секого секако ама им фали малце среќа и ...што и да е тој фактор икс
Добро, збориме за тим и тренер кои одеа на подавање при Маршон Линч на 3 јарди до енд-зона во СБ. :D

Јас (сум кажал мислам) ич не го симпатишам Пит Керол а и Сиетл ко тим, освен господинот Вилсон, бог и батина.

Вашингтон Ново Име, ако не им се врати Смит за последниот меч, мислам дека сигурно губат, овој Хаскинс личи на превара.

Тајтнс мора да одат алл ин после со Пекерс на снегот, затоа што во последното коло Колтс играат со Џегз, тоа ни Филип Риверс не може да го усере, сигурна победа е.

Овој Лоренс сте го гледале ли бе, толку ли е добар шо се тепаат за прв пик да имаат?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Добро, збориме за тим и тренер кои одеа на подавање при Маршон Линч на 3 јарди до енд-зона во СБ. :D

Јас (сум кажал мислам) ич не го симпатишам Пит Керол а и Сиетл ко тим, освен господинот Вилсон, бог и батина.

Вашингтон Ново Име, ако не им се врати Смит за последниот меч, мислам дека сигурно губат, овој Хаскинс личи на превара.

Тајтнс мора да одат алл ин после со Пекерс на снегот, затоа што во последното коло Колтс играат со Џегз, тоа ни Филип Риверс не може да го усере, сигурна победа е.

Овој Лоренс сте го гледале ли бе, толку ли е добар шо се тепаат за прв пик да имаат?
Ја сум обратно од тебе :/

Ги симпатишам и Керол и Вилсон и Сиетл и стилот на игра..и све! :D

Северен Редскинс ги немам гледано, читав нешто го бенчнале Хаскинс? Де бе, нели беше надежен? :D

Уште не сфаќам зошто не го сакаш Риверс, еден од најдобрите КБиња у лигава е :/ Ок, сеа е у пензионерски дифолт моуд влезен, ама ипак
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ја сум обратно од тебе :/

Ги симпатишам и Керол и Вилсон и Сиетл и стилот на игра..и све! :D

Северен Редскинс ги немам гледано, читав нешто го бенчнале Хаскинс? Де бе, нели беше надежен? :D

Уште не сфаќам зошто не го сакаш Риверс, еден од најдобрите КБиња у лигава е :/ Ок, сеа е у пензионерски дифолт моуд влезен, ама ипак
Знам :D

Не можам едноставно ми е dumb face Rivers, плус скоро увек кога сум го гледал правел некој глуп интерсепшн или слично, многу веројатно самите Чарџерси да имаа улога во тоа. :unsure:

Сезонава ја има една од најдобрите ОЛ во лигата и кој и да отпадне од нив или Тенеси од плејоф ќе биде штета.

Реков ова е ол ин за Тајтнс, но ќе биде и за Пекерс, ако ја загубат последната ја играат со Чикаго, ривали, дивизиија, на Берс ќе им треба победа за плејоф, а Пекерс со пораз го губат 1st seed.

Најлудото сценарио е Џајнтс да ги победат Далас а Вашингтон да загуби од Иглс, така Џајнтс одат у плејоф. :vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Иначе грешка си нешто, Тенеси немаат потреба да одат ол ин, и да изгубат сега, ако победат во последно коло против Хјустон сепак се прво место во дивизија

Тоа им е повеќе ол ин меч, башка..шо знам, ваљда нема да се посерат у последно коло со Хјустон? Хмм

А дури и да изгубат во последно коло, пак може да фатат плејоф

Забавна АФЦ секако.


И ако нема изненадувања....некако у моментов во НФЦ се шејпуваат работите (ептен ептен е рано, знам, се е можно) за Роџерс-Брејди во дивизско полуфинале...каде Роџерс ќе се одмазди ваљда :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Колку дува и врне снег во Грин Беј, не може PAT нормално да се шутне. :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Aaaaa jakooo

Гледам за во НФЦ што се дешава

Таму ќе биде ептен ептен интересно последно коло

ЛА Рамс - Аризона

Грин Беј - Чикаго

Чикаго и Аризона:

Ако двете екипи изгубат - Чикаго оди даље

Арно ама:

Ако двете победат - Чикаго и Аризона одат даље а ЛА Рамс отпаѓа!

Ау, ова не знаев, (можеби е грешка, ама мислам вака е)

Ау, ЛА Рамс како се ставија у ваква ситуација ради поразот со Џетс, ауууу маестрално..

Значи ЛА Рамс игра и за себе и за Чикаго :D
Автоматски споено мислење:

А исто така интересно:

Ако Чикаго изгуби, а Аризона победи

Тогаш Аризона ќе бидат 6 место, а Ремс ќе бидат 7
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Честитки до шампионот во фантази, уште еден победник на лигата. До сега сме немале некој што ја одбранил титулата. :bravobe:

За идната сезона јас и би ја намалил лигата, со цел да бидат сите активни, зошто очигледно губиме по некој во тек на сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom