Американски фудбал - NFL лига

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
11.487
Au kakva zavrshnica :vozbud: :vozbud:

Kako izgubija Raiders :vozbud: :pos:
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Чек малце, нели можеа Рејдерс да го чуваат ФГ-то до 3-4 секунди до крај или ми се причини? Зошто така рано шутираа?

У
ТАК
МИ
ЧИШ
ТЕ

Браво за Мајами ептен ми е мило

Рајан е најголем мадрфакр у историја на лигава

Мајами се ептен симпатични

Танкаа за Туа.
Се повреди.
Падна малце.
Го добија.

Не го избрзуваат ептен.
Имаат екипа со добри играчи, микс од исксутво и младост.

И еве ги, во плејоф.

Башка ме радува што играат со 2 КБиња :D

Одлично, честитки за плејофот, верувам дека ќе можат да се носат со секого иако можеби на хартија сепак се најслаби од АФЦ-во

Супер текма.

ФИЦ
ФАКИНГ
МЕЏИК

ФАЦИШТЕ!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
11.487
@dragonsky Raiders odlicno go izrabotija drajvot i super time-management (lizganjeto na Jacobs, kneel down na 3&goal i ednostaven FG na 23 sekundi do kraj). Nemaa opcija da potroshat ushte vreme.

Ama posle toa sto go napravija - aj faul sto napravija, pa im dozvolija da go fatat pasot za 30+ jardi.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
@dragonsky Raiders odlicno go izrabotija drajvot i super time-management (lizganjeto na Jacobs, kneel down na 3&goal i ednostaven FG na 23 sekundi do kraj). Nemaa opcija da potroshat ushte vreme.

Ama posle toa sto go napravija - aj faul sto napravija, pa im dozvolija da go fatat pasot za 30+ jardi.
Ама маубетот ми е

Нели нападот за ФГ ако го влечеа до крај (нели time clock за секој даун што е) ќе останеше 3-4 секунди само за Мајами

Разликата меѓу game clock and "shot" clock беше 3-4 секунди

Тоа ми беше муабетот

...можда и лошо сум видел ама....се некако мислам дека ептен се заебаа и избрзаа со филд голот и можеа да почекаат уште 10 секунди пред да шутираат
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
11.487
Ама маубетот ми е

Нели нападот за ФГ ако го влечеа до крај (нели time clock за секој даун што е) ќе останеше 3-4 секунди само за Мајами

Разликата меѓу game clock and "shot" clock беше 3-4 секунди

Тоа ми беше муабетот

...можда и лошо сум видел ама....се некако мислам дека ептен се заебаа и избрзаа со филд голот и можеа да почекаат уште 10 секунди пред да шутираат
Ne, chekaa do posledna sekunda od play clock i viknaa tajmaut, pa posle shutiraa. Od toj aspekt se' si beshe taman...sega mozda si vika Gruden zoshto ne zemavme TD koga go davaa. :D
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.775
Browns’ WRs Jarvis Landry, Rashard Higgins and Donovan People-Jones have been deemed High-Risk-Close-Contacts, per @mortreport and me. Browns awaiting further instruction but all three now could be out Sunday vs. Jets.

Аууу во борба за плејоф...

Па ако испадне овие биле во контакт со Бејкер...па и уште пар играчи ако се затворат и не играат...

......
........
..........
Само 10 поени разлика ќе победат против Џетс

:toe:
Автоматски споено мислење:

Бреј Аризона глупаци се мачат во најбитна утакмица против факинг CJ Beathard
Автоматски споено мислење:

@Марли

Most drawn penalties entering today:

Hopkins and Evans - 13

Еве уште еднаш зошто Еванс е еден од најдобрите WR во лигата

А и уште некаде 40-50 јарди му валат за седум сезони по ред со 1000+ јарди

А за Годвин..стварно не знам од кај го имаш извадено муабетот дека некој го смета за еден од најдобрите WR во лигата

Е, ама во тим со Еванс не може да стигне до бројките. Ама Годвин и Еванс заслужуваат премногу пари, trust me, одлични WR се, особено Годвин, ептен битен играч, дури и да нема статистика е ептен битен, особено со Брејди добро се спојуваат годинава, ама општо гледано Тампа без Еванс повеќе ќе се снајде него ли без Годвин
Автоматски споено мислење:

Ништо, седмава екипа од НФЦ ќе биде незаслужено влезена, за разлика од АФЦ

Уште стојам на тоа дека со 6 некако подобро беше, вака често ќе има екипи што не се на ниво

А интересно е што ако Чикаго ги победи Џегс ...како и што се очекува

Онда во последно коло Ремс ќе играат и за Берс

Какво меме ќе биде тоа бе

Ама ајде, конечно Трубиски можеби ќе стане тоа што се очекуваше - некаков си солиден КБ..ако успее да го донесе тимов то Плејоф
Автоматски споено мислење:

Robbie Gould - Cards best player today
Analizava ti 100% na mesto , godwin e momentalno napotcenet WR vo ligava , ima neverojatna first steps separation , i vo skoro sekoja situacija one to one so kornerite na bilo koja ekipa bega, plus nogy jako pravi in route dvizenje i so kornerot go povlekuva i deep safety, so my ostava prostor na gronk da vleze na short yard gain kako krupen TE, e sega brejdi e najintelegenten od sitw QB a ( moze ke vidi za mahomes) i gi cota odbranite nogy jako, i vo skoro sekoja blue safety ofanziva , vtorata instrukcija mu e 100% nameneta samo za godwin kade mu dava na znaenje kako da trca. Istovo Brejdi go pravese so edelman vo pets ako se sekavate.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Паѓаат рејтинзи и пробуваат со се и сешто :D
1609091962987.png
Автоматски споено мислење:

Све је то дио процеса микани моји

2022 - Рејдерс ќе ја имаат својата true form :D

1609093953473.png
 
Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Нападот е Питсбург е ко вицот со оптимистот и песимистот:
Песимист: Може ли бе да биде полошо?
Оптимистот: Секако дека може :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.266
Не знам зошто ама мило ми е да ги гледам Стилерс како губат денеска :D

Ама Браунс губат од Џетс...
Имаат златна шанса ама...
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.632
Поени од реакции
3.644
Има шанси 3 екипи од иста дивизија да завршат со 11-5 рекорд, Питсбург, Балтимор и Кливленд. Ама треба сга Кливленд да изгубе од Џетс и наредната да тепат против Питсбург. Балтимор воде сга против Џајнтс и наредната е против Синсинати. И секако Питсбург да изгубе сга.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Џетс ќе тепаат... :rolleyes:

На крај Рејвенс ни криви ни дужни можат да завршат први во дивизија, затоа што другите 2 „конкуренти“ се смешни екипи...

Ебате Мајк Томлин.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
Џетс ќе тепаат... :rolleyes:

На крај Рејвенс ни криви ни дужни можат да завршат први во дивизија, затоа што другите 2 „конкуренти“ се смешни екипи...

Ебате Мајк Томлин.
Неверојатно но вистинито... Биг Бен Ротлисбергер фрли пас од миљон јарди до Дионте Џонсон, по што ја отвори одбраната на Колтс ко македонка на летување во странство :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom