Американски фудбал - NFL лига

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Бев на кино и палам лаптоп да видам дал има нешто интересно за следење и гледам КС - Мајами многу на малку, и си викам гарант у последна четвртина ќе играат со вториот квотербек :)
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Бев на кино и палам лаптоп да видам дал има нешто интересно за следење и гледам КС - Мајами многу на малку, и си викам гарант у последна четвртина ќе играат со вториот квотербек :)
Нема тесни утакмици во терминов, само Денвер-Каролина е утакмица на еден посед.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ау, какви непостоечки одбрани има на Колтс-Рејдерс њтф
Автоматски споено мислење:

ХОУЛИ ФАКИНГ ШИТ ИНТЕРСЕПШН СО ЕДНА РАКА У ЕНД ЗОУН АААААААААААААААААА
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.654
Од кд Одел игра за Колтс? :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Ау, какви непостоечки одбрани има на Колтс-Рејдерс њтф
Исто сакаше и ја да пишам. Освен сга шо гу фана вај обџ стајл другото беше бруки од двете страни. Длги пасови колку сакаш.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Уште едно полувреме и почнува главното :)
Кара и Бејли ми беа колешки на Allure of the Seas :)

Ах шит, не можам да прикачувам слики.
Ајде да пробам вака https://pasteboard.co/JENr67k.jpg
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Каков распад систем на Сејнтс...

И со Дру да беа денес, со ваков O-Line и дропови од Камара и ресиверите, ќе имаа нула, одбраната пак е посебна приказна.

Овие па Иглс се сетирани да играат јако само со бекап квотербек.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Него..што ќе кажете за Рејдерс-Колтс што немаат линии за прв обид? Ви се свиѓа? Додава нова возбуда? Реалистично е? Шубе ви е? Непрофесионално? Погрешно?

Шо знам, мене ми сметаше, сега поинтересно ми е некако ги барам горе маркерите на терен :D
Автоматски споено мислење:

Уште едно полувреме и почнува главното :)
Кара и Бејли ми беа колешки на Allure of the Seas :)

Ах шит, не можам да прикачувам слики.
Ајде да пробам вака https://pasteboard.co/JENr67k.jpg
Доле лево сликава ми е ултимејт Американски филинг/фамилија тип на слика, би сакал да поминам еден викенд во некој ваков рандом дом во некоја субурбија во САД, знаеш сите куќи на улицата се исти, рандом тинејџери надвор, сите плави/светли и мажи и жени, по неколку црнци, рандом тука таму ќе се најде и некој доселеник комшија што има некој мал бизнис или работи некоја поштена 9-to-5 работа, 99% од луѓето без смисла за хумор, возат Шеви или Форд, типична Америчка атмосфера, телевизор, Бадлајт, пцуење за фудбалот, цепење дневна политика и евентуално некое бургерче/пица за целосна атмосфера :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Фили ако ја изгубат оваа... :pos:

Преживеаа некако, иако можда и Сеинтс направија recovery на фудбалот, ама иди види убаво во тоа купче од луѓе. :D

Вашингтон - фамбл ТД и интерсепшн ТД.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Сите играчи на Сејнтс "пристигнаа" на текмата у второ и заиграа како треба, освен Armstead кој може да се рече е главен виновник зошто не направија пресврт. Испушташе играчи на секој втор снеп ко да е аматер а не pro-bowl tackle. Венц не гледа терен бар до крај на сезонава
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Рон Ривера - :cuc: . Ја препороди екипа, и тоа покрај сите здравствени проблеми што ги имаше со ракот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Зошто не пробаа да го ајснат?

Нејсе

АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА КАКВА УТАКМИЦАААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Gledav highlights pred malku - razlikata e vo kikerot: kikerot na Browns promasuva od 39 jardi + PAT mi se chini, a Tucker pogoduva match winner od 55.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ја стаев да се снима и искључив на апликацијата на бличер да не ми дава ништо поврзано со НФЛ, и тек сеа ја изглеав.

Леле каква утакмица !!
Џастин Такер е робот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom