Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Булич и Ивкович се легенди, особено се јаки на вакви утакмици ко оваа кога све е на заебанција, ради нив останав да ја гледам цела.

И кај Србите има двајца (од вкупно четворица што коментираат нфл) што се добри, не знам како се викаат.

Туку како ли успеаа Сиетл да загубат?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ах, Петриотс да ги тепаа Бронкос ќе имаа многу подобра ситуација за плеј-оф (што со овој кадар е доста голем успех). Ќе беа 7-5, ќе им требаа победи против Мајами, Џетс и Бафало/Ремс. Сега треба 4/4 и прашање е и тоа дали ќе донесе плеј-оф (9-7 нема шанси).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Какво играчиште е Келце само :cuc: :cuc: :cuc:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Никој не ги спомнува Сејнтс, а се во одличен ритам. Одбраната е на ниво, само 2 дозволени ТД на последните 5 меча, 9 победи по ред. До крај само со Чифс имаат тешка, ќе влезат доста мотивирани и самоуверени во ПО.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Никој не ги спомнува Сејнтс, а се во одличен ритам. Одбраната е на ниво, само 2 дозволени ТД на последните 5 меча, 9 победи по ред. До крај само со Чифс имаат тешка, ќе влезат доста мотивирани и самоуверени во ПО.
Не знам за другите, ја последниве кола не ги споменувам дека се без Брис, некако крпен тим на Сејнтс ми е ова, секако не е најдоброто решение.
Башка со слаби екипи некако ко да граа без Брис
А од друга страна па кога беа со Брис..пак некако климаво делуваа ко да се спремни да се изгубат у плејоф :D
Автоматски споено мислење:

Ама секако на хартија имаат топ тим, а еве и резултатски, само некако од последниве години све некако делуваат лузерски кога е најбитно
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Браво за Вашингтон, пред победа се против Стилерс. Не ја гледав претходно, ама одличен дефанзивен потег на Montez Sweat сега.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Хахааха дали Стилерс ќе изгубат од Paleskins? :ROFLMAO:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Трчањето на Стилерс - КАТАСТРОФА.
Кога немаш трчање стануваш предвидлив.
Ајде да видиме дал одбраната ќе успее да пресече, мада т'нко...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Трчањето на Стилерс - КАТАСТРОФА.
Кога немаш трчање стануваш предвидлив.
Ајде да видиме дал одбраната ќе успее да пресече, мада т'нко...
Ќе трчаат 3 пати, ќе шутираат ФГ, Стилерс ќе имаат 30тина секунди максимум.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.291
Чифс чекор поблиску до прво место
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И тоа од мојот човек Алекс Смит!

Колку ми е драго за играчов, све можно му се исподеси и пак игра врвно, еден од најпотценетите квотери евр.

Мајк Томлин уанс агаин се избрука во тесни моменти, на последниот даун место да одат на ЏуЏу или Клејпул отидоа на... who the fuck was that?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
И тоа од мојот човек Алекс Смит!

Колку ми е драго за играчов, све можно му се исподеси и пак игра врвно, еден од најпотценетите квотери евр.

Мајк Томлин уанс агаин се избрука во тесни моменти, на последниот даун место да одат на ЏуЏу или Клејпул отидоа на... who the fuck was that?
Лик што има 5 фаќања цела сезона.

Билс мафија предводени од Џош Ален ќе бидат опасен противник во плеј-оф, зависи кој seed ќе бидат, нема да се изненадам да догураат до AFC Championship утакмицата.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Неделава почнаа да се одделуваат pretenders од contenders. По мене, овој тим на Питсбург е еден од полошите тимови со 11-0. Неколку недели по ред играат утакмици што не ги добиваат така доминантно, што е нормално за екипа која е добра ама не е 11-0 добра. По мене немаат шанса со Махоумс, ама па другиве екипи не се баш кадарни да ги победат. Искрено мислам дека КЦ се фиксни за играње во супербол, нема сила Беличек со овој тим да догура до плејоф.

Исто и од другата страна, Сиетл се фејк тим, не може само со 1 човек ништо, 0 одбрана, просечен тркач. Видовме Роџерс што направи сам, толку може и Вилсон, плеј-оф и испаѓање од сериозна екипа. Во НФЦ се гледа дека Сеинтс се сериозен тим, исто мислам и Роџерс ќе има што да каже сезонава, а никако не би ги отпишал и Тампа, иако тренерот треба да лета одма следната сезона.
Многу несериозно постапува цел тим, го добиваш Брејди и место како прав тренер да се обидеш да извадиш се од тимот, он пробува да извади максимум од неговата замислена стратегија со фрлања од 50 јарди секој 3 обид. Ама тоа е тема за друг rant:icon_mrgr:.

Иако е прерано, очекувам финале Сеинтс со Канзас Сити и ќе навивам за Дру Брис, заслужи човекот уште еден прстен. На Махоумс не му бега барем уште еден во блиска иднина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom