Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Го „симулирав“ ( http://www.espn.com/nfl/playoffs/machine) остатокот од сезоната и ми испадна вака:


За AFC воглавно тоа ќе биде сликата, едино Колтс да улетаат место Тајтнс. Е за НФЦ ми испаднаа на крај три екипи со скор 8-8 во борба за последното место во плејоф - Чикаго, Аризона и Џајнтс/Редскинс. Ма да за истоков им давам сеуште подеднакво исти шанси на сите освен Далас моментално, најголеми на Вашингтон пошто се во моментутм, ама нема да ме чуди ни Џајнтс да изгура некако...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Како воопшто и Рејдерс стигнаа да се борат за плејоф...

Што и да направат тука, не им е ова сезоната, здравје догодина или евентуално 2022 е нивна посериозна сезона
Автоматски споено мислење:

Го „симулирав“ ( http://www.espn.com/nfl/playoffs/machine) остатокот од сезоната и ми испадна вака:


За AFC воглавно тоа ќе биде сликата, едино Колтс да улетаат место Тајтнс. Е за НФЦ ми испаднаа на крај три екипи со скор 8-8 во борба за последното место во плејоф - Чикаго, Аризона и Џајнтс/Редскинс. Ма да за истоков им давам сеуште подеднакво исти шанси на сите освен Далас моментално, најголеми на Вашингтон пошто се во моментутм, ама нема да ме чуди ни Џајнтс да изгура некако...
Како бе Колтс ти ги нема а Вегас ги имаш, не зезај :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Па реално сезонава се можеби и најпотценетиот тим, само ради тренерот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Па реално сезонава се можеби и најпотценетиот тим, само ради тренерот.
Нц, немаат квалитет, не може Чаки ништо да направи сезонава нити пак сака да направи, целта им е да градат тим за 2021/2022, мора нов КБ можеби да најдат, да ојачаат уште пар места и тамам 2021 плејоф ако успеат па 2022 да се посериозни

Не зезај единствени се што за малце ќе изгубеа од Џетс :D
Може и вечерва да изгубат или ако не вечерва онда со Мајами, Тешко да стигнат до плејоф во сезона каде Браунс делуваат солидно.

Мене таму ми делува ко 90% сигурни да се Колтс.
Мислам следна недела Мајами ги пбоедува Рејдерс и тука им завршуваат шансите, иако и пораз денеска ќе им ги намали шасните ептен
Автоматски споено мислење:

Нели АКО изгубат, не велам дека ќе изгубат денеска
Автоматски споено мислење:

Брееј Мариота кај стигна замена на Кар да му е..

Blessing in disguise може да биде ова за Рејдерс, не е лош Мариота
Автоматски споено мислење:

И ете, ТД :D
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Бреј каква утакмица зезната
Автоматски споено мислење:

Хахахаха комедии
Автоматски споено мислење:

To e, штета за Рејдерс, сами се зезнаа
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Каква смејурија од тим се овие Денвер, веќе се станати типична seven and nine екипа, од супербоулот наваму се во константна летаргија.

Овој Лок не ми личи на некој квотер што би можел да им донесе посериозни резултати, мислам дека треба да одат со нов во офсезоната.

Од друга страна, Билс мафија гази, не верувам дека би ги тепале Чифс, но сите други тимови од АФЦ може комотно да ги смотрат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Каква блокада беше ова - НБА стил :D

^Добро, ти си ваљда единствен што не е жител на Колорадо а да имал некаква надеж за Денвер :D
Автоматски споено мислење:

Bills win first AFC East title since 1995, before Josh Allen was born.
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
^ Не бе, не дека се надевав ќе направат нешто туку само констатирам. :D

Инаку, сите зборат за тоа како Стилерс се преценети, односно скорот им е преценет заради лесниот распоред, но што правиме со Пекерси?

И они немаа некој впечатлив распоред. Дивизиските ривали сезонава им се држ-недај, од посериозните противници ги тепаа Сејнтс, изгубија од Тампа и Колтс. Не ми делуваат слабо, Роџерс е влезен во МВП моуд, но мислам дека се малку overrated.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Последно уредено:

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
^ Не бе, не дека се надевав ќе направат нешто туку само констатирам. :D

Инаку, сите зборат за тоа како Стилерс се преценети, односно скорот им е преценет заради лесниот распоред, но што правиме со Пекерси?

И они немаа некој впечатлив распоред. Дивизиските ривали сезонава им се држ-недај, од посериозните противници ги тепаа Сејнтс, изгубија од Тампа и Колтс. Не ми делуваат слабо, Роџерс е влезен во МВП моуд, но мислам дека се малку overrated.
Голема предност е и лембо за Пакерс, буквално најтежок стадион за играње во плејоф а како што изгледа сите патишта ќе водат низ него. Нападот им е топ 3 во лигата, најдобра офанзива линија, Адамс е топ 3 ресивер, Џонс топ 5-6 тркач и Роџерс во МВП форма. Со просечна одбрана на домашен терен во зимски услови имаат огромни шанси за супербол.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469

:'))))))))))))))))))))))
Нека продужат да форсираат woke пропаганда, има лигата да им иде уште повеќе по надолна линија.

A за Bills, 1995та другарка ми Бејли била прваче :)
billls bailey.jpg
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508

:'))))))))))))))))))))))
Автоматски споено мислење:

А зашто нема диверзити при драфт, има некоја статистика колку се црнци колку белци во тимовите?

Edit:
At the start of the 2014 season, NFL surveys revealed that the league was approximately 68% African-American and about 28% white, with the remaining 4% comprising Asian/Pacific Islander, non-white Hispanics, and those preferring a Mixed Race category. By 2020, 70% of players in the NFL are black.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
А зашто нема диверзити при драфт, има некоја статистика колку се црнци колку белци во тимовите?

Edit:
At the start of the 2014 season, NFL surveys revealed that the league was approximately 68% African-American and about 28% white, with the remaining 4% comprising Asian/Pacific Islander, non-white Hispanics, and those preferring a Mixed Race category. By 2020, 70% of players in the NFL are black.
White man can not jump, NFL edition.

Они се бунат најмногу зотшо доминирале белци квотери, а нели квотерот е некој што треба да е супер интелект, не само будала што ќе се лупа во други играчи, па јасно е зошто бар досега доминираат белите играчи на QB.

Како и да е, нече се десити ова на долг рок, не е ова работна позиција во администрација. Клубовите се приватна сопственост и ќе сакаат да имаат кадар кој ќе им носи резултати. Може да им турат некоја рамковна функција на рандом црнци, но ако не ги бива тогаш џабе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom