Американски фудбал - NFL лига

Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
На СК3 даваат финале Српска лига (Serbian Bowl) помеѓу Вајлд Боарс и Вукови. Каков очобол е тоа човече... :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Ова е меме нели, ама ако некој го чита ова што планира да почне да гледа од следна сезона..можете горе доле од мемево да сфатите што се очекувањава за следна сезона, па да си оформите мислење што ќе следите

 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ова е меме нели, ама ако некој го чита ова што планира да почне да гледа од следна сезона..можете горе доле од мемево да сфатите што се очекувањава за следна сезона, па да си оформите мислење што ќе следите

Pa ne bas. Ako ja gledas slikata i “najgolemite” favoriti ke vidis deka se prognozira repriza. Jas glava stavam deka nema da gledame repriza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Pa ne bas. Ako ja gledas slikata i “najgolemite” favoriti ke vidis deka se prognozira repriza. Jas glava stavam deka nema da gledame repriza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
А бе не се прогнозира ништо со сликава, само се кажува кои екипи во како "tier" би биле ставени.

Да направеше некој за ЛШ лани сигурно Тотенхем немаше меѓу фаворитите да биде.

Пример некој ако ја види сликава и сака да каже "Сакам да навивам за екипа што е квалитетна за да игра финале а сепак не се меѓу првите квалитетни екипи' ќе си одбере од вториот ред.
И така слично нели, фала богу не може 8 екипи у СуперБоул да играат, мора изненадувања да има :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Марк Санчез ќе се пензионира :(

Еден од најмемтастичните ликови во спортов

 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Марк Санчез ќе се пензионира :(

Еден од најмемтастичните ликови во спортов

Единствен играч кој во иста сезона во плејоф ги испадна и Брејди и Пејтон. Нека трепка.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Уште од сега се бедирам (ако) НФЛ отиде на Арена после сезонава :(
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Абе ќе играат сите фантази пак годинава?
Зборевме редоследот да биде според табелата лани, последниот да бира прв? Важи уште тоа или сакате пак рандом бубањ да напраемо?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Знам лани пишав распоред за оваа сезона за драфт...и се утепав од скролање и не најдов :(

Мислам по тој редослед е најбољи да се оди
Автоматски споено мислење:

Според тоа како заврши оваа сезона, решив да ја направам листата за драфт за следна сезона.

Сите екипи што влегоа во плејофот се внесени според тој нивен резултат, а останатите екипи се по регуларна сезона.

Ако некоја од овие екипи не игра догодина тогаш новата екипа што ќе влезе автоматски ќе биде последено место на драфтот а сите останати екипи ќе бидат едно место погоре.

Биват?

1. Peaky Blinders
2. Sheriffs
3. Ogneni Momcinja
4. Novo SeveroMakedonski Patrioti
5. Bag End Hobbits
6. Buruain
7. Steel
8. Da Bears
9. ACAB
10. Prime
11. LVLA Skopje 05
12. Garrison Bulldogs
13. Wadiya Lions
14. The Cold Ones
15. Desert Eagles
16. The Lone Rodgers
Aaaa najdov!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom