Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  157
  Допаѓања:
  122
  The #DallasCowboys are gathering information on the Ezekiel Elliott incident that took place over the weekend.
  Шо напрај ова телето???
   
 2. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.061
  Допаѓања:
  68.603
  Suh наместо Меккој во Тампа

  На хартија..ај..ок..

  Ама тоа што Тампа е тоа што Торонто беше во НБА пред 10 години кај што фацки си доаѓаат за да добијат чек и без да се замараат...е тоа е друг проблем...
   
 3. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  11.010
  Допаѓања:
  13.252

  ес ај вос сеин


  Dallas Cowboys running back Ezekiel Elliott was handcuffed but not arrested by Las Vegas police after anincident with a security guard over the weekend. Authorities said Elliott, who was attending a music festival, was detained but released after the security guard declined to press charges.
  [​IMG]

  :pos::pos::pos:
   
  На Huddle, Newton' и dragonsky им се допаѓа ова.
 4. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  157
  Допаѓања:
  122
  Прочитав за ова ама уште нема информации шо точно напрајл
   
 5. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  11.010
  Допаѓања:
  13.252

  Се карал со женска му на паркинг на некој музички фестивал, не ја пуштал да си иде.
  Дошло обезбедување, да ги смири, и овој го гурнал, нешто у стилу знаеш ли ти кој сум ја, по што секјурити типот паднал на земја, и викнал појачање и после полиција.

  Али нема да го тужи и го пуштиле вечерта
   
  На Shashe му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.061
  Допаѓања:
  68.603
  Море добри се, у минати сезони до сега ќе имаше 10+ апсења на играчиве за семејно насилство/пијанчење/дрогирање сеа намалија некако..
  --- Споено дупло мислење, 22 мај 2019 ---
  upload_2019-5-22_5-22-16.png

  Еве и во хокеј ќе се решаваат сезонава :D
   
  Последно уредено: 22 мај 2019
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.061
  Допаѓања:
  68.603
 8. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  418
  Допаѓања:
  659
  [​IMG]
   
  На dragonsky и Tonchie им се допаѓа ова.
 9. Shashe

  Shashe

  Член од:
  31 октомври 2017
  Мислења:
  157
  Допаѓања:
  122
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  11.010
  Допаѓања:
  13.252
  IMG_20190528_185718.jpg
   
  На dragonsky, Leo Bonnie и Tonchie им се допаѓа ова.
 11. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.061
  Допаѓања:
  68.603
  [​IMG]
   
  На Leo Bonnie и TripleG им се допаѓа ова.
 12. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.061
  Допаѓања:
  68.603
  [​IMG]
   
  На beneamata му/ѝ се допаѓа ова.
 13. beneamata

  beneamata

  Член од:
  14 ноември 2009
  Мислења:
  15.391
  Допаѓања:
  11.187
  Lol, Lamar and Hunt:pos:
   
  На dragonsky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.061
  Допаѓања:
  68.603
  [​IMG]
  --- Споено дупло мислење, 10 јуни 2019 ---
  [​IMG]

  Прстениве :drk:
   
  Последно уредено: 10 јуни 2019
  На Tonchie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  35.061
  Допаѓања:
  68.603
  Ааа ова ќе биде забавно

  [​IMG]
   
  На Марли, TripleG и Zhan им се допаѓа ова.

Сподели преку: