Американски фудбал - NFL лига

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Not so super, man.

More like average man :icon_lol:

Бем ти препотентното исфорсирано одвратно копиљче.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Петс го знаеа ризикот, го прифатија. 40 фатени топки, над 700 јарди и 3 ТД. Он е готов со професионално играње фудбал.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Ako zborime napagacki, zeznati se so toa shto igraat so pola TE sezonava.
Ама сега ќе играат и без главниот WR така да...

Немаа друго оружје освен Флеш годинава...

Тоа е, ако не завршат на први две позиции во Плејоф..црно им се пишува

Знам бенеамата кажа нешто пред пар недели и се сложувам комплетно со него, најверојатно ги гледаме последните добри години на Пејтриотс како франшиза.

Ама добро има тука уште пар интересни ситуации, дали би оделе Том и Бил заедно..дали би остаснал сам Бил...дали би сакале фул рибилд или би оделе по некој си "лејкерс" тип на ребилд кај што ќе одат за добар фри ејџент..

На пример...тотално е реално Брејди и Бил да останат уште следна година.....и после тоа да се пензионира Том (можда и Бил) и да пробаат Роџерс да го земат...кој знае...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ама сега ќе играат и без главниот WR така да...

Немаа друго оружје освен Флеш годинава...

Тоа е, ако не завршат на први две позиции во Плејоф..црно им се пишува

Знам бенеамата кажа нешто пред пар недели и се сложувам комплетно со него, најверојатно ги гледаме последните добри години на Пејтриотс како франшиза.

Ама добро има тука уште пар интересни ситуации, дали би оделе Том и Бил заедно..дали би остаснал сам Бил...дали би сакале фул рибилд или би оделе по некој си "лејкерс" тип на ребилд кај што ќе одат за добар фри ејџент..

На пример...тотално е реално Брејди и Бил да останат уште следна година.....и после тоа да се пензионира Том (можда и Бил) и да пробаат Роџерс да го земат...кој знае...
Еделман, Хоган, Дорсет се тука што може да покријат за WR. Вајт го гледаме во некои акции како рисивер, да не го заборавиме Патерсон кој е „цура за све потребе“. :D Ама да, ако не бидат на први две позиции во конференцијата, не ги гледам подалеку од полуфинале. Засега би имале домашна утакмица со Балтимор, после тоа би гостувале на Arrowhead најверојатно...ги победија веќе годинава, ама во Фоксбороу.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Кој ви е МВП годинава?

Јака битка ќе биде за МВП богами...[DOUBLEPOST=1545487183][/DOUBLEPOST]
Еделман, Хоган, Дорсет се тука што може да покријат за WR. Вајт го гледаме во некои акции како рисивер, да не го заборавиме Патерсон кој е „цура за све потребе“. :D Ама да, ако не бидат на први две позиции во конференцијата, не ги гледам подалеку од полуфинале. Засега би имале домашна утакмица со Балтимор, после тоа би гостувале на Arrowhead најверојатно...ги победија веќе годинава, ама во Фоксбороу.
Нц, мислам против Хјустон би играле во втора рунда ако завршат трети

Што и нив би ги тепале..ама умор би ги фатил за у финале онда..

Али...не верувам да завршат трети, некако несигурни ми се Хјустон мене...па и Чифси..ако играат тоа што треба...мислам петс ќе бидат први две позиции
 
Последно уредено:

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Кој ви е МВП годинава?

Јака битка ќе биде за МВП богами...[DOUBLEPOST=1545487183][/DOUBLEPOST]
Нц, мислам против Хјустон би играле во втора рунда ако завршат трети

Што и нив би ги тепале..ама умор би ги фатил за у финале онда..

Али...не верувам да завршат трети, некако несигурни ми се Хјустон мене...па и Чифси..ако играат тоа што треба...мислам петс ќе бидат први две позиции
За мене MVP е Drew Brees , иако мислам дека Patrick Mahomes ќе го изберат .

Вечер ќе биде многу интересно Chargers - Ravens , штета што играат во 2 30 , ќе беше топ да играа порано
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.466
Ау одличен натпревар Тitatns - Redskins.
Пресечена топка во последните минути од последната четвртина, и после тоа беше лесно.
Е сега да видиме каков ќе биде статусот со повредата на Маркус Мариота...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Lamar Jackson passing yards tonight: 204

Chargers yards of total offense tonight: 198
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Chargers - Ravens (y) беше како плеј оф утакмица , двата тима заслужуваат да идат во плеј оф , Chargers со поразов ќе немаат BYE week , ама дали играат во гости или дома исто им се фаќа и онака цела сезона гостинската екипа има повеќе навивачи во нивното стадионче :ROFLMAO: ни 20 илјади публика не можат да пополнат. Ravens беа топ , не знам стварно кој го пуштил тој rumor дека Harbaugh ќе го отпуштат на крај на сезона , подобро "well-coached" team ретко се наоѓа во НФЛ само Patriots може да се пред нив. Исто така ќе биде ептен јако последно коло, New Browns vs Original Browns во Cleveland :vozbud: таа утакмица мора да се гледа .

Одлично загревање беа утакмициве , Now bring on The Sunday games :tvg:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom