Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
не знам како може некој да гледа како Кем/Вотсон/Расел како сами ги вадат своиве екипи и да каже дека тркачки КБиња не се права ствар
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.345
Поени од реакции
7.469
Ццц како ја изгубија Стилерс утакмицава, страшно.
Ако после ова не му дадат отказ на Томлин јас се откажувам од навивање за Стилерс на одредено време.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Pred prviot TD na Saints kakov idiotski defanziven PI e sviren... Ne e ni 50/50 situacija pa da reces taka procenile sudiite (kako PI na 4ti obid za 2 vo posledniot napad na Saints).
 
Последно уредено:

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
не знам како може некој да гледа како Кем/Вотсон/Расел како сами ги вадат своиве екипи и да каже дека тркачки КБиња не се права ствар
R. Willson , не би го стаил со овие во група , он е добар QB кој покрај тоа што знае да чита одбрани и додава е и одличен runner . Иначе никад не сум бил фан на running QBs за franchise QB , не заради што не се забавани за гледање , туку после само неколку сезони веќе се "broken" QB , најчесто доаѓаат во НФЛ со многу маани , затоа што во college football со run first доминирале и не морале да читаат одбрани исл и обично 10-20 додавања по натпревар имале . Кога ќе дојдат во НФЛ со таа тактика ,првите сезони се супер ама од pro defense добиваат огромен број на удари и повреди со таа тактика па за неколку сезони ја губат таа експлозивност и ако не работат многу да ги подобрат своите маани се добива денешен Newton , RGIII ...
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
не знам како може некој да гледа како Кем/Вотсон/Расел како сами ги вадат своиве екипи и да каже дека тркачки КБиња не се права ствар
Тркачки КБ-иња не се права ствар! :P
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За Стилерс да влезат во плејоф треба да ги тепаат Бенгалс а Рејвенс да изгубат од Браунс. Второво ќе се случи 100%! Првото...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Каква утакмица на фантази, Арон Роџерс конечно изигра утакмица да си го оправда пикот, во право време. Ви реков јас дека ќе сум фаворит во финале, ми се смеевте овде :D
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Каква утакмица на фантази, Арон Роџерс конечно изигра утакмица да си го оправда пикот, во право време. Ви реков јас дека ќе сум фаворит во финале, ми се смеевте овде :D
Роџерс и Вудс те извадија и тоа дебело :)
Шала на страна многу добро финале и трето место, колку шо беа неинтересни полуфиналињата, ова крајново беше лудило.
Вечер lets go raiders, Линдзи да не изигра некоја утакмица на животот.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Роџерс и Вудс те извадија и тоа дебело :)
Шала на страна многу добро финале и трето место, колку шо беа неинтересни полуфиналињата, ова крајново беше лудило.
Вечер lets go raiders, Линдзи да не изигра некоја утакмица на животот.
Во оваа лига Роџерс на моја страна, во друга лига исто финале, Роџерс против мене. Едно време не знаев како да реагирам на поените :D
На крај некако победив во двете лиги, во другата Антонио Браун и Бејкер Мејфилд ме донесоа до победа.
Инаку дефинитивно одлично финале, ГГ.
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Во оваа лига Роџерс на моја страна, во друга лига исто финале, Роџерс против мене. Едно време не знаев како да реагирам на поените :D
На крај некако победив во двете лиги, во другата Антонио Браун и Бејкер Мејфилд ме донесоа до победа.
Инаку дефинитивно одлично финале, ГГ.
Честитки за победата тука и за победата во Yahoo лигата , Роџерс најмногу кога требаше се покажа. солидна сезона изигравме сите в година ќе биди се надевам уште подобро.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Тамам ко за Божиќ, најлош можен MNF меч.

Ваљда ќе има очајни рејтизни утакмицава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom