Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Еве зошто не се менуваат дресови во НФЛ :D
https://streamable.com/171d8

Зашто не кажувате дека Сиетл против Минесота (иако си победиле) имале 1 and goal и додавале место да трчаат и фрлиле интерсепшн бе? If you know what I mean... :icon_lol:
Ја сакав да пишам ова одма кога го видов ама немав компјутер тој период :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Хопкинс во право време утакмица на сезоната изигра, би требало да е доволно за победа.

За вечер ги гледам НЕ х2, Сиетл х2 и Тенеси х2. Ми делуваат ниски границите, НЕ ги тепа Стилерс стално, сега и со повреди во Питсбург + поразот од минатата недела, мислам ќе тепаат барем 3, Сиетл се борат за плејоф, не знам зашто не е поголема границата, Тенеси исто, Одел не игра + Џајантс сврзаа победи против очајни квотербекови и скорот им е подобар од тоа што реално треба да им биде за игрите што ги пружаат.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
После лошата партија на Линдзи у втората утакмица синојка 99% идеш у финале, освен некое чудо да се деси.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
После лошата партија на Линдзи у втората утакмица синојка 99% идеш у финале, освен некое чудо да се деси.
Хулио Џоунс, Мајкл Томас и Џош Гордон ти се ресивери, првите 2ца се топ5 ресивери во лигата, Џош Гордон е нестабилен, може комотно да си фати 2 ТД од Брејди и да се сликам :D

Сум имал многу понеочекувани порази од моменталнава ситуација, фантази е непредвидливо.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Dolfins-Vikings сеа за сеа е баш забавно за гледање :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Ау Викингс мачкање, последната четвртина не беше хумана за гледање :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не дека Нејт Солдер игра прејако во Џајнтс ама во Петриотс ептен се приметува неговото отсуство. Овој Браун, замената негова мислам дека има у просек по три penalties на утакмица... Бтв, овој е и најтешкиот играч у НФЛ, има 163 кила! :eek:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Иначе сакав да го пишам ова кога гледав Сихокс-Вајкингс

Сиетл е се што барам од една НФЛ екипа.

Значи буквално екипа по мерка ко за мене.

Уживање за гледање ми се за гледање од секој аспект години уназад, ама еве особено годинава.

Свака част.

Да почнував последниве години да пратам НФЛ тотално за нив ќе навивав....ама се заебав што го гледам ова уште од копиљ и It's a Bucs life :')(
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Овој Босвел ја доеба сезоната на стилерс која и така од почетокот без Бел и Шајзир беше разнишана.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Steelers-Patriots NFL classic.
Да видиме колку добра одбранта на Стилерс против еден од најдобрите што ја има играно играва досега :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom