Американски Стафордширски Териер

Дискусија во форумот 'Кучиња' започната од AmstaffBen, 25 август 2018.

1. Amateur

Amateur

Член од:
    10 февруари 2010
    Мислења:
    549
    Допаѓања:
    150
    интернетот не треба да биде достапен на секого за секој може да пише што сака
    и после ќе имаме вакви неписмени и абдалски постови

2. LostParadise

LostParadise

Член од:
    17 мај 2016
    Мислења:
    263
    Допаѓања:
    200
    А ти како паметен и интелигентен мислиш дека оваа раса кучиња е мирна никогаш не напаѓа?

3. SukerSSL

SukerSSL

Член од:
    5 октомври 2018
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пријателе, имам чувано Стафорд 14 години и тоа го земав на СЛЕПО од Србија без да видам ни родители негови ни потеклно ни гени, буквално НИШТО. Кучето 14 години беше ИДЕАЛНО. Кога го земав јас имав 15 години, обично тинајџерче кое сакаше да има куче. Без претходно да се консултирам со поискусни. Сакаш верувај сакаш не, по питомо животно од Стафорд нема. Како помал (неискусен) кога ќе направеше некоја беља (зборам за беља од типот ако се измочка, ако ми фати папуча да ми изеде) го плескав по муцката. Со текот на времето како станував свесен и поискусен престанав со тоа нормално, а кучето и покрај тоа што сум го правел како помал 14 години ми беше најверен другар. Кога ми умре (од старост) за три дена буквално земав друго, исто Стафорд. Моментално чекаме со сопругата и бебе и едвај чекам да имаме дома полна и весела куќа.
    Не ставајте етикети на ништо за што не знаете и не сте искусиле. Кога ќе имаш искуство (добро или лошо) тогаш суди, а не од рекла казала.
    Тој што еднаш земал Стафорд знае мн добро, буквално ЦЕЛ ЖИВОТ ќе чувам Стафорд. ИДЕАЛЕН ДОМАШЕН МИЛЕНИК.

На Doc Holliday и ЈуријАркадиевич им се допаѓа ова.
  4. Ireal

Ireal

Член од:
    12 март 2009
    Мислења:
    10.336
    Допаѓања:
    4.571
  5. AmstaffBen

AmstaffBen

Член од:
    28 јуни 2018
    Мислења:
    60
    Допаѓања:
    12
    Белгиски овчар , а не стафорд...

6. Mirza

Mirza

Член од:
    28 октомври 2018
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Pozdrav do site na Forumot za temeta AST jas sum Mirza sopstvenik na Odgleduvacnicata za Americki Stafordski Terieri - Blood Diamod of Mirza citam dosta oklu Losiot glas na AST jas sum Odgleduvac veke 15 god pa koj ima nekoi prasanje stojam na raspolaganje .

7. AmstaffBen

AmstaffBen

Член од:
    28 јуни 2018
    Мислења:
    60
    Допаѓања:
    12
    Некои вежби да развие мускулатура и да троши енергија за 6 месечен стафорд предложете?

Сподели преку: