Американски Стафордширски Териер

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
За да не нападне ниеднаш во целиот негов живот треба цело време да е врзано у двор и да нема пристап со други луѓе и животни. :D:P
интернетот не треба да биде достапен на секого за секој може да пише што сака
и после ќе имаме вакви неписмени и абдалски постови
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.654
Поени од реакции
4.142
интернетот не треба да биде достапен на секого за секој може да пише што сака
и после ќе имаме вакви неписмени и абдалски постови
А ти како паметен и интелигентен мислиш дека оваа раса кучиња е мирна никогаш не напаѓа?
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
3
Поени од реакции
5
А ти како паметен и интелигентен мислиш дека оваа раса кучиња е мирна никогаш не напаѓа?
Пријателе, имам чувано Стафорд 14 години и тоа го земав на СЛЕПО од Србија без да видам ни родители негови ни потеклно ни гени, буквално НИШТО. Кучето 14 години беше ИДЕАЛНО. Кога го земав јас имав 15 години, обично тинајџерче кое сакаше да има куче. Без претходно да се консултирам со поискусни. Сакаш верувај сакаш не, по питомо животно од Стафорд нема. Како помал (неискусен) кога ќе направеше некоја беља (зборам за беља од типот ако се измочка, ако ми фати папуча да ми изеде) го плескав по муцката. Со текот на времето како станував свесен и поискусен престанав со тоа нормално, а кучето и покрај тоа што сум го правел како помал 14 години ми беше најверен другар. Кога ми умре (од старост) за три дена буквално земав друго, исто Стафорд. Моментално чекаме со сопругата и бебе и едвај чекам да имаме дома полна и весела куќа.
Не ставајте етикети на ништо за што не знаете и не сте искусиле. Кога ќе имаш искуство (добро или лошо) тогаш суди, а не од рекла казала.
Тој што еднаш земал Стафорд знае мн добро, буквално ЦЕЛ ЖИВОТ ќе чувам Стафорд. ИДЕАЛЕН ДОМАШЕН МИЛЕНИК.
 
Член од
28 октомври 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Pozdrav do site na Forumot za temeta AST jas sum Mirza sopstvenik na Odgleduvacnicata za Americki Stafordski Terieri - Blood Diamod of Mirza citam dosta oklu Losiot glas na AST jas sum Odgleduvac veke 15 god pa koj ima nekoi prasanje stojam na raspolaganje .
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
87
Поени од реакции
28
Некои вежби да развие мускулатура и да троши енергија за 6 месечен стафорд предложете?
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
Momentalno nekoe leglo na Staffordi vo Skopje ili vo drzavava? :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Се е до дресурата ... и до генезата .... и до човекот кој го чува кучето.
Јас имам ПИТБУЛКА бебуле ( да ми е жива и здрава ) , ја учам на најдоброто.
Штом ја земав се согласив на одговорност!
Спремен сум и да ја убијам ако нападне некогаш дете или човек без потреба.
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Газдата го прави кучето агресивно или мирно и дресирано, а не дека тоа така е родено да јаде деца.
[/
Не знам зошто уопште луѓево чуваат вакви кучиња и оние ротвајлери и германски офчари, чивава, па на тоа само агресија му е у главата, еден го шета едно го гледам земало раката му ја каса од тие ротвајлерите. Се знае ако чуваш куче земаш пагче, ако имаш повише простор некоја хаска а не овие.
Izvini ama i tie se zivotni so golemo srce i njadora dusa , dobri so deca i so drugi rasi na kucina , ne pravilno da gi osudvas niv , a dali znaes deka Haskata ima isto taka jaka vilca i mozi da bide i mnogu po agresiven od pid bull bidejki haskata i poke od pooa VOLK , ako ste znaele ....!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom