Алфа Ромео

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Ако си купување кола оди си брате земи си Форд Мондео за 23-24 илјади имаш топ количе јебеш ти алфа алфа
Јас колку што разбрав од муабетот, човекот излегол да гледа градско возилце за сопругата (конечно те начека в ќош и нема мрдање а :baeh:) а ако сакаше да купува Мондео, сигурно немаше да пишува во оваа тема.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Ехххххх Алфа Ромео, за оваа кола треба човек да има муда. Единствено ауто со душа и мајка на Ферари.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Јас колку што разбрав од муабетот, човекот излегол да гледа градско возилце за сопругата (конечно те начека в ќош и нема мрдање а :baeh:) а ако сакаше да купува Мондео, сигурно немаше да пишува во оваа тема.
Па добро ја не разбрав дека е за сопругата ама за женско не е Алфа Ромео па ни најмалку 159 за женско ако толку сака Алфи ја би му препорачал Ми.То ма да новата Фиеста со лиљавата боја појче би му прилегала на женско
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Па добро ја не разбрав дека е за сопругата ама за женско не е Алфа Ромео па ни најмалку 159 за женско ако толку сака Алфи ја би му препорачал Ми.То ма да новата Фиеста со лиљавата боја појче би му прилегала на женско
Уште се чудам како можеш да споредиш Форд со Алфа Ромео:uvo:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Ако си купување кола оди си брате земи си Форд Мондео за 23-24 илјади имаш топ количе јебеш ти алфа алфа
Прегледај го приврзокот 11886
Толку пари за Мондео не давам! Не дека не е ОК кола, ама не ми прави мерак. Нема стил како Алфата 159.
Јас колку што разбрав од муабетот, човекот излегол да гледа градско возилце за сопругата (конечно те начека в ќош и нема мрдање а :baeh:) а ако сакаше да купува Мондео, сигурно немаше да пишува во оваа тема.
Да де...
Од моторче за мене не бидува ништо, на стари години да се заебавам со учење мотор да возам, не бива.
Значи...нешто во класата на Ц1, 107, Ајго, такви работи...мали градски пикавци.
А ако се турчам 25000 евра, само за Алфа ќе биде, 159 и ништо друго.
Во тој случај, Ксарата останува за невестата да ја повози, па здравје, за некоја година и онака ја продавам....па пак некој пикавец...
И така...
Абе косава ми побеле од есапи правење и пари трошење у ПМ веќе.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
ИИИИИИИИИ 159 ка ????

Па тоа не е кола бре


Тоа е МИГ - 29
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Значи...нешто во класата на Ц1, 107, Ајго, такви работи...мали градски пикавци.
А ако се турчам 25000 евра, само за Алфа ќе биде, 159 и ништо друго.
Во тој случај, Ксарата останува за невестата да ја повози, па здравје, за некоја година и онака ја продавам....па пак некој пикавец...
И така...
Абе косава ми побеле од есапи правење и пари трошење у ПМ веќе.
Ништо, реков јас ке те прајме моторџија :) ама лесно се откажуваш. Кога сме кај малите возилца освен наведените тука ти се и Фиеста и Ка - типично женски автомобили, мада треба да сен погледне и Хјундаи и10, Колтот на митсибуши... А ксарата дека ке ја вози невестата (сега незнам колку има возено, ама гледајки ја мајками со нејзиното 10 годишно искуство и Фиестата што успеја да ја изгреби и на кров дури :toe:) малку потешко.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Ништо, реков јас ке те прајме моторџија :) ама лесно се откажуваш. Кога сме кај малите возилца освен наведените тука ти се и Фиеста и Ка - типично женски автомобили, мада треба да сен погледне и Хјундаи и10, Колтот на митсибуши... А ксарата дека ке ја вози невестата (сега незнам колку има возено, ама гледајки ја мајками со нејзиното 10 годишно искуство и Фиестата што успеја да ја изгреби и на кров дури :toe:) малку потешко.
И10 јок, можеби најмалиот автомобил сега што се нуди кај нас. Колтот колку е да не е убав на изглед е можеби најдобриот избор од сите мали возила. Е сега дали и колку е поскап не сум сигурен.

Едит: Затоа што темата е за Алфа, вреди да се спомне и Ми.То, мада како за мал автомобил требаат многу зелени или црвени евентуално да изброиш. Типичен женски автомобил.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Митото е секс на тркала...
За оние кои незнаат, внатрешноста е копија на онаа од почетокот на 80-тите од моделот Спринт :)
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Мито е намалена верзија на 8 C Competizione
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Ako nekad se odlucam za alfa ke ja zimam samo ovaa so preku 200 konja sto e



ama crna
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
кој не би брера инаку јас би и 159
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259


Ваква Селиспид се продава... да имав доволно пари би ја купил веднаш. :S

Кој немал Алфа, неможе да се нарече љубител на автомобили - Top Gear

p.s. Aлфите да подобрат малку квалитет и издржливост, не ќе беше лошо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom