Алфа Ромео

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
ја памтите ли поранешната серија на ДТМ класата?мерцедес180,пежо 405,нисан примера и алфа155 со в6 3.2 моторо од 166.Е со таа алфа никола ларини(корегирајт ме ако грешам)што е сега во втцц четири сезони беше шапион.Еве и една слика од неа
горд сопственик и многу добро ауто а и го продаваме сакаме да земиме некоја алфа(караван нешто поголемо а у) инаку кој сака повеќе инфо на пп и караван е колава
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
зошто да не ти се свигаат колите Alfa Romeo.тие се закон коли нема со.брзи,големи,луксузни и др.ама да не збориме за тркацките Alfi тие се бомаааа!!!!!:vozbud::vozbud:
za trkackite alfi ne razgovarame za potencijalitet na alfa motorite isto luksuzi mn. nema.... ali za se dr. karoserija, mehanika i elektrika po arno e da ne komentirame, (potrsuvacka na gorivo i motorno ulje-bez zborovi,cudni zvuci,krikovi struenjeto na vozduhot vo enterierot na autoto dihtoni na prozori i vratite lele majko.......de centralna se blokira,prozori ne se zatvaraat .........i TN..........)
zatoa sto jas vozev alfa romeo pred 10-12god.( nisto detalno za motorite na ALFA ) 75-20 TS, 155-25 V6,156-20 TS 16V i 24JTD i gi uvidov... i od 2000g navaka vozam samo germanski auta.......
pa i razlika li e......:helou:
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
za trkackite alfi ne razgovarame za potencijalitet na alfa motorite isto luksuzi mn. nema.... ali za se dr. karoserija, mehanika i elektrika po arno e da ne komentirame, (potrsuvacka na gorivo i motorno ulje-bez zborovi,cudni zvuci,krikovi struenjeto na vozduhot vo enterierot na autoto dihtoni na prozori i vratite lele majko.......de centralna se blokira,prozori ne se zatvaraat .........i TN..........)
zatoa sto jas vozev alfa romeo pred 10-12god.( nisto detalno za motorite na ALFA ) 75-20 TS, 155-25 V6,156-20 TS 16V i 24JTD i gi uvidov... i od 2000g navaka vozam samo germanski auta.......
pa i razlika li e......:helou:
Во новите модели како на пример 159,мито,брера,гт голем дел од овие проблеми се надминати освен големата потрошувачка на бензинските мотори.
Вујко ми има 166 2.5 јтд и е многу задоволен, а и потрочувачката е мала.:helou:
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Во новите модели како на пример 159,мито,брера,гт голем дел од овие проблеми се надминати освен големата потрошувачка на бензинските мотори.
Вујко ми има 166 2.5 јтд и е многу задоволен, а и потрочувачката е мала.:helou:
a vaka da te prasam si vozel li ti uopste auto, a Alfa 166 25 JTD nema,ne postoi: a i odozgora zboruvas za modeli vo koi ne si ni vlegol a pa dur gi vozis eee......................hh....................eeeeeeeeee:pos2:
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
a vaka da te prasam si vozel li ti uopste auto, a Alfa 166 25 JTD nema,ne postoi: a i odozgora zboruvas za modeli vo koi ne si ni vlegol a pa dur gi vozis eee......................hh....................eeeeeeeeee:pos2:
Печатна грешка 2.4 јтд
И зборам за Алфа Ромео 166:tapp:
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
алфа ромео

пошто обожаваш алфи еден најверојатно прототип од некаде 50-60-те години од минатиот век.Уживај во фотката
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ајде и јас да се искажам :)
Горд (заменик)сопственик на Алфа 146 1.3 Boxer. :)
Ја имам нецела година, ја зедов многу многу ефтино..околу 3100 евра, ама требаше да се извршат многу сервиси, као што се промена на ламела и потисна, свеќички, ремени, филтри и такви работи, ама откако овие работи се завршија, потрошувачката падна од 15 литри градска на 10.5 до 11. Колата е ГРОМ, поготово моторот и звукот...тоа мене ми е како музика :)
Се заљубив во колата до тоа ниво што му ветив на татко ми дека нема да барам нова кола откако ке положам за возачка се додека не ми ја среди и офарба старава :)
Со сервисите и фарбањето ке ме чини негде 4200 евра, ама барем ке уживам многу долго време :)
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Ja oduvek sum sakal alfa , ama ako ne si spremen na mnogu pari davanje po popravki ili ne si majstor begaj, italjanska rabota namerno gi praat da trajat dobro 5 god maskimum posle se kvarat za da si kupis novi...

Zatoa japancite se zakon... dal mazda , dal honda dal nisan sve sto sum vozel bilo tip top... mada alfa ke kupam oti e smekersko auto :)

Cuore sportivo mozno e da se kupi slednoto no ke vidime :

 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Ja oduvek sum sakal alfa , ama ako ne si spremen na mnogu pari davanje po popravki ili ne si majstor begaj, italjanska rabota namerno gi praat da trajat dobro 5 god maskimum posle se kvarat za da si kupis novi...

Zatoa japancite se zakon... dal mazda , dal honda dal nisan sve sto sum vozel bilo tip top... mada alfa ke kupam oti e smekersko auto :)

Cuore sportivo mozno e da se kupi slednoto no ke vidime :


daj ajde fotka da vidime so Cuore Sportivo sakas.??
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
abe 147 ako se sredi moze , ide brzo e zmija ...ne mi zakacue slika




nesto vakvo ama vlece na golf izgubija i na dizajn nekako

ja da mozam da najdam alfa 2000 berlina klasika ama nema se zivci za toa

 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Денеска шетав со госпожата по салони поручеква...нешто ептен ми влезе во очи 159.
Од 25.000 евра па натаму. 1.9 JTS e oсновна
А тргнавме за некој градски пикавец да видиме што како...
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
126
Поени од реакции
3
Денеска шетав со госпожата по салони поручеква...нешто ептен ми влезе во очи 159.
Од 25.000 евра па натаму. 1.9 JTS e oсновна
А тргнавме за некој градски пикавец да видиме што како...

izgleda zlobno ama ne vredi tie pari po mene

edino ako ti bide zadnja u smisla da ne ja prodavas

 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
izgleda zlobno ama ne vredi tie pari po mene

edino ako ti bide zadnja u smisla da ne ja prodavas

Еднаш реков, пак ќе кажам дека Алфа не се купува со разум, туку со срце!
КОј еднаш имал Алфа...знае шо сакам да кажам. Башка, сега не се шлампави како до 155 моделите...
И дизајнерски се враќаат после безличноста на 155 на пр. пак прават посебни возила.
Од 145/146, 156 наваму работат квалитетни возила...
Е сега трошат...не држат цена...е да го ебам!
Не ми е дали ќе држи или не држи цена после 5-10 години...меракот е битен
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Денеска шетав со госпожата по салони поручеква...нешто ептен ми влезе во очи 159.
Од 25.000 евра па натаму. 1.9 JTS e oсновна
А тргнавме за некој градски пикавец да видиме што како...
Ако си купување кола оди си брате земи си Форд Мондео за 23-24 илјади имаш топ количе јебеш ти алфа алфа
ford-mondeo-new-2-big.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom