Алфа Ромео

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8




Мојта ЛЕПОТИЦА !!!



Alfa 164
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
166-ката да не се продава случајно?
 

gramat

click here to continue
Член од
23 јуни 2007
Мислења
340
Поени од реакции
8
Не, на некој поп била и решил да ја поправа, а колата е 80% оштетена.

А гледам GTV обожаваш? има една у градо се продава, таа шо е зад мојта на сликата.

Ако сакаш ке ти набавам број да се чуеш со газдата.

Мојто омилено е.
Алфа Монтреал
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Не, на некој поп била и решил да ја поправа, а колата е 80% оштетена.

А гледам GTV обожаваш? има една у градо се продава, таа шо е зад мојта на сликата.

Ако сакаш ке ти набавам број да се чуеш со газдата.

Мојто омилено е.
Алфа Монтреал
Мене многу ме интересира овие стариве Алфи кај ги најде
 

^ Ghost Rider ^

Biker Boy
Член од
27 октомври 2008
Мислења
372
Поени од реакции
8
кога ке бидам во план да купам кола,ке купам Алфа ромео 33 :smir:
 

D&E

Член од
15 февруари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
1
Alfa 156(1.9 JTD) и 166(2,4 JTD) - Карактеристики, позитивности и негативности?

Доколку некој поседува или знае нешто повеке за оваа кола нека пишува! -Што мислите дали е добар избор?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Доколку некој поседува или знае нешто повеке за оваа кола нека пишува! -Што мислите дали е добар избор?
тема за алфа ромео веќе постои, ги спојувам двете, па таму коментирајте.
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Alfa Romeo: Ubedlivo najdobar Auto made in Italy,od iskustvo na Bifsi Alfist 75,- 155,20 16V tvin spark 156 19 jdt motorite se mokjni i na benzincite i na diselot,dokolku previse bucni ,mehanikata i e priblizno odlicna,posle 3-4 god starost se slusat cudni krikovi na amortizerite,ztvaranjeto na vratite stanuva se po tesko i po neprijatno sa sluhot,koga nadminuvate 120-130kmh se po neprijaten stanuva zvukot na vozduhot sto se slusa vo vnatresnosta na autoto.PS(pogolemi potrosuvaci na gorivo ne postojat) a i so trosenjeto na motono maslo(ULJE) ne se bas kako sto treba. cenite na novi i se visoki a posle 5 god ja gubi vrednosta sokro 60%-70%........
napisano od iskustvo. a sega na vas izborot....
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Алфа се купува со срце и од срце заради уживање во колата и она што го пружа.
Ако купуваш со разум...друго ќе си купиш...
 

peppeGT

BMW piacere di Guidare...
Член од
10 април 2009
Мислења
363
Поени од реакции
12
Алфа се купува со срце и од срце заради уживање во колата и она што го пружа.
Ако купуваш со разум...друго ќе си купиш...
alal da ti e znaci eve sega procitav pravi zborovi od vistinski Afist.sto broj na sportsko srce imas(so alfa imas)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
alal da ti e znaci eve sega procitav pravi zborovi od vistinski Afist.sto broj na sportsko srce imas(so alfa imas)
Сега сум без Алфа...
Имав една 75...
А наредната се надевам да биде некоја 1750 ГТВ
 

D&E

Член од
15 февруари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
1
Alfa Romeo: Ubedlivo najdobar Auto made in Italy,od iskustvo na Bifsi Alfist 75,- 155,20 16V tvin spark 156 19 jdt motorite se mokjni i na benzincite i na diselot,dokolku previse bucni ,mehanikata i e priblizno odlicna,posle 3-4 god starost se slusat cudni krikovi na amortizerite,ztvaranjeto na vratite stanuva se po tesko i po neprijatno sa sluhot,koga nadminuvate 120-130kmh se po neprijaten stanuva zvukot na vozduhot sto se slusa vo vnatresnosta na autoto.PS(pogolemi potrosuvaci na gorivo ne postojat) a i so trosenjeto na motono maslo(ULJE) ne se bas kako sto treba. cenite na novi i se visoki a posle 5 god ja gubi vrednosta sokro 60%-70%........
napisano od iskustvo. a sega na vas izborot....
tnx. Sakav mislenje bidejki najdov Alfa 166 i 159, za relativno eftina suma pari, a se mosne zacuvani so po 130000km, dizel motori, 2000 i 2001 god (BONBONI) :D...pa sakav da znam ako nekoj ima iskustvo so ovie alfi da go spodeli so mene! btw fala mnogu! p.s poveke sakam da slusnam za 166 2.4 jtd
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Алфа се купува со срце, не со разум :smir:
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Да, да знам дека Алфа имаат многу иновации, но збораме во однос на конкуренцијата (најмногу ги потенцираат за BMW). Искрено повеќе сакам да возам Alfa...поромантична кола е...страст...BMW е Playboy's car...не сум таков...
После тоа Alfa е првата марка (и единствена) во Италија која го користеше боксер моторот...до 1993 или 1995 ако се сеќавам добро!
Jas imav Alfa Romeo 145 so boxer motor 1600cm3.Zvukot koj go vadi motorot e ludnica ama i kolku mnogu trosi benzin kolata e uste pogolema ludnica.No vo globala se dobri koli.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom