Албуми со самолепливи сликички

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.565
Поени од реакции
21.613
Нарачав албум со тврда корица и нешто ми каснат ама денеска не можев да издржам и отидов да купам 5 пакетчиња.
Максимално разочаран.
Група Ф играат Турција, Португалија, Чешка и "?" :facepalm:
Друга работа што ме изнервира е вметнувањето на плејоф тимови. Поглупо нешто, нема. Па ај ако не и квалификации со Сан Марино и Гибралтар.
И што кур има Грузија и Казахстан да се на исто кога едните играат на турнирот а другите не. Ама битно го има логото на Казахстан. Репрезентација која не игра. Ауууу ужас. Не очекував вакво нешто.

20240502_184020.jpg
 
Последно уредено:
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.491
Поени од реакции
2.383
Дојде мај, а во Македонија се' уште го нема.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.565
Поени од реакции
21.613
Нарачав албум со тврда корица и нешто ми каснат ама денеска не можев да издржам и отидов да купам 5 пакетчиња.
Максимално разочаран.
Група Ф играат Турција, Португалија, Чешка и "?" :facepalm:
Друга работа што ме изнервира е вметнувањето на плејоф тимови. Поглупо нешто, нема. Па ај ако не и квалификации со Сан Марино и Гибралтар.
И што кур има Грузија и Казахстан да се на исто кога едните играат на турнирот а другите не. Ама битно го има логото на Казахстан. Репрезентација која не игра. Ауууу ужас. Не очекував вакво нешто.

Прегледај го приврзокот 415276

Ок, не е фер само гомна да се јаде.
Иако го нарачав пред 10 дена тек вчера ми стигна нарачката и можам да кажам дека ептен избрзано ми е претходното мислење (поточно кај разочаран и ужас) и иако уште стојам на тоа дека не требале да вклучуваат репрезентации како Казахстан, Грција и Луксембург сепак се тоа е одлично смислено и изгледа фино.
Друга работа, свака част за дизајнот и за додатни сликици како Star Player, Player to watch и Top 1, Top 2 сликици од секој тим кој е квалификуван директно. Плејоф тимовите имаат само Star Player минијатурни сликици.
Е сега, отварам, лепам, земав едно 120 пакетчиња ама дури откако залепив Украина амблемот и Роналдо капитен сфатив дека има и други бои.
Не ги разбирам уште што и како па за сега лепам само Star Player со потпис и некои виолетови светкави зашто сеуште не знам што и колку вредност имаат зелените и виолетовите и какви се други има.
Го најдов ова на интернет ама не можам да разликувам од Base и Topps Foil. Од толку пакетчиња имам неколку виолетови, една зелена...

1715085343130.png


Уште една работа за пофалба е што на средина од албумот имаш можност со дупликатите да си го направиш твојот дрим тим за еврото во 4-3-3 формација. (y)



Ќе стаам и неколку слики во спојлер за да не биде долг коментаров.



П.С. Во сликата со албумот, тоа што е од 15 еур - 15 пакетчиња, помалото има загарантирано Star Player со потпис, екстра сликица даваат. Мислам дека вреди да се купуваат од тие затоа што Star Player од секоја репрезентација се доста ретки. Особено со потпис.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.868
Поени од реакции
24.361
Не разбирам зашто сеуште го нема во Македонија.
Има некој информација некаква или да го нарачуваме од интернет?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.537
Не разбирам зашто сеуште го нема во Македонија.
Има некој информација некаква или да го нарачуваме од интернет?
Изгледа нема заинтересираност + скап е за собирање албумот, по она што прочитав пакетчињата треба да бидат 65-70 мкд.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.868
Поени од реакции
24.361
Изгледа нема заинтересираност + скап е за собирање албумот, по она што прочитав пакетчињата треба да бидат 65-70 мкд.
Значи ниту еден албум во иднина веќе нема да има во Македонија, зашто пакетчињата ќе бидат се поскапи и поскапи за секое наредно првенство.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.565
Поени од реакции
21.613
Абе а од кај муабетиве за 65-70 денари пакетче? Нема шанса во Македонија да бидат најскапи во Европа. Може ете дека топс па 50-60 по пакетче, ама нема шанси да идат преку едно евро што е универзална цена во Европа.
Во Македонија може и да нема воопшто увозник за Топс. Се продавале ли до сега било какви сликички од оваа компанија?
И тука на Малта малку каснеа и друга компанија е увозник. Не беше истата од претходното Евро и СП.
Друго ми е малку чудно зашто еве Мај веќе и допрва почнува продажба и се тоа кога е очигледно дека албумот и сликиците се направени во 2023. Ова може да се примети кај одредени играчи кои направија трансфер во Јануари. Пример - кај Драгушин е пишано дека игра за Џенова.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.514
Поени од реакции
16.208
Не знам дали има во Македонија, сега бев во Лидл во Србија и има кеса со пакување (со неколку сликички и албум), ке ве излажам колку чинеа. А имаше и сликички се продаваат за едно евро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom