Албуми со самолепливи сликички

Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Сигурни веќе има некои кои го собрале албумот :D
 
Член од
29 јули 2022
Мислења
4
Поени од реакции
0
Molam za pomos go baram albumov vekje podolgo vreme za kupuvanje. Ako znaete nekoj da go ima bi vi bil blagodaren moip.PNG
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.622
Сигурни веќе има некои кои го собрале албумот :D
Од богатата каста :LOL:.
Инаку албумот е така така. Сликичките со портокалова позадина се уби боже, можеа ете како катар, нека беа бордо позадина, а најубави се бели. Белиот stroke исто боде очи...би го задавил тој дизајнер што одлучил така да биде. Друго, да им се намочам на ебените реклами на средината, каде можеа да направат велелепна средина со убав распоред да можеш резултати да пишуваш како и за нокаут фаза сам да си ги напишеш екипите. Малце е онлајн што не бомбардираат со реклами, уште на хартија во албум фалеше. Плус е тоа што има печатена сликичка од секоја екипа, барем да не зјае празен за сиромаштијата што нема да го собира. Корицата е супер квалитет со таа ко кожна бордо површина и сјајните знаменца. И за тоа што нема екипа за играчот, исто е минус. Како порано можеа да го пишуваат тоа? Трансфери имало и ќе има. И податокот дека Ентони бил до летото 2022 играч на Ајакс е исто така спомен, кој треба да биде забележан. Иако ете крај на август направил трансфер.
 
Последно уредено:
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.480
Поени од реакции
2.342
Што е фората со различните букви и бројки на позадината на некои сликички?
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Што е фората со различните букви и бројки на позадината на некои сликички?
Првите 500 што ќе ги соберат сите букви и бројки (треба да се добие FIFAWORLDCUPQATAR2022) добиваат награда smartwatch. Има реклама во самиот албум.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.775
Да не сака некој сликички од животинско царство, за фудбалски замена? :D
Mi fali zivotinsko carstvo, albumot od 1993 , africki zivotni , zelenata mamba , mislam deka bese slika 148 , na 22 strana. Davam kafe i pivo i site so gi imam na lanskoto evropsko slikicki sobereno ( otprilika okoly 30-40) , :)
 
Член од
5 јануари 2022
Мислења
14
Поени од реакции
2
Здраво каде може да се купи албумот Панини ?
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.480
Поени од реакции
2.342
Здраво каде може да се купи албумот Панини ?
Ако сакаш да знаеш конкретно во која трафика можеш да купиш, можеш во трафиката што е до Палма Аеродром (таа што е до кафанчето, не таа што е во станбената зграда -- може и таму има, не знам).
 
Член од
5 јануари 2022
Мислења
14
Поени од реакции
2
Ако сакаш да знаеш конкретно во која трафика можеш да купиш, можеш во трафиката што е до Палма Аеродром (таа што е до кафанчето, не таа што е во станбената зграда -- може и таму има, не знам).
Купив имам дупликати ако некој сака да се менуваме
 
Член од
25 октомври 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Собирам сликички од животинско царство ,албум,
Ми фалат бр.190,223и 229
Замена имам многуконтакт тел.075258734 дедо Мики
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
3
Дечки, добив идеја доколку некој сака со цел да ги зачуваме македонските верзии на албумите да направиме високо квалитетен дигитален скен. Јас сум во можност да го направам тоа, само нека се пријават членовите што ги имаат. Навистина се ретки албумите Покемон, Дигимон, Драгонбол, Изи мизија и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom