Албуми со самолепливи сликички

Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.359
Поени од реакции
5.722
Значи ете од прва рака инфо дека ние имаме 24 сликички помалку за собирање.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
528
Поени од реакции
537
Иначе за цената на пакетчињата..Според мене за земјите во евро зоната насекаде ќе биде по едно евро, а во другите земји "малку" поевтино.Пример на големата кутија пишува "цена за Романија" 4 ЛЕИ,ако ги конвертираш во денари излегува 50 денари.Така да очекувам во Македонија да се движи меѓу 40 и 50 денари максимум.Се над тоа би било безобразен грабеж.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.278
Поени од реакции
17.178
Ништо од hard cover албум значи. :(
 
Член од
16 февруари 2021
Мислења
13
Поени од реакции
16
Еве го Белгискиот.Од вчера го пуштија во продажба.Едно пакетче е 1 евро, а во албумот треба да се соберат 654 сликички.Прегледај го приврзокот 289536Прегледај го приврзокот 289537
Автоматски споено мислење:

Како што можев да видам у сребрениов има и сликички каде играчите од репрезентацииве прославуваат.А во синиов го нема тоа.Само логото на репрезентацијата.
Штета што ги нема за собирање сликичките со прославување. Ја видов од портокаловииот албум, нашата беше слика после победата над Грузија.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.078
Штета што ги нема за собирање сликичките со прославување. Ја видов од портокаловииот албум, нашата беше слика после победата над Грузија.
Ај постирај ја ако ја најдеш негде на нетов?

Штета во тој случај, се сложувам, баш и ме интересираше што слика би одбрале од нашиве
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
528
Поени од реакции
537
Иначе оваа слика со прославата ја има во албумот на страната кај што се претставуваат четирите репрезентации кој што се во иста група.Само што не треба да се лепи дополнително. 20210327_132040.jpg
Автоматски споено мислење:

П.С. Македонија скоро собрана !! :) 20210327_133210.jpg 20210327_133227.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.359
Поени од реакции
5.722
Иначе оваа слика со прославата ја има во албумот на страната кај што се претставуваат четирите репрезентации кој што се во иста група.Само што не треба да се лепи дополнително.Прегледај го приврзокот 289625
Тоа би требало да е разликата со портокаловиот албум. Таму мислам и овие сликички треба да ги лепат, додека кај синиот што ќе дојде и во Македонија ќе бидам испринтани.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
528
Поени од реакции
537
Тоа би требало да е разликата со портокаловиот албум. Таму мислам и овие сликички треба да ги лепат, додека кај синиот што ќе дојде и во Македонија ќе бидам испринтани.
Па искрено и поарно.Ете секако ја има сликата.Нема никаква смисла да се лепи дополнително.24 плус сликички у најдобар случај би биле 250 денари плус.Под услов да ти се паднат сите од прва.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.359
Поени од реакции
5.722
Па искрено и поарно.Ете секако ја има сликата.Нема никаква смисла да се лепи дополнително.24 плус сликички у најдобар случај би биле 250 денари плус.Под услов да ти се паднат сите од прва.
Дефинитивно е поарно.

Да не зема со албумот од тие пакетите со 140 пакетчиња сликички или си ги купуваше одделно? И да не знаеш колку пакетчиња досега ти требаа да ги присобереш нашиве?

Читам во странство имало за 100 и кусур евра, албум со 140 пакетчиња. Кај нас не верувам дека би имало таква понуда.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
528
Поени од реакции
537
Одделно ги купувам.Овде единствена промоција шо видов беше еден Белгиски спортски неделник со гратис албум и 25 сликички,ама не видов шо цена е.Иначе нашиве ги присобрав со околу 120 пакетчиња ама имам и 10 дупликати.Дефинитивно може и со помалку пари да се соберат ама треба да имаш круг на пријатели со кој што ќе можеш да мењаваш.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Албумот панини 365 моментално што е во продажба кај нас го собрав со два бокса купени и +- и размена па така мислам дека ќе е и овој. Финансиски некаде му доаѓа 60-70 евра + -, цената на пакетче е 35 ден. Инаку еден бокс имаше 50 пакетчиња со по пет сликички. Албумот и слиличките топ квалитет,. Ми фалат уште девет сликички и деновиве ќе ги нарачам. Инаку и за 100 празни кеси ранец ми дадоа фифа 365 обичен со нивно лого.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
528
Поени од реакции
537
Дечки,продавам 465 стикери(што не се повторуваат)за новиот албум на Панини Еуро 2020.Цената е 70 евра.Ако е некој е заинтересиран нека пише! Поздрав!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.751
Поени од реакции
4.663
Филе на фб објави видео од албумот и доста беше разочаран. Немало убав распоред каде можеш да внесиш резултати. Плус со тие дуплите in action и немањето сликички од стадионите...
Сеедно, каков и да е, мора да го купиме ради нашите. Уште да можеше пример да се порача од Панини МК албум со тврд повез... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom