Албанија - место за одмор

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.215
Поени од реакции
56.936
На темава поише се праи муабет за патишта отколку за морето и одморот. :D

Од кај се иде, од кај е најбрзо, од кај е најблиску, од кај се кружи, од кај се крати, кај има дупки, кај има автопат. Божем на Месечината ќе патувате.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.362
Поени од реакции
3.726
На темава поише се праи муабет за патишта отколку за морето и одморот. :D

Од кај се иде, од кај е најбрзо, од кај е најблиску, од кај се кружи, од кај се крати, кај има дупки, кај има автопат. Божем на Месечината ќе патувате.
Za moreto, od borsh do himare kaj i da odite nema da zgresite, povejke pati sum bil na sever,(i odmor i sluzbeno) sengin,velipoje i na jug ksamil/saranda, najubavo e na sredina na ovoj poteg nema greska za plaza/voda cistota i sl,i ceni isto...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.064
Поени од реакции
14.961
Зетот на Трамп ќе гради во Валона луксузни одмаралишта. Како што гледам едното е кај манастирот Св.Богородица кај Звернец а второто е на осторовот Сазан, 
Член од
12 март 2010
Мислења
210
Поени од реакции
72
Зетот на Трамп ќе гради во Валона луксузни одмаралишта. Како што гледам едното е кај манастирот Св.Богородица кај Звернец а второто е на осторовот Сазан,Toj del ne cini vodata. Se mesa so blagi izvori i mnogu ima alga. Mirisa
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.064
Поени од реакции
14.961
Касно али нека служи на други

Во спротивен правец од Тирана, видеото треба да се види до Маќелара, тука се двои за Дебар кај кружниот тек 1:10:52

Кој дел е изграде од коридорот Елбасан-Ќафасан? На вести Рама кажува дека се крати од 1,5 саати на 35 минути вожња, но гледам на интернет дека само една делница е готова од едвај 2-3 км

Дали знаеш што е изградено како готово?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
513
Поени од реакции
709
Кој дел е изграде од коридорот Елбасан-Ќафасан? На вести Рама кажува дека се крати од 1,5 саати на 35 минути вожња, но гледам на интернет дека само една делница е готова од едвај 2-3 км

Дали знаеш што е изградено како готово?
Ovoj pat od videoto sega e po skraten so otvaranjeto na delot od Bulqiza do Klos.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.475
Поени од реакции
17.116
Кажвајте искуства за како да се стигни до Валона најбезбедно, која опција ми е поуба преку Елбасан или преку Грција.
За кривини или слични работи ми е
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.242
Поени од реакции
6.668
Кажвајте искуства за како да се стигни до Валона најбезбедно, која опција ми е поуба преку Елбасан или преку Грција.
За кривини или слични работи ми е
I od dvete strani ce go krkash.
Si velam Elbasan e malce podobro
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
10.751
Многу ти е кружење преку Грција иди си преку Елбасан, патот зезнат е уствари од граница до таму послем е топ
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
513
Поени од реакции
709
Кажвајте искуства за како да се стигни до Валона најбезбедно, која опција ми е поуба преку Елбасан или преку Грција.
За кривини или слични работи ми е
Elbasan.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom