Албанија - место за одмор

Член од
28 април 2011
Мислења
274
Поени од реакции
114
Дали со ова отворен балкан имаме бесплатно лечење таму? Имаат соработка слушнав од еден човек ,има вистина во ова ?
Да лекувањето е бесплатно.
Јас во месец јули бев на Албанија и фатив вирус таму,бев во најблиската болница од хотелот во градот Каваја,таму ме прима во емергенција ми дева инфузија и ништо не платив. Само ми зема лични податоци име презиме , адреса и толку.
Автоматски споено мислење:

Дали со ова отворен балкан имаме бесплатно лечење таму? Имаат соработка слушнав од еден човек ,има вистина во ова ?
Да лекувањето е бесплатно.
Јас во месец јули бев на Албанија и фатив вирус таму,бев во најблиската болница од хотелот во градот Каваја,таму ме прима во емергенција ми дева инфузија и ништо не платив. Само ми зема лични податоци име презиме , адреса и толку.
Автоматски споено мислење:

Дали со ова отворен балкан имаме бесплатно лечење таму? Имаат соработка слушнав од еден човек ,има вистина во ова ?
Да лекувањето е бесплатно.
Јас во месец јули бев на Албанија и фатив вирус таму,бев во најблиската болница од хотелот во градот Каваја,таму ме прима во емергенција ми дева инфузија и ништо не платив. Само ми зема лични податоци име презиме , адреса и толку.
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
354
Поени од реакции
437
Првпат ќе одам за Албанија, Драч и тоа преку Ќафасан. Каков е патот, има ли патарини? И со картица може ли да се плати патарина или ми требаат леќи?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.362
Поени од реакции
3.726
Првпат ќе одам за Албанија, Драч и тоа преку Ќафасан. Каков е патот, има ли патарини? И со картица може ли да се плати патарина или ми требаат леќи?
Nema patarini,policija ne zapira ama se vozi sporo do Elbasan,posle elbasan nemas problem imas mn,kruzni vnimavaj so kakva navigacija ke odis isto sledi i tabli ...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.051
Поени од реакции
10.750
Ппслем Елбасан се вози брзо ама мора да се внимава на мостовите има доста кратки и не им се баш добро споени и доста фрла
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
737
Поени од реакции
660
Здраво,
Дали некој бил преку Дебар за Тирана?
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
513
Поени од реакции
709
Здраво,
Дали некој бил преку Дебар за Тирана?
Patot e ok, za cas i 20 min ili cas i pol si vo Tirana. Samo ima eden privremen pat (duri da se zavrsi tunelot) koj e 9 km ili 20 min kade se kacuvas nagore, pa udolnina, slicno nekako kako Larazopole ako so bil. Ako odis prvpat treba da vozis vnimatelno vo toj del bidejki e potesen inaku drugo e standard kako od Kafasan.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.229
Поени од реакции
3.705
Дечки, дали некој знае кога и дали има автобуси Скопје-Приштина рано сабајле, накај 5-6-7 саат? На интернет се што најдов е од 10 саат па натака, ме интересира некој што бил, или што има проверена информација за истото. Благодарам :D
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
938
Поени од реакции
619
Дечки, дали некој знае кога и дали има автобуси Скопје-Приштина рано сабајле, накај 5-6-7 саат? На интернет се што најдов е од 10 саат па натака, ме интересира некој што бил, или што има проверена информација за истото. Благодарам :D
044 339 130
Tetovo avtobuska

Sent from my phone using Tapatalk
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
5.270
Здраво,
Дали некој бил преку Дебар за Тирана?
Касно али нека служи на други

Во спротивен правец од Тирана, видеото треба да се види до Маќелара, тука се двои за Дебар кај кружниот тек 1:10:52

 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.063
Поени од реакции
14.961
За брзо време ќе се направи патот с.Извор(Кичево)-Бошков мост, па има опција за одење за Дебар преку овој пат, а не преку Маврово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom