Албанија - место за одмор

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во развој е туризмот и нормално дека со тоа ќе растат и цените.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
493
Поени од реакции
317
Ajde edno prasanje: Planirame da odime Albanija na odmor so prevoz od agencija. Koe mesto bi go preporacale za smestuvanje, da ima bo blizina i ubava plaza i naseleno mesto da e, da ima kade da se proseta bidejki ke bideme bez vozilo tamu?
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
Дечки, да не знае некој по колку одат цените за сместување во Саранда во Септември? Дали "сезоната" таму е само Август месец?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Дечки, да не знае некој по колку одат цените за сместување во Саранда во Септември? Дали "сезоната" таму е само Август месец?
Во Албанија има едни цени во Август....дури тоа да е 31-ви,,,а ако е започнат Септември важи друга приказна.
Јас сум одел на одмор и на 28-ми Август...и цените кои ми ги побараа беа како за сред лето.
После мене дојдоа некои пензионери ...и добија упола цени
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Mi liči na Jale bič...no ne sum siguren
Samo ednaš sum bil tamu
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Ajde edno prasanje: Planirame da odime Albanija na odmor so prevoz od agencija. Koe mesto bi go preporacale za smestuvanje, da ima bo blizina i ubava plaza i naseleno mesto da e, da ima kade da se proseta bidejki ke bideme bez vozilo tamu?
Ако одиш во Серанда водата е чиста исто како во Охрид кога си Канео или Потпеш,само каписе сабајле до 9,30 додека не ја испуштат канализацијата в море.После 13,00 почнуват да дуват ветар и имат бранови.Водата батка е поладна од Охрид.Јас бев од 14 -21 јули.
Цени--пица најефтина 600 леки--5 евра ,корча пиво 200 леки ....цените се 10-20 посто поскапи од Охрид не е толку страшно ,чудно ми беше никаде не сакаа да платиш со платежна картичка.Имат убај хотели, Андон Лапа на улица Митхад Хоџа.Таксистите оган поголеми коштаплери него кај нас.Шо те интересират слободно прашај.Кога би ме прашал некој дали пак ке одиш одговорот е никад.
Далеку се од туризам и услуга .
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Saranda ja ima rešeno kanalizacijata.....taa odi vo ona kako malo ezerce( vsušnost e zaliv od rekata Bistrica)......koe e na levata strna od patot za Ksamil
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.860
Поени од реакции
1.680
Saranda ja ima rešeno kanalizacijata.....taa odi vo ona kako malo ezerce( vsušnost e zaliv od rekata Bistrica)......koe e na levata strna od patot za Ksamil
Немат врска јас бев сместен на Митхад Хоџа прва линија и видов со свој очи и имаше гости од Италија неколку фамилии кои гледаа исто и им откажаа во хотелот заради тоа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Na glavnata gradska plaźa od pristaništeto do marinata so kafani na nea, nemam videno cevki ....
Noviot del kade se poveketo hoteli kaj diskotekite( izlezot za Ksamil)...ne sum go šetal
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
@ohrid66 Не знам ти кај си бил во Саранда, ама до толку никој се нема пожалено до сега....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
@ohrid66 Не знам ти кај си бил во Саранда, ама до толку никој се нема пожалено до сега....
се зависи каков ти е стандардот или па не виделе поубаво
познавам луѓе шо топ им е и у сутоморе
а и цениве ако се точни ондак ептен скокнале


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom