Албанија - место за одмор

Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Дечки ај ве молам да ми кажете освен НАК БУС со кој друг да одиме за Ксамил? Имаме резервирано престој за следен месец но не можам со превоз да се снајдам
Не знам за ова година но минатата година Ферт Атомик имаше линиа Тетово Ксамил
https://m.facebook.com/Fert-Atomic-402224199918279/
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Дечки ај ве молам да ми кажете освен НАК БУС со кој друг да одиме за Ксамил? Имаме резервирано престој за следен месец но не можам со превоз да се снајдам
@WinterGirl, kontaktiraj ja ovaa agencija

Код:
[URL]http://dalasunion.com.mk/st_tour_type/ksamil[/URL]
Nudat turi za Ksamil mozda imaat i prevoz.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Некој совет за годинава за одмор во Албанија? Место каде што нема гужви многу а солидни плажа? Како е со смештај, дали ако одам без резервација ќе најдам смештај или морам со резервации и колку би ме чинело за 7-8дена? Со цени како е таму?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.964
Поени од реакции
14.714
Некој совет за годинава за одмор во Албанија? Место каде што нема гужви многу а солидни плажа? Како е со смештај, дали ако одам без резервација ќе најдам смештај или морам со резервации и колку би ме чинело за 7-8дена? Со цени како е таму?
Posle Valona....pred Orikum. Mirni mesta, plaža siten čakal....vodata bistra...a cenite kako kaj nas. Vo Valona duri i poevtino. Giro vo Valona se naogja i za 65-70 denari.

Smeštaj ima..nema potreba odovde da baraš. A ako si za Valona...imam prijatel tamu...no i tiw okolu nego se super apartmani
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Дечки, да прашам дали знае некој како е со сместување во Саранда, Албанија, може ли таму да се најде без да се резервира преку туристички агенции? Дека планираме да одиме таму со автобус вторава недела во Јули и нема да имаме автомобил на располагање, па да прашам да не знае некој како е, што е со сместувањата да не треба после "на лево круг и дома" xD
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.964
Поени од реакции
14.714
Дечки, да прашам дали знае некој како е со сместување во Саранда, Албанија, може ли таму да се најде без да се резервира преку туристички агенции? Дека планираме да одиме таму со автобус вторава недела во Јули и нема да имаме автомобил на располагање, па да прашам да не знае некој како е, што е со сместувањата да не треба после "на лево круг и дома" xD
Baraj go Branko od Skopje(mislam se preziva Atanasov)...toj izdava sobi i apartmani vo poveće hoteli vo Saranda. Prestojuva tamu vo hotel Čakala...odma do pristaništeto...no raboti so poveće izdavači. Baraj go na Fb...a ako ne go najdiš..piši, ke ti dadam broevi. Fb profilot mu e samo so ponudi od Saranda...taka ke go prepoznaeš..
Pozdravi go od Gjoko od Kičevo...i moži i popust da ti dade.
Prevoz baraj vo turističkite agencii...ima redovno turi
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
Ovde imas linii od Tirana za Saranda.

Inaku vo search vnesi Shkup - Ksamil i ke ti dade linii od Skopje za Ksamil ili Saranda preku makedonski ili kosovski avtobus prevoznici.
Фала благодарение на тебе најдовме превоз во спротивно ке се откажев. Тенкјууу
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Milo mi e :)

Tuka sme da pomogneme eden na drug (kolku sto mozeme).
 
Последно уредено:
Член од
3 март 2010
Мислења
634
Поени од реакции
360
кое место во албанија е најубо и најефтино како за одмор и риболов
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Колку кошта да се изнајми кола и дали важи наша возачка дозвола или ми треба меѓународна?
 
Член од
29 ноември 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Decki nekoj sto bil ksamil sega, dali se naoga smestaj na lice mesto 5-6 avgust i koja e cenata za dve osobi apartman od vecer vo ksamil
 
Член од
20 јуни 2016
Мислења
257
Поени од реакции
120
Decki nekoj sto bil ksamil sega, dali se naoga smestaj na lice mesto 5-6 avgust i koja e cenata za dve osobi apartman od vecer vo ksamil
Во моментов сме во ксамил и има луге на секој агол што нудат смештај за 25-30€ местото е прекрасно и апартманите се од убави поубави
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Во моментов сме во ксамил и има луге на секој агол што нудат смештај за 25-30€ местото е прекрасно и апартманите се од убави поубави
Milo mi e sto si stignala, mestoto, gostoprimstvoto i hranata se preubavi. Ti pozeluvam ubavo da pomines na odmor.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom