Албанизација на Балканот

Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.349
Поени од реакции
3.009
Овој си пука у колено, или да?

Таман ќе се вклопат африканци и тие од блискиот исток со албанците, ист менталитет, и они ќе бидат автохтони:ljubove:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.663
Поени од реакции
3.784
Овој си пука у колено, или да?

Не би рекол дека си пука, туку само покажува до која мерка (поточно, без мерка...) е неговата сервилност кон неговите работодавци од САД и ЕУ. И не е проблемот во Еди лично, туку тоа е практично „менталитет„ од неговата национална прпадност, каде се гледа подготвеноста за прифаќање не само на она кое од него се бара, туку у повеќе од побараното.

Секако, за возврат, мора нешто и да добие...не е тешко да се претпостави за што се работи.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.296
Поени од реакции
22.593
Убав а ваљда и успешен пробен балон од ЕУ. Западен Балкан изгледа почнуваат да го спремаат за влез во ЕУ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.324
Поени од реакции
79.075
Некои Албанци имаат илирски имиња и презимиња, но повеќето имаат арапски.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.427
Поени од реакции
4.257
Некои Албанци имаат илирски имиња и презимиња, но повеќето имаат арапски.
Католици мислиш. Муслиманите имаа некои 666 или нешто така дозволени имиња од КУРанот(одобрени лично од брадестиот лудак и неговата орда подлизурковци и трчковци).
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.049
Поени од реакции
1.371
Некои Албанци имаат илирски имиња и презимиња, но повеќето имаат арапски.
Tocno e. No toa e veke minato, veke se pomalce ima, poveke se odi na internacionallno i Ilirsko. Primer jas imam 2 dete dvete imat albansko-ilirsko iminja.. isto i jas ilirsko, a tatko mi muslimansko.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.296
Поени од реакции
22.593
Tocno e. No toa e veke minato, veke se pomalce ima, poveke se odi na internacionallno i Ilirsko. Primer jas imam 2 dete dvete imat albansko-ilirsko iminja.. isto i jas ilirsko, a tatko mi muslimansko.
Африм, Фатмир, Изет, Шкљзен, Фљамур, Саљи во која група спаѓаат ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom