Албанизација на Балканот

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Гарант кога некои наши таму минувале во моментот кога се одржувал протестот и го посведочиле непосредно, придонело барем малку да ја почувствуваат својата Македонија среде Лондон!
Ako nekoj ja cuvstvuva Makedonija toa se bas iselenicite na koi ne im treba vakva plus slika da kazat kolku ja sakaat i poddrzuvaat Nasata ni Zemja.

Ne si se pustil denes na facebook? :D
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.917
Se sudrile so policijata zasto svetot gi gleal kako ilegalni migranti. Znaci svetot treba da gi gleda kako oni ke posakaat, sosema razumno ponasanje, nema sto. Bolje Britancite da se vrazumat, zasto radi vakvi pricini objektivni, kako toa kako svetot gi gleda, moze i nekoj dobar Skip da se iznervira i da naprai nekoj masakr.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Se sudrile so policijata zasto svetot gi gleal kako ilegalni migranti. Znaci svetot treba da gi gleda kako oni ke posakaat, sosema razumno ponasanje, nema sto. Bolje Britancite da se vrazumat, zasto radi vakvi pricini objektivni, kako toa kako svetot gi gleda, moze i nekoj dobar Skip da se iznervira i da naprai nekoj masakr.
Можда е предоцна оти ставија индиец премиер. Британија веќе е падната. Сега смрдешите има да се котат.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.917
Можда е предоцна оти ставија индиец премиер. Британија веќе е падната. Сега смрдешите има да се котат.
Uh, bas tesko ke mi padne za toa. Bas na vrvot na najsakani mi se Englezite i Skipovite.
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Uh, bas tesko ke mi padne za toa. Bas na vrvot na najsakani mi se Britancite i Skipovite.
Не е дека ги сакам ама аспектот на Hindi Tech Support на чело на една од трите држави во европа со нуклерано наоружање е малце страшен.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Se sudrile so policijata zasto svetot gi gleal kako ilegalni migranti. Znaci svetot treba da gi gleda kako oni ke posakaat, sosema razumno ponasanje, nema sto. Bolje Britancite da se vrazumat, zasto radi vakvi pricini objektivni, kako toa kako svetot gi gleda, moze i nekoj dobar Skip da se iznervira i da naprai nekoj masakr.
Каде пишува дека заради тоа се протестира бе прле?

Немаат среќа сите народи да можат да менуваат нација за документи по потреба, некои мораат илегално да преминат граница.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.917
Каде пишува дека заради тоа се протестира бе прле?

Немаат среќа сите народи да можат да менуваат нација за документи по потреба, некои мораат илегално да преминат граница.

Ova u Albaniija.

Ali zemi so rezerva, mozno e Sali Berisa za sprski ili ruski sluzbi da raboti.

Na Mars da ve koloniziraat, ke protestirate i ke ljetite orli uzdus i popreko.
 
Последно уредено:
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680

Ova u Albaniija.

Ali zemi so rezerva, mozno e Sali Berisa za sprski ili ruski sluzbi da raboti.
Протестот е заради Suela Braverman и сличните кои даваа апокалиптични изјави за наводната инвазија на Англија од страна на албанците со илегални миграции.
Очигледно е дека илегално поминуваат, никој не негира тоа.
Бериша е најголемиот антиалбанец кој некогаш постоел, далеку полошо отколку да е шпион на србите.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.888
Ете им ја Дуа Липа таму,нека лобира она таму за нивната кауза,секако поише ефект ке има уместо по улици чопор кучиња да се собираат
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Каде пишува дека заради тоа се протестира бе прле?

Немаат среќа сите народи да можат да менуваат нација за документи по потреба, некои мораат илегално да преминат граница.
Се декларирте ко турци и вулгари и вие суртук. Беса турс во ќустендил да го ебам. Како?
Амајде тоа, што имате толкава потреба да ..мигрирате?
Не ви е сеглам дома, затоа мора да идете сегде?
Ама и таму не е саглам па таму мора да направите како дома.
Repated ad nauseaum ad infinitum.
Правите тапурдија населби со тапурдија инфраструктура, се узрпирано и тесно до недоглед, ѕидови за не си крадете и колете еден со друг, се газите со коли до бесвест аМА ќАуРиТЕ вИ Се КрИвИ
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Се декларирте ко турци и вулгари и вие суртук. Беса турс во ќустендил да го ебам. Како?
Амајде тоа, што имате толкава потреба да ..мигрирате?
Не ви е сеглам дома, затоа мора да идете сегде?
Ама и таму не е саглам па таму мора да направите како дома.
Repated ad nauseaum ad infinitum.
Правите тапурдија населби со тапурдија инфраструктура, се узрпирано и тесно до недоглед, ѕидови за не си крадете и колете еден со друг, се газите со коли до бесвест аМА ќАуРиТЕ вИ Се КрИвИ
Албанците секогаш правеа миграции, не е првпат Англија ниту последен пат, а вие каурите не сте центар на светот, не е се до вас, гледајте сеир и уживајте, земете и пуканки.
Суела Браверман е со индиско потекло, иако Англија е преплавена од индијци никогаш немала слични изјави иако припаѓа под конзервативна партија.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.917
Албанците секогаш правеа миграции, не е првпат Англија ниту последен пат, а вие каурите не сте центар на светот, не е се до вас, гледајте сеир и уживајте, земете и пуканки.
Суела Браверман е со индиско потекло, иако Англија е преплавена од индијци никогаш немала слични изјави иако припаѓа под конзервативна партија.
Indijcite ne se kriminogeni i prirlicno uspesno se vklopuvaat vo opstestvoto. Sorry, ama toa e vistinata.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.917
Искрено кур ме боли за тоа што е индијка или конзервативка или курац. Индијцте и пакистанците и арапите и што и не зулули не отишле оти им било пријатно дома. Проблемот е ќе соберат, ќе се накотат, т.е. колонизираат и субтинло геноцидизираат, и продолжувајќи со истите инхеренти гомнарии од дома, има да усератат работа со религијата и “културата„ и има да доведат во ситуација каде пак е потребна миграција.
Звучи познато? Глеј, ако ја више идам...тексас или норфолл или што не...ја сум Луизијана Биг Џон Стив или Стивен Кенсингтон Есквајер или што не. Има да јадам бивтек од сто кила или да пијам чај во 5 со млеко. Ама вие..араповидните не го правите тоа. Вие сакате европско азно ама со арапски фкус. Само што европското азно со арапски фкус не БИВА. Упрпоастувате каде и да ќе идете гетовксаа култура низаедна.
Автоматски споено мислење:


Дебатилно. Колку скем-кол центри има во индија....
Da ne cepidlacime, ne bidi bukvalista. Ali na puno brakata se numero uno drug mafia vo Britanija.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Албанец од Албанија ќе го запознаеш дека е араповиден само ако му го испушиш, тој јаде свинско, пие алкахол, нема никаква разлика од каур.
Ниту градат џамии кај ќе им текне.
Проблемот е што више не постои албанец од албанија кога вие шутраци имате тројно ебано државвјанство залиде магна шQиперија. Гарант тие 1500 се се некои сурутци од мала речица, батинци, рашче, зајас радуша и желионо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom