Акните - повеќе од тинејџерски проблем

Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Пијте секој ден по 2 чаши вода со 2-3 големи лажици јаболков оцет, а уште подобро е ако наместо вода го пиете со зелен чај. За 2 недели ќе видите големи резултати ;)
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
6
Јаболковиот оцет не е штетен за желудникот?
Па затоа се раствара во чаша вода + се додава 1 или по желба лажичиња мед!
Така да како секоја киселина и таа е киселина и смета на желудникот, ама вака растворена нема последици!
За пиење поубав е домашниот јаболков оцет, одколку купечкиот, исто така има купечки јаболков оцет кој е изработен по принцип на домашен т.е. декларирано си е на него природен домашен јаболков оцет!
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Јаболковиот оцет не е штетен за желудникот?
Па затоа се раствара во чаша вода + се додава 1 или по желба лажичиња мед!
Така да како секоја киселина и таа е киселина и смета на желудникот, ама вака растворена нема последици!
За пиење поубав е домашниот јаболков оцет, одколку купечкиот, исто така има купечки јаболков оцет кој е изработен по принцип на домашен т.е. декларирано си е на него природен домашен јаболков оцет!
Точно, штетно е доколку го земаш во големи количини а ти ќе ставиш 3 лажици плус растворени во вода. Оцетот и зелениот чај имаат големо антиоксидантно дејство и супер делува на акните :)
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
порака до секој кој ги има овие проблеми е да не очајува со текот на времето акните сами ке исчезнат. Јас страдав во тие години дури не ми се ни излгеуваше од дома но сега е се ок. Доста посветет внимание на хигиената тоа е најбитно а делумно и на исхраната .. најдете сапун што одговара на вашата кожа и мијте си го лицето редовно
за тие што имаат доста мрсна кожа им го прпорачувам asso derm медицински сапун 100тина денари е од аптека.
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Luge jas imam problem so podkoznite akni t.e ja imam samo edna akna na liceto mi e kako masno tkivo e ,veke okolu 6 meseci mi e uzasno me nervira kako da iscezne sto da koristam sovetuvajte me :/
 
Член од
28 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Znaci zelencuk ovosje moze belo meso,dali smee da se jade spanak,kiselo mleko,a so sapunot da se mijam otkako ke pocnam so zdravata hrana.Fala Odnapred :D

--- надополнето ---

Moze da mi objasnis za jabolkoviot ocet poveke,i ako se pravi kako da go napravam
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
Другар, за проблемот што го имаш со масното ткиво, тоа што и да му ставаш џабе е, јас ти препорачувам да појдеш до болница и да си закажеш на кожно да ти го извадат со операција. Јас го имав истиот проблем со една поткожна акна која постепено се направи во масно ткиво и многу глупо изгледаше, а за операцијата ништо не е, само ти ставаат анестезија и за 2 мин го вадат без никаков проблем :toe::toe:
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Другар, за проблемот што го имаш со масното ткиво, тоа што и да му ставаш џабе е, јас ти препорачувам да појдеш до болница и да си закажеш на кожно да ти го извадат со операција. Јас го имав истиот проблем со една поткожна акна која постепено се направи во масно ткиво и многу глупо изгледаше, а за операцијата ништо не е, само ти ставаат анестезија и за 2 мин го вадат без никаков проблем :toe::toe:

Mnogu mi e strav od operacija :( ti secat koza i ti go vadat taka li...?
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
Mnogu mi e strav od operacija :( ti secat koza i ti go vadat taka li...?
Абе не се плаши ти толку ништо не е, само ти става анестезија и ништо не осеќаш, јас го имав истиот проблем со тоа и заради тоа што се плашев од операција 6 или 7 месеци си раснеше и кога ме натераа да правам операција се изненадив зошто си мислев кузне колку боли а тоа не ни осекаш !!!:toe::toe::toe:
Да не биде работава дека јас те терам на операција да идеш, појди на лекар и види што ке ти кажат, може некоја маст ке ти помогне
 
Член од
3 јануари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
0
Абе не се плаши ти толку ништо не е, само ти става анестезија и ништо не осеќаш, јас го имав истиот проблем со тоа и заради тоа што се плашев од операција 6 или 7 месеци си раснеше и кога ме натераа да правам операција се изненадив зошто си мислев кузне колку боли а тоа не ни осекаш !!!:toe::toe::toe:
Да не биде работава дека јас те терам на операција да идеш, појди на лекар и види што ке ти кажат, може некоја маст ке ти помогне
Fala na sovetot :)
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.184
Поени од реакции
2.155
Има ли некој на форумов зависник од КАПКИ ЗА НОС? Секогаш пред спиење едноставно морам капки за нос да ставам, немозам да заспијам иначе - носот ми е затнат.
Веќе 3 години вака..иначе оперил користам. Ако знае некој методи за одвикнување нека пише. :(
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Има ли некој на форумов зависник од КАПКИ ЗА НОС? Секогаш пред спиење едноставно морам капки за нос да ставам, немозам да заспијам иначе - носот ми е затнат.
Веќе 3 години вака..иначе оперил користам. Ако знае некој методи за одвикнување нека пише. :(

си ја згрешил темата бато..тука за бабулици се даваат совети..обрати се тука
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Некој да ми препорача крема,гел или некој препарат против акни на база на Benzoyl peroxid?
Тханкс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom