Акните - повеќе од тинејџерски проблем

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
А да прашам оние црните точки што испаѓаат како се викаат и како да се исчистам од нив ?
Црнки ги викам јас, немојш баш сите да ги исчистиш. Пробував (и уште) разни креми, те за длабинско те за секакво чистење, па специјални за црнки.. нишо не ми помогна од таквите препарати. Зато еднаш неделно си практикувам на пареа да поседам едно пола сат, дури да се отворат порите и после така дури се отворени полесно ќе ги истискаш.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Јас за црнки си бев на третман за 1000че ми напраија третман на лице и ми ги исчистија и ниедна не ми се појави после тоа.
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
za ovapreporacuvam so alkohol da go iscistite liceto... mene sekogas mi pomognalo
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
525
Лично сум немала никогаш оваков проблем, а обично лузни остануваат после акни тоа е неизбежен сајд ефект:toe:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Човек неможе да се избричи, 3 ми искочија кај што се бричев и тоа не гнојни туку како црвени :pos:
Да не има нешто врска што се бричам со жилет? Не мавам контра :drk:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Човек неможе да се избричи, 3 ми искочија кај што се бричев и тоа не гнојни туку како црвени :pos:
Да не има нешто врска што се бричам со жилет? Не мавам контра :drk:
па и вие мажите треба да си го негувате лицето со лосиони за пред бричење, после бричење... и хидратантни кремички

ииии едит: треба и квалитетен брич и соодветна пена, така барем брат ми си ги решаа тие проблеми, дали ме разбираш

едит2: а па еден мој бивш разкажуваше како он и татко му на времето си го одржувале лицето, за мене неприфатливо ама... шо знаеш мош па стварно помага... демек после бричење миење на лицето со -сјај за садови- и после си шлакнеш 2-3 раци ракиичка ... и лицето демек ко стакло било 3-4 дена... не ме зимај за збор, ја не сум пробувала... ти само можеш да се обидеш :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе користам Gillete брич со 3-4 жилети 100 евра за него фрлив лол. Пена исто Gillete...
Треба со машинка да пробам излгеа или да сменам пената.
Фала у секој случај. :back:
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.524
Поени од реакции
2.376
Еден мој сове...Пред да се избричиш стави го жилетот во чаша ракија нека поседи едно 5 мин и после пробај избричи се....Мене само така не ми излегуваат акни-или што било друго.....
 
А

Александра Д.

Гостин
Имам само малку, што е нормално. Знам и мајка ми ми е кажувала да не јадам многу благо, и навистина сум приметила дека кога јадам чоколади и слично лицено ми е....немам опис! И треба да го негувам со сапунче и ХЛОРАКОЛ еден цел месец за да ми ги снема :(
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Еден мој сове...Пред да се избричиш стави го жилетот во чаша ракија нека поседи едно 5 мин и после пробај избричи се....Мене само така не ми излегуваат акни-или што било друго.....
Ајде следен пат ќе пробам па ќе пишам што сум напраил.
Фала :drk:
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Еден мој сове...Пред да се избричиш стави го жилетот во чаша ракија нека поседи едно 5 мин и после пробај избричи се....Мене само така не ми излегуваат акни-или што било друго.....
Лицето во никој случај не смее да дојде во никаков контакт со алкохол, па...
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Да. И ја сум озбилен ;)

Усвари ти брцаат под кожа шо знам шо праат, после си како бумбар у лицето :pos:

И колку време ќе сум ко бумбар?Планирам да направам некој ваков третман ама се плашам да не се зафркнам:nesum:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
И колку време ќе сум ко бумбар?Планирам да направам некој ваков третман ама се плашам да не се зафркнам:nesum:
Зошто бе некако со игли такви третмани сакате?
Не пијајте многу газирани сокови и помалку масна храна, и одма ќе забележите промени на лицето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom