Авто новости

Член од
7 јули 2010
Мислења
24
Поени од реакции
2
Peugeot ја открива секси линијата на 208...

Духовниот наследник на 205 GTI се очекува да додаде на стил наредната година за кога се најавува неговото пристигнување на пазарот за автомобили. Запознајте го новиот GTI модел кој доаѓа од Peugeot.Овој минимодел на Peugeot се очекува да внесе вистинско освежување под хаубата на GTI моделите. Новодојдениот Peugeot најверојатно ќе има значително подобрување на шасијата која го надвладува дури и дизајнот на брилијантниот Citroen DS3. Дизајнот заедно со 1,6-литарскиот мотор со јачина од 200 коњски сили создаваат идеална слика за како би требало да изгледа наследникот на оригиналниот 205GTI.

Повеќе...
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.100
Chudo od avtomobil: Troshi samo litar gorivo na 100 km! so XL1 Super Efficient

Volkswagen se predstavi na Avto show-to vo Katar

revolucionaren dvosed so zaden pogon, neshto pokratok od Golf i tezhok samo 800- kilogrami, koj na stotina kilometri treba da troshi nevjerojatno - eden litar gorivo!
mozhe da krene do 160 km/h, a brzina od 100 kilometri postignuva za 11,9 sekundi. Vo prodazhba bi se nashol 2013. godina.


http://cars.uk.msn.com/news/photos.aspx?cp-documentid=155973354


 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.662
Поени од реакции
770
Старо е ова ехехееее.....
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
710
ама чекај... до 2013 има време.. уствари ова е гачка, зашто во 2012 ке има потоп нели... ке се уништи земјава... СО СВОИ ОЧИ ДА ВИДАМ ПАК НЕМА ДА ВЕРУВАМ дека возило со тежина од 800 кила може да потроши 1 литар гориво (бензин, нафта, па и керозин нека биде) за 100 километри возење и притоа развива максимална брзина од 160 на час... ова ако не е некоја комбинација со водородна келија еве на.. само така ке може за 1 литар... поинаку ич...
 

Мида Гранд Моторс

Форд Доктор
Член од
27 јануари 2011
Мислења
59
Поени од реакции
24
Новиот Ford Focus Tech Specs

Ок еве новост, подолга од две реченици ^^
На линков има официален <press pack> за новиот Ford Focus и во него ги содржи сите можни технолошки решениа и новости во врска со мотор, шасија, дизајн и тн. Во кратко, се што би ве интересирало ке најдете.
*Добро е што го има и на Мак (Под листата на јазици стиснете others... > Select Country)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.680
Темава е за авто новости... сите мислења што ви фалат, погодете кај се.

p.s. loltrol жолт картон синко... нареден испад, ќе добиеш одмор од форумов.
 

Мида Гранд Моторс

Форд Доктор
Член од
27 јануари 2011
Мислења
59
Поени од реакции
24
Незнам што ти е проблемот, а искрено и не ме интересира. Нов фокус е. Како тоа не е автоновост? Што е уште поинтересно цел tech spec ви го најдов и ви го давам за ако ве интересира нешто да прочитаат луѓето, ако сакаат; за тоа е форум.
Не е битно, остај го на страна...
Незнам дали тука прочитав не сум сигурен али сакам да видам што мислите за Focus Coupe. Мене лично многу подобро ми изгледа него нормалниот нов Focus.
car_photo_405829_25.jpg

car_photo_405826_25.jpg
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.680
Колега, прво и основно, опомената ја доби за тролање... муабети за квалитетот, кое возило каде се произведува, кое е најквалитетно, не се за во авто новости. Ти фали мислењето со Фокус Купе? Шо млатиш празна слама ко не си во право?
 

Манијак

Павнејџ .!.
Член од
23 септември 2010
Мислења
77
Поени од реакции
2
A зошто ЕПТЕН личи (исто е) на рено меганот новиот??? Малце маската напред ама ко copy/paste во форд да направиле..:kesa::kesa:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.680
Колата е во бета верзија најверојатно... искористиле предницата од меган, задниот дел од про-сид и изгенерирале некоја графика. Дури да ја видиме во производство, можи еден тон работи да се сменат.
 

Мида Гранд Моторс

Форд Доктор
Член од
27 јануари 2011
Мислења
59
Поени од реакции
24
Фак, дефинитивно е CGI само што во интересна насока им се движат идеите. Али кога им излезе Verv концептот што беше прототип беше каде каде по-неверојатно да биде вистинито па камо ли да биде во продукција па после на база на тој концепт ја исфураа Fiesta-та. Ова малце по реално изгледа, можда имаат подобар тим што им работи на Photoshop па од таму излегло ова или пак стварно имаат таква замисла ама како и да е не верувам дека им е крајна замислата. Мрсно ке изгледа ако извадат вакво нешто ST со 2.0 EcoBoost 247кс :D
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
24
Поени од реакции
2
Porsche, денес ја најавија новата верзија на Porsche Boxster S Black. Ако сакате да имате нешто вакво паркирано во вашиот двор или да имате исклучително скапо средство за импресионирање на припадничките од понежниот пол треба да побрзате бидејќи Porsche Boxster S Black има лимитирано производство од 987 примероци


Повеќе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom