Авто новости

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Авто-мото новости

Ова би требало да биде наследникот на во Европа и не така успешниот FIAT Stilo. Се шпекулира со враќањето на називите Bravo/Brava, но во FIAT oчекуваат успех со овој модел. Излегоа од кризата која ги пратеше последниве неколку години, ова возило ќе биде на платформата која ја користи и новата Astra на Opel, а која остана како резултат на неуспешниот брак со GM.
Еве го „убавецот”:




 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Хммм, постарото стило мене повеќе ми се допаѓа ова многу ми личи од напред на гранде пунто, башка на фијат не сум многу љубител(Струмикс без навреда:)))))))) )
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.342
Еве ја и новата Шкода Фабиа, наследникот на постојниот модел:


 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Stilovo/Bravata - mastrubacija! Bravo. Mada mi delue kao nekoj crossover megju novata Corsa i C4kata. Ipak delue mnogu ok.
Shkodata da se likvidira, a Benzov kao da stail u rikverc i se vratil edno 7-8 godini nanazad. Iskreno ich ne mi fakja oko.

Alek
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Со претпоставена цена измеѓу 8000 и 11000 евра ја добивате новата Dacia Logan MCV. Меѓуоскино растојание 2,91m! (Е Класата на Мерцедес е 2,89) седум седишта, економични и издржливи мотори на Renault, солидна заштита од корозија (правен ригорозен тест во Германија каде овој модел помина со пофалба), издржлив и каросериски (сите таксисти се вљубуваат во него), да ви го представам новиот Dacia Logan MCV



 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па вака не е лоша. Јас посекако бев "заљубен" во овие возила. Некако многу ми се бендисаја на прв поглед, а и возењето е добро. Нарочно 1.5 цди не се слуша во работата. Само ентериерот е малку пластичен ама што сакаш за тие пари?
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Немам слики ама Рено -Ниссан и Индиа Татоо моторс ќе произведувват нови коли за околу 2000 евра , се очекува револуција како што беше Т -Фордот на времето.
Дали некој ги има видено на слика?
 

GUN

Член од
3 мај 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
ne ama ideata mu e dobra samo mnogu eftino za nova kola

Ovaa novava dacia MCV e dobra ama za najzinata klasa ima ipodobri samo se poskapi
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Renault го откри својот нов концепт автомобил под кодно име Nepta, кабриолет со четири седишта, течни линии и аристократски шмек.

Нископрофилното тело е одраз на елеганција и движење а пространата и удобна внатрешност го позиционираат овој концепт во автомобилите од самиот врв. Nepta е динамичен GT кабриолет со четири седишта, во кој ако се најдете за неговиот волан ќе се почувствувате дека седите во некој престижен седан.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Најгрозното BMW ЕВЕР!

BMW M1

BMW CS




ROEWE 450 (Компанијата која го купи ROVER од Кина)



FIAT IRA (планиран за 2010)



Плус ова, наскоро ќе има и SUV возила од Citroen и Peugeot!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27





Дојде З-10 во МКД...8500 евра со клима и 5 врати...во однос на Fiat Punto е поскапо според ценовникот на Ауто+ за 4500 денари хехехехехехехехе
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Нее бе. Па тие се луди. Наместо да биде некои 500-1000 евра поевтино тие 80 евра поскапо. Бреее кој ке купи такво???
 
Член од
16 април 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
BUDALI.Mislam deka zastava gadno ke se zaebat so ovaj model
 

Kajgana Shop

На врв Bottom