Автомобил до 8000€

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Ова е прототипот на Тата и Фиат? Вака изгледа интересно количе, сега ке видиме по која цена ке се продава и кој квалитет ке го нудат...
Мислам дека е самостоен проект на Тата... и само за домашен пазар. Цена од некои 2000 долари се спомнуваше. Не сум сигурен дали е тоа-тоа, додуша... :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ај до 16,000 евра шо ке предлжите:) (немој шкодата Октавија жити се:)) Пред се средна класа.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Сакаш бензин или дизел? Ако нејкиш Шкода јас до тие пари би земал Фокус со некое напредно ниво на опременост. Се останато може да се сведи на следниов избор.
-(Француз) Рено Меган, Цитроен Ц4, Пежо 308
-(Германец) Астра, Фокус, Гољф, октавијата и леон (јбг германски мотори ставаат)
-(останати) Мазда 3, Тојота Корола, Хонда Сивик (за овие 3-те серионзо би размислил) и има еден куп корејски возила кои никогаш не би ги погледнал од типот на стапнатото И-30.....
 

krembil0tina

Обзервер!
Член од
4 февруари 2008
Мислења
152
Поени од реакции
6
Гледам имаш 18 години па од сите овие некако најмногу за млад човек ми одговараат Пежо 308 ил Сеат Леон. Голфот е веќе пред заминување, освен ако не ти се чека неколку месеци минимум да пристигне новиот.

И јас сум твоја генерација и наскоро планирам нешто од оваа класа меѓутоа тогаш ќе стигнат новиот Голф и Меган. Сега за сега би земал Леон.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Хонда Цивик и око нема да ми трепне
Аххх
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Toyota Auris, Astra GTC, Mazda 3, Subaru Impreza хечбек ( 17000 отприлика ), Kia Pro Cee'd. Не знам колку го има Лансерот Спортбек кај нас, али ептен гори, и отприлика како шо гледав на интернет почетна цена му е околу 14к еу.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Астрата нова ГТЦ или со 5 врати колку е на ново,пошто гледам на таа страната ништо конкректно за цените.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ГТЦ 1,4 за 13,200 еури. Ама имам астра се мислев голфот да го зеам 5ката. Добр опрема за тие пари
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.397
Поени од реакции
21.954
Мислам дека е самостоен проект на Тата... и само за домашен пазар. Цена од некои 2000 долари се спомнуваше. Не сум сигурен дали е тоа-тоа, додуша... :toe:


да и ајс чув дека 2000 долари бил , а не знам дали го има тука
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Ај до 16,000 евра шо ке предлжите:) (немој шкодата Октавија жити се:)) Пред се средна класа.
Pred 5 meseci tatko mi mnogu nabrzinka kupi citroen c4 1.4 90ks, za 12.500 evra :)
Cenava e smesna iskreno, neznam dali uste vazi ponudava, so ful oprema e baska ima 205/55 R16 gumi so al.bandazi, cd so mp3/klima, 6 vozdusni pernicinja, tempomat itn....a tatko mi za ovie 5 meseci ima projdeno 15.000 kilmometri, ja skapa od vozenje(bev so nego do Litvanija i nazad), taka da kazam deka motorot dosta dobro se pokaza, posto imam slusano luge sto ne bile zadovolni od 1.4 motorot.
Moken dizel za ovie pari tesko se naoga, a vo posledno vreme se poveke sum za benzin, pa eve nekolku moi predlozi
Za 16.000 evra mozes da kupis, Peugeot 308 ali mislam so 1.4 motor so 97 konja, citroen c4 1.6 so 110 konja(ali noviot c4 iskaca za nekoj mesec so novite benziski motori kako na pezo 308), taka da ako ti se ceka cekaj:)
Ali ne se letaj za golf 5 ako mislis za 1.4 motorot ima bedni 75 ks po tapa motor ne postoi a baska mnogu trosi, fiat bravo isto taka imas za 16.000, korejcive kia i hyundai imaat dosta snazni 1.4 motori....samo sea mi tekna nesto...na tatko mi prijatel ima golf 5 ama 1.4 FSI 90ks znaci ne obicniot benzinec, dosta ekonomicen motor, ali cenata e dosta poskapa.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мој предлог:

Ако го земеш Полово нема да зажалиш.Имаш супер издржлива кола,малку троши,екстра дизајн и убава внатрешност.Јас имав Поло 1.6 од постарите типови и го користев 6 години,беше возена бајги а таткоми не му смени ни еден дел, каков дел - гуми му немаше сменето - колава ти е пали-вози.Башка нема да веруаш, ја купивме 13 000 евра, а ја продадовме после 6 години за 8 000 евра :helou:.Многу ќе ти се исплати.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ај до 16,000 евра шо ке предлжите:) (немој шкодата Октавија жити се:)) Пред се средна класа.
Ехеее ти си се решил да купуаш, затоа ме прашуаше како е голфот :wink:
Хмм , до 16 000.Ако мислиш да земаш Голг 5 1.4, мислам дека нема да ти биде Голфчето нај нај зашто тоа е голема и тешка кола и со 1.4 мотор нема добро излага на крај со угорниците.Кога таткоми се распрашуаше за Голф 5, сакаше од почеток да земе 1.4 бензин ама еден пријател имаше купено ист Голф и го предомисли зашто таква голема кола неможе да има добри перформанси со толку мала кубикажа.1.4 пак ќе ти е добар ама идеална кубикажа за Голф 5 е од 1.9 па нагоре.Ти моеш да се распрашаш подобро, ја имав еден каталог од Порше што го имав земено и тука ги имаше сите модели на Голф 5. 1.4 мислам дека ти е околу 14.000, а за 16 000 би требало да земеш добар Голф 5.Ја имам 5ка 1.9 ТДИ и машината е ѕвериште.
Исто така види си и што опрема ќе ти даат,обично даваат клима,радио со мп3,патен компјутер,кај мене има ASR (за други типови поима неам), алуминиумски бандаши итн.Исто да ти напоменам за ентериерот дека е квалитетно изработен и мене ептен ми се допаѓа, а исто така колата е многу пространа.

За 16 000 моеш да најдеш и добра Астра или Корола.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom