Автомобил до 8000€

Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
Brat Folksvagen si e Folksvagen znaj i da se rasipe ima delovi a ne za reno,pezo,citroen delovite se ogin i tesko se naodjaat orginal... pa vidi a za hyuindai ili daewoo ne bi ti preporacal bidejki posle nekoe vreme tie tesko se pravat i se mnogu rasipuavaat za toa moj predlog ti e VW ako si za polo zemi si ne e vazno dali e 1.1 ili 1.3 toa e samo kubikaza ako si po pojakite pa zemi i 1.5 ili 1.8 dizel se zavisi dali bi bil spremen da dades 9 ili 9,5...se zavisi od tebe ama znaj deka sto i da zimas zemi si dizel posto pomokjnite dizel avtomobili si ja imaat snaga duri i 15 god posle toa od iskustvo ti zboram toa posto imam Golf III ...vidi si pak
 

I am a bastard!

God Save The Queen
Член од
18 септември 2008
Мислења
94
Поени од реакции
8
Brat Folksvagen si e Folksvagen znaj i da se rasipe ima delovi a ne za reno,pezo,citroen delovite se ogin i tesko se naodjaat orginal... pa vidi a za hyuindai ili daewoo ne bi ti preporacal bidejki posle nekoe vreme tie tesko se pravat i se mnogu rasipuavaat za toa moj predlog ti e VW ako si za polo zemi si ne e vazno dali e 1.1 ili 1.3 toa e samo kubikaza ako si po pojakite pa zemi i 1.5 ili 1.8 dizel se zavisi dali bi bil spremen da dades 9 ili 9,5...se zavisi od tebe ama znaj deka sto i da zimas zemi si dizel posto pomokjnite dizel avtomobili si ja imaat snaga duri i 15 god posle toa od iskustvo ti zboram toa posto imam Golf III ...vidi si pak
Јас возам Daewoo на тетин ми. Коска е количето. Chevrolet ги заебаа. Поарно Даеву. Не ги глеате Тиковците? Парче праат. Голф 3 на два месеци рамена се менуваат
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Јас возам Daewoo на тетин ми. Коска е количето. Chevrolet ги заебаа. Поарно Даеву. Не ги глеате Тиковците? Парче праат. Голф 3 на два месеци рамена се менуваат
ЛОЛ се обидуваш да споредиш VW со Daewoo:pos2::pos2::pos2:,или уште полошо Голф и Тико :pos:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Зглоб за Хонда акорд = 35 евра. Зглоб за Голф = 45 евра. Зглоб за Форд 40 евра. И како рековте, кои делови се поскапи?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Кола до 6000 евра (или 7000 ако иам среќа), не мора да е нова, ама да не е и тенџере. Ми треба одговор брзо.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Na Golf 3 se menjaat ramenja na 3 godini? Gresis drugar, moze si zaboravil da pises edna 0 pa da bide 30god.Daewoo se kvalitetni koli, site japonski koli se kvalitetni, evtini se i za kupuvanje, ali delovite im se...
Zglob za Golf 2/3, Passat, Jetta od taa godina e 1426denari kon mene,zglob za Honda Civic e 2480denari,za golf 5ka e 2500denari a za HONDA Accord VI 3100denari, ne mozam veke da baram od cenovnikot ova samo kolku Dzis da vidi, za ford fokus e 2450 denari.
 
Член од
21 април 2009
Мислења
139
Поени од реакции
16
Јас би размислувал помеѓу Дачиа и Фиеста, Дачиата јес да има рено мототр но таа е правена стрикно за пазарот во источна европа таа е правена за возење по не квалитетни патишта со дупки итн. пример за издржливост: Зборев со еден таксист кој имаше дачиа, дечкото имаше поминато 225 000 км за 2 години без никаков дефект само со редовен сервис (филтри, масло, плочки итн) тоа му била 3 Дачиа и поминувал по 300 000 км зборам за 1.5 дци мотор епа сеа ти сметај дали се исплти, Фиестата ти е во секој случај подобра кола од дачиата зборам за дизајнот и има поквалитетен ентериер и сл. Ако мислиш за Фиеста со бензински мотор 1.4 90 коња, е тоа братче ќе те изеде со бензин троши ко лудо а дизелот сосема спротивно
поздрав
 
C

cige

Гостин
Зглоб за Хонда акорд = 35 евра. Зглоб за Голф = 45 евра. Зглоб за Форд 40 евра. И како рековте, кои делови се поскапи?
тоа ти е балканскиот менталитет, за спечали пари за да си купи голф и си мисли дека го фатил господ за брада, не дека седнале во јапанац па тука делат совету, туку ете се рекло некогаш голф и тоа е............................
 

--N-SOUND--

Street Dragster
Член од
22 февруари 2009
Мислења
252
Поени од реакции
6
Kia Picanto земи си друже,колава ја имам година и пол и сум презадоволен ја возиме тројца и е перфектно возило.за 8000 евра имаш со фул опрема а има и стандард,тоа е околу 7000евра,со пикантото фамилијарно бевме во германија-полска и сме презадоволни јас би ти препорачал:smir: на отворен пат ако ја возиш 100 110 не троши повеке од 5,8л
 

Ептен

Џомба
Член од
30 јуни 2006
Мислења
97
Поени од реакции
15
Кола до 6000 евра (или 7000 ако иам среќа), не мора да е нова, ама да не е и тенџере. Ми треба одговор брзо.
Сакаш Seat Cordoba од 2003 дизел, ТОП одржувана (само најскапи моторни масла менувани два пати годишно), звучи и троши исто како кога беше нова, без никаква фалинка. Има поминато 107 илјади од кои повеќето умерено возење по автопат. Никогаш, ама никогаш не е малтретирана ниту пу пу удрена, а тоа се познава истиот момент кога ќе седнеш во неа. Апсолутно се работи, нема никаква ситница која треба да се поправа. Колата е кукла и е твоја за 7000 евра.

Со еден резервоар (2500 денари) проаѓаш 1200 км надвор од град и околу 800 километри исклучиво градска. Моторот е 1900 кубика и на угорници корне како луд, а ако брзаш - по автопат без проблем одржуваш 140-150 км/х и без драми држиш темпо со сите беемвиња и мерцедеси.

Бонус: четири нови премиум Michelin Energy Saver гуми (купени пред 3 месеци, произведени 2009).

 

Kajgana Shop

На врв Bottom