Аватар - најскапиот филм во историјата!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Уф! Сеа кога ќе го пуштиш на ''ХД'' плазмата 1024 x 768 :tv::tv:
ROFL :pos2:

најскап и најдобар е, suck on that !
Имаш поздрав од Блејд Ранер или пак Ејлиенс! :) За овие двa филма во странство по форумите се вели дека они всушност се оликотворение на (жарнот) SF Е таков Џејмс Камерун сакам да гледам! Ејлиенс!!!!!!!
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
само што го догледав у некои кино услови ( на fax имаше проекција на доста големо платно ) со добра снимка. филмот е ок не е ниту премногу добар а пак далеку е од лош. ефектите се o_O и за тоа му давам една 7-ца на филмов. има и некоја поука( добра поука) но е скриена ( нормално како и сите други поуки по филмовите) и поради заслепеноста од ефектите ретко кој и обрнува внимание ...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Го гледав, го гледав, го гледав! :vozbud::vozbud::vozbud:
Прво да му се извинам на Џејмс Камерон што јадев тоа што не треба да се јаде за неговиот филм пред да го гледам и повлекувам се што кажав! Филмот е прекрасен, мене приказната многу ми се свиѓаше (иако можеби за некој клише) и на моменти стварно најдов поврзаности со Покахонтас :)icon_lol:). Сепак филмот е инзворедно направен и ефекти и смисленост... Јас не сум многу љубител на SF и на којзнае какви ефекти, но филмов е... :cuc:

И многу ми се слатки Аватарите и животинките и целиот шумски свет. :wub:

.
.
.

И си пуштив неколку солзички! :pipi:
 

eugenia suarez

рудолф!
Член од
1 август 2009
Мислења
112
Поени од реакции
7
мн е убав филов ама зашо го споредуваат со титаник кога титаник е врв?викаат дека бил подобар од титаник?бтв а и аватар е исто мн убав филм
 
T

Tetro

Гостин
го имам на шит слика, како шо сте го гледале, ама го имам трејлерот на фул ХД, и чекам да излезе на блу-реј за да го гледам на квалитетна слика, ако треба и уште 3 месеци ќе чекам. така да си знајте :baeh:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
го имам на шит слика, како шо сте го гледале, ама го имам трејлерот на фул ХД, и чекам да излезе на блу-реј за да го гледам на квалитетна слика, ако треба и уште 3 месеци ќе чекам. така да си знајте :baeh:
јас имам јака снимка.. СКОРО ДВД и аудиото е топ и видеото. ако сакаш линк кажи али да си знаеш 2 гига е од прилика
 
C

Cool Hand Luke

Гостин
Боже, прекрасен филм. Првите саат и пол досадни но после почнува да се чувствува таа... crazy little thing... :)

Еее шо ти е човек, така и со Индијанците правеа, систематски... да дојде нам некој така да ни ебе дете... па да остане само квалитет. Квантитет има и премногу, помислив после филмов.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ете и јас со еден пост за филмов.
Да започнам
:vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
Едноставно, предобар филм. Ефекти, приказна (не многу посебна, ама сепак одлична), ликови...
Оправдано најскапиот филм во историјата.
Според мене,
Труди и Грејс не мораа да умрат
, ама така мислам дека филмот не би го оставал тој впечаток.
Ми се сфиѓа што е многу убаво прикажано колку ние луѓето знаеме да бидеме алчни па дури и спремни на најсуровото само за материјални задоволства.

Одлично:vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Гладиусе, стави спојлер кај умирањата. Штотуку ми зезна дел од филмот :)
 
T

Tetro

Гостин
Го гледав :vozbud:.




Ништо сензационално, освен графиката, (9,3/10)
приказната (7/10)
(пределите украдени од World of Warcraft),
сценариото (8/10)

грешки (не читај понатаму доколку го немаш гледано филмот)
На крајот од филмот, кога бегаат "лошите" назад кон нивните бродови, тие не носат маски за кислород, кога се шетаат надвор на бродовите, како и Colonel Miles Quaritch (Stephen Lang), кој скоро никогаш не носи маска



вкупна оцена: 8,1/10
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
310
Поени од реакции
108
Најблиску до Македонија 3Д кино има во Софија и Благоевград, Бугарија, каде што сеуште се емитува Аватар
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Сега испадна Алиса во Земјата на Чудата од Тим Бартон. Филмот е во 3д исто како аватар и веќе од премиерата сруши доста рекорди. Што мислите има шанса да го помине аватар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom