Аватар - најскапиот филм во историјата!

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Го дочекав овој момент. Камерун може суперкомпјутерите во бип да ги набие, имав предчуство, така и испадна. Споредувајтего пак со Спилберг :tv:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Oчекувам продолжението да му е: АVATAR: The revenge.

Каде плавите индијанци сега нас не напаѓаат, човештвото, метафоричо и преку синоними изразено од страна на James. :tv:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Го дочекав овој момент. Камерун може суперкомпјутерите во бип да ги набие, имав предчуство, така и испадна. Споредувајтего пак со Спилберг :tv:
Да ти ги дадат суперкомјутерите тебе, да собереш екипа ќе го наравиш онака како што го направија?

Во темата за оскари кажав повеќе. Еве го [post=3376027]мислењето[/post]
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Го гледав во кино на Real D - 3D . Си ги вреде парите филмот, закон !
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Сега испадна Алиса во Земјата на Чудата од Тим Бартон. Филмот е во 3д исто како аватар и веќе од премиерата сруши доста рекорди. Што мислите има шанса да го помине аватар?
Nema sansi, plus go gledav vo Imax, izvonreden e, ama ne e toj rang.
Burton ima sosema drug
moment!
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Го видов тоа на оннет :pos:

Како и да е Аватар е доста добар филм, а не просечен. Јасно е дека некои работи не се оригинални, ама и Inception не е оригинален, иако некои мислат дека е, па ене кај стигна.
Толку исмевање па и не е добро.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Го видов тоа на оннет :pos:

Како и да е Аватар е доста добар филм, а не просечен. Јасно е дека некои работи не се оригинални, ама и Inception не е оригинален, иако некои мислат дека е, па ене кај стигна.
Толку исмевање па и не е добро.
Нема врска дали е добар или не, премногу е смешно, изгинав! :D Чим јас се смеам на пост/слика каде што се работи за филмот Ејлинес јасно е колку е инвентивно направено....колку само се смеев неможеш да замислиш! :pos:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Нема врска дали е добар или не, премногу е смешно, изгинав! :D Чим јас се смеам на пост/слика каде што се работи за филмот Ејлинес јасно е колку е инвентивно направено....колку само се смеев неможеш да замислиш! :pos:
Мислев на авторот на сликата, тој е тој што исмева.
Мојата забелешка е тоа што таа сликата освен што е смешна наведува дека Аватар е ripoff што всушност не е.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Аватар повторно се прикажува во кино салите со дополнителните 8 минути, некаде прочитав дека на специјалното DVD/Blu-ray ќе имало дополнители 45 минути, за што не ми се верува.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Смешно ама вчера за прв пат го гледав, не сум фан на вакви филмови, но ми дадоа extended верзија со квалитетна слика и реков ај да не останам покус и јас. Ми се допадна филмот во секој случај, не ми е јасно зошто толкави големи критики. Вреди и за парите и за оценката на imdb. Сеа приказната не е оригинална, ама и Толкиен крадел од старите митологии. Така да. :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Боби[Мкд];4250523 напиша:
Смешно ама вчера за прв пат го гледав, не сум фан на вакви филмови, но ми дадоа extended верзија со квалитетна слика и реков ај да не останам покус и јас. Ми се допадна филмот во секој случај, не ми е јасно зошто толкави големи критики. Вреди и за парите и за оценката на imdb. Сеа приказната не е оригинална, ама и Толкиен крадел од старите митологии. Така да. :)


+1!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom