Џорџ Флојд

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.413
Поени од реакции
7.061
Нормално куќава се наоѓа во богатите населби на ЛА со претежно доминантно бело население. :icon_lol:
Па не се луди да имаат црнци за комшии.
Автоматски споено мислење:

1649327926884.png
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.849
Поени од реакции
18.155
Па не се луди да имаат црнци за комшии.
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 328031
За време на апартхејдот била поразвиена држава од скоро пола европски држави (особено источниов блок). Сега се веќе дно и за Африка (Гана, Нигерија, Етиопија, Кенија се Европа за нив).
Welcome to South Africa.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.131
Поени од реакции
23.487


Тужбата е за оваа изјава:
Ќе му се закачат сега паразитите, веројатно ги имаат истите адвокати на БЛМ. Гарант адвокатите ги побарале „еј сакате бесплатни пари“?
Какво време дојде, не може некој рандом муабет на подкаст да направи без да му се закачат некои досади или паразити. Демек се осетиле повредени од муабетот, душевна болка им нанело што слушнале муабет за Флојд... Претходно цел живот го игнорирале додека бил наркоман и криминалец, но сега наеднаш се загрижени за него (сега кога мириса на парички од тужба).
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.413
Поени од реакции
7.061

Деновиве повторно циркулира извештај од аутопсијата на Џорџ Флојд, занимлив зашто неговата смрт после грубото полициско апсење ја покрена онаа 'револуција' Black Lives Matter, а него го направија поголем од Мартин Лутер Кинг. Флојд немал никакви повреди ама затоа во крвта му е најден куп супстанци кои ни во Грчец не можеш да ги најдеш.

1685445254709.png
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.192
Поени од реакции
3.991
Покажува слабоста на француската држава. Ако се чудите зошто го застрелале човекот...во франција има терористички напади на неделна база од имигранти од овие исламистички држави. Се сеќавам најновиот беше врз деца на екскурзија. Дали полицецот неправедно го застрелал ...да. Али...малиов имал историја на барање беља. Да бидеме искрени. Спој 2 со 2 и тоа е тоа. И со насилстава сигурно заедницата на арапи и африкацни не добиваат ПиАр поени во мојава книга (во врска со нивна социјална интеграција или недостаток од тавка. ) Да бидеме искрени ....виножитардиве (такозвани тресикопје )100% ги подржуваат според перењето мозок(пошто нели наркоман позади волан им е херој), а сето ова има да охрабрува по ароганти однесување и инфракции врз европската култура.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
18.131
Поени од реакции
23.487
Пред скоро имаше терористички настан, убиства со автомобил. Многу такви настани има.
Идиотчето го упукале откако претходно го бркале по улици, некако го застанале и го предупредиле да мрда и да не вози? Па што да му прават, да го остават да убие луѓе намерно или ненамерно? Работата им е да ги заштитуваат граѓаните, не да ги заштитуваат тие што ги доведуваат во опасност. Џандарот е чист како солза овде, само од политички причини може да го казнат некако.

Најпосле на идиотот од поинт бланк вперено оружје му викаат да не мрда, и овој гази на гас?? Реков, дајте му Дарвинова награда и да ја завршиме дискусијава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom