Ќе ми се најде...

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Најмногу чувам автомобилски делови... Ке ми се најде ова, ке ми се најде она, дур не му дојде денот и голем дел отидоа за железо. Зедов 6.000 денари. Но, пак имам нешто што ми остана од тоа ке ми се најде, и повторно колекцијата секојдневно се збогатува и надградува :)
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Јас сум најдобар пример за тоа- "ќе ми се најде". ништо не фрлам, носталгична сум на моите работи и чувам буквално се од стара облека до тетратка од петто одделение. Не мора тој предмет да има функционална вредност и да го чувам заради тоа што некогаш би го искористила, кога ќе се приврзам за некои работи нема фрлање, а ако некој случајно ми ги исфрлил со тешко срце го прифаќам тоа и ми треба време да го "преболам"
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
ретко кога чувам некои работи што ми значат само,иначе се бе брате в канта.само место и ме гуши шо знам !
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
MA cuvam se i svasta, nisto nema srce da frlam, ako ne mi e mn ubavo go nosam u podrum ama da frlam neso nema sansi. Kakvi gluposti imam doma da vide nekoj ke mi se smee.
 
L

LEPOTICKA_SWEET

Гостин
Јас си чувам такви некои ситни работи кои будат спомени од минатотот и сите тие ми сојат во една кутија и секогаш ја надополнувам со нови :) не за џабе тоа е мојата "КУТИЈА СО СПОМЕНИ"
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Ништо не чувам,а и ако сакам тоа нешто да го зачувам не можам пошто го оставам негде и после не знам кај сум го оставил....
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Чувам ама не се...што ми е битно,а не дека морам..и секогаш си викам...:"ах,ќе ми се најде":pos2:

:helou:
 
N

nUt

Гостин
Ситници - чувам...
Облека - и да е од мајками, од баба ми ја чувам доколку ми е точна... и ја носам (не ме интересира мислењето на останатите.. како се чувствувам јас најубаво и тие што ми се пријатели ќе сфатат..)
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Се чувам...Незнам некако таман ќе сакам да фрлам нешто и ќе ми дојде некоја фикс идеја зашто не би требало да го фрлам и пак од почеток...Имам некои ситници кои што многу ми значат,за кои што сум многу приврзана и за нив очи вадам на секого :),а знам дека никогаш не би ми користеле за ништо ама ај...се тешам со тоа " ај можда ќе ми се најде " :pos2:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Чувам доста непотребни глупости, и кога правам чистка ке си речам ,,ај ќе ми се најде,, и обично кога ке ми потреба тоа нешто неможам да го најдам:)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
721
Поени од реакции
40
Ехехе од ова ај че ми се најде полн ми е шкафот со ситници и глупости.
А кога сме до ова че ми се најде кај дедоми дома цело поткровје е кнап а за гаражата надвор до лани што му се седеше старата кола и гниеше сега е и таа фул од ситничи и глупости
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Најголем непријател за моето "ќе ми се најде" е мајками....Да можи и собата да ми ја фрли низ пенџере....Едно мал милион пати ми дошло да ја задавам(со извинение на вокабуларов ради респект према син кон мајка,да не си помисли некој бла блааа....).За незе најнебитно едно хартивче или некоја пластика или било што што не му ја знае функцијата местото го нашло во контењер ради нејзиното тежнеење кон поголем простор во станот за "небитните" работи.

Иначе од тоа што сум успеал да зачувам имам така една добра колекција од дребулии кои никогаш не ми притребале ама си стојат прибрани,нешто во визба нешто низ соба.Онака дребулии,од детски денови :pipi::kesa::smir:
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Аххх, колку ли само ми даде инспирација темава да фатам се да исфрлам од дома, дрангулии, ситнурии, привезоци, хартивчиња...има од се по нешто...порано имав навика кутиите од цигарите да си ги собирам и да си ги редам на комодата :) додека еден ден не ми пукна филм да зеам се да исфрлам...а и што е тоа што „ќе ми треба“? парче хартија што сум ја зачувала уште од детството каде што симпатијата си го напишал своето име, скршено це-де со омилената музика на него...у последно време практикувам да не прибирам „ѓубре“ во соба :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom