Ќе има ли WW3, па можеби и во некоја ограничена форма ??

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Одамна е почната,далечната 1991 година минатиот век,кога американците бомбардираа цели во заливот
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.003
Поени од реакции
2.099
шо е бе тоа ВВ3?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.210
Поени од реакции
3.537
Трета светска војна ама сака да се направи паметен :D

Инаку има како што кажаа почната е одамна само се чути да не се крени паника. Америка е агресор на сите кои не ја сакаат нејзината окупаторска политика.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.379
Поени од реакции
30.425
нема војна а и нема тероризам додека западњаците не го осетат тоа на нивна кожа.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.255
Поени од реакции
5.677
Европска унија во состав на Америка (НАТО) се преку долгата на Илуминатите ги води случувањата кон трета светска војна постојано предизвикувајки ја Русија а со тоа и нејциниот сојузник Кина на војна. Но Русија се држи мудро поточно Путин се држи мудро и лично верувам дека нема да дојде до нова, 3-та светска војна.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
18.574
Поени од реакции
13.899

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Веке ја има можеби,
Те после II s.v немало ни ден мир.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
19.379
Поени од реакции
30.425
Веке ја има можеби,
Те после II s.v немало ни ден мир.
доколку таа не се води меѓу големи држави како велика британија, франција, германија, уса тоа не се рачуна, а кога ќе дојде во нивниот двор работата станува сериозна, еве како ситуацијава со русија дури ќе почнат нова студена војна од нивниот страв од неа.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
доколку таа не се води меѓу големи држави како велика британија, франција, германија, уса тоа не се рачуна, а кога ќе дојде во нивниот двор работата станува сериозна, еве како ситуацијава со русија дури ќе почнат нова студена војна од нивниот страв од неа.
Sosem se soglasuvam.
100 stapa po tug grb ne bolat.
 

Ciudad Juarez

rothschild
Член од
18 март 2015
Мислења
384
Поени од реакции
403
Напната е ситуацијата,особено од конфликтот во Украина па наваму,но мое мислење е дека во наредните 3 години ќе нема трета светска војна.
Последниве два месеца на Американците им е нанесен тежок разузнавачки удар во два наврати.
Америка полека банкротира.
Банкарската елита што ја финансира Америка полека слабее.
Русија со доаѓањето на Путин се повеќе и повеќе зајакнува.

Севкупно земено:
Америка во моментов е далеку послаба од Русија,како воено така и разузнавачки.
Нато дефинитивно нема да може сам против Русија.
Плус,Русија за сојузник ја има Кина.
Евентуално,може да се случи банкарите по секоја цена да испровоцираат WW3,ама овоа сценарио е малку веројатно,затоа што и самите се свесни дека ќе изгубат.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Читајќи ги форумите, коментарите на социјалните мрежи на кои се активни голем број Американци, се повеќе се топи антируското расположение на Запад, и главен кривец за можно избивање на војна е токму Белата Куќа и Пентагон, НАТО и Бакингемската Палата во Лондон
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.617
Поени од реакции
14.231
Читајќи ги форумите, коментарите на социјалните мрежи на кои се активни голем број Американци, се повеќе се топи антируското расположение на Запад, и главен кривец за можно избивање на војна е токму Белата Куќа и Пентагон, НАТО и Бакингемската Палата во Лондон
Ја би кажал дека моментално Путин е најпопуларен политичар на Западот, читајќи ги социјалните мрежи.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.250
Поени од реакции
1.664
Мислам дека нема ТСВ, ВСВ и ПСВ, а се тоа е една долга војна која сеуште трае, целите се едни исти и организаторите се истите кланови, којшто само си ја предаваат идеологијата од дедото на синот, внукот...
Последните 50 години може да забележиме дека условите за живот се влошуваат, не зборувам за Македонија, а за главниот хегемон САД, цели градови од тип Детроит се руини, 50 милиона се под прагот на бедност, живеат по коли, шахти и шатори околу градовите. Ако елитата се американци нема да го дозволат тоа, еден момент богатството губи смисол и таа елита треба да има некаква идеологија и цели.
Може да ја забележиме експанзијата на САД и целта да го потчини целиот свет, влошување на условите за живот на сите, вклучително и во САД, гледаме дека се цели кон изчезнување на граници и мешање на народите дока не се добие една нова раса робови, целата таа идеологија на толерантност, мултикултуризам, разбивање на семејството и религијата е добро смислена и си има крајна цел.
Околу деведесеттите години јавно кажаа дел од таа идеологија Нов Светски Ред, една елита треба да го управува светот. Од горе напишаното станува јасно дека се случува нешто лошо, но сеуште не јасно зашто и што сакат тие луѓе всушност. Да претпоставиме дека таа елита се македонци, какви би можеле да им бидат целите, како прво сигурно би сакале да ги вратат сите загубени територии, дури и тие на Александар македонски до Индија, да има ред во државата, народот да живее богато...
Сега да видиме кој се реалната елита кој го управуваат САД, главните над 90% се евреи, сите медии, весници, Холивуд се нивни, доларот е валута на приватната банка ФЕД чии сопственици се три еврејски семејства, на врвот на целата таа пирамида се евреи ционисти, во подолните слоеви има и локална месна бизнис и политичка елита која е потчинета на нив.
Сега може да прочитаме некоја книга за идеологијата на ционистите и да видиме каква политика водат спрема евреите и каква спрема неевреите -гои, Сорос таму не пропагира муликултуризам а сегрегација и немешање на евреите со други раси, здрави ценности од религија, патриотизам и многу национализам и милитаризам.
Убеден сум дека повеќето работи што се случуваат во светот последните минимум сто година се една постојана војна на ционистите против гоите, експанзијата е да го завладеат целиот свет, после тоа ќе следуваат други лоши работи за нас гоите.
Еве едно филмче од 1973 година од бившиот СССР за ционизмот, толку е брутално и затоа е забрането од КГБ:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom