Ќе има ли WW3, па можеби и во некоја ограничена форма ??

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.015
Пошто нели на Трамп/Хилари/Берни може да им текне сред ноќ дека ќе им фрлат 3-4 нуклеарки на Русите или Мексиканците и наредниот ден навистина ќе го сторат тоа.
Абе не гледај ти „Шта би било, кад би било“ сценарија, туку гледај минат труд. Колку држави има нападнато Северна Кореја, а колку САД во последните 50 години? Еве гледај ги и резултатите на „демократизацијата“ што ја врши интензивно САД, како на пример најсвежите, Авганистан, Ирак и Либија.

Северна Кореја може да биде ризик за светскиот мир, само ако нејзината непослушност доведе до воена интервенција на САД.
 

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
Koga ke padne dolarot
Treta svetska vojna ke zapocne
Putin predviduva deka 28 maj 2016 kako i islamski teolog seikot imran husein ke se sluci toa
Samo e prasanje dali ke se upotrebi nuklearno oruzje i sto ke se sluci dokolku bide upotrebeno
Taka slednite godini ke bidat osobeno iskusitelni za svetskite lideri koj prv ke go stisne kopceto
http://youtu.be/th04hrLBBLg

http://youtu.be/EucUeptBNSI
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.719
Поени од реакции
15.594
3-та светска војна веќе има, само во пригушена форма..уса ја започна со Садам, па со арапската пролет, Гадафи, Украина, продолжи со Бразил...сега на ред се Ј.Африка, Вензуела и општо Латинска Америка ...
Novi američki zakon koji omogućava Washingtonu kršenje tuđeg suvereniteta
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
"Your people do not feel a sense of the impending danger. This is what worries me.
How do you not understand that the world is being pulled in an irreversible direction?
While they pretend that nothing's going on.
I don't know how to get through to you anymore."


 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Индија и Пакистан со атомски,хидрогенски бомби ќе ја завршат 3та светска војна а тие што ќе преживеат ке почнат од камено време
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
Ja ne bi bil tolku siguren deka ke se rasfrlaat so bombi.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
pa dade izjava na televizija deka ima i deka nema da ja cuva vo vitriina
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Русија еднострано го раскинува договорот за нуклеарно разоружување, конкретно за уништувањето на 32 тона збогатен плутониум, општо за двете држави, доволно за изработка на околу петнаесетина илјади атомни бомби моќност-Хирошима.
Јудеомасоните си имаат точно определен план, цели и не играат чесно, договорот е од 2000 година, САД и Русија се договараат да модифицираат свој нуклеарни централи и тој плутониум да се користи како гориво, коешто реално е и негово уништување, Русија инвестира 2 милијарди $ и ја изградува целата инфраструктура, но САД го прекинува проектот "немале пари";), и започнува нов проект, ќе го разредуваат плутониумот со сол, бор или нешто трето и така ќе го складираат во наводна "депонија", идејата им е да може многу брзо да ги филтрираат и концентрират тие нивни 16 тона.
Путин им поставува нови невозможни услови за продолжување на тој договор, повлекување на НАТО во границите од 2000 година, разни компензации за штетите од ембаргото, реално не сака да остане без доволно количество нуклеарен потенцијал.
Кубинската криза е ништо пред денешната, експанзијата на САД е кон крајот, во банкрот се и им треба Трета Светска Војна, слободните држави веќе се подготвени. Во Сирија, САД еднострано ја раскина соработката со Русија, нивните сојузници од ИСИС губат и САД се многу нервозни, Русија вчера инсталира дополнителна батерија Ц300 во Сирија.
Кога умира змијата највеќе каса, така да штом тоа јудеомасонско лоби можеше да предизвика прва и втора светска војна, ако има шанса да има корист ќе направи и трета светска. Во таа нацистичка идеологија животот на животните /не евреи гои/ не вреди ништо и а ако имаат повеќе корист од ТСВ ќе ја направат, од друга страна ако капитулираат и целата таа конструкција се распадне, ги очекуваат лоши работи, нив и нивниот богоизбран народ, за целиот геноцид што го направија врз неевреите во ЕУ, САД и целиот свет.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Русија веќе отворено демонстрира дека се подготвува за можна нуклеарна војна. Мислам дека се работи за психолошки ефект и порака за тоа дека се спремни до одат до крај во Сирија.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
На државниот воен ТВ канал-Звезда, Русија ги предупреди граѓаните дека војната со западот може да е неизбежна, по нивна информација "Шизофреничарите од запад ги готват оружјата". Во петок објавија дека имаат бункери за 12 милиона население. Мобилизирана е граѓанската заштита како никогаш досега, прават "тренинг" во продолжение на 4 дена со учество на 40 милиона руси.
Русија дислоцира нуклеарни подморници во "точки за удар" покрај источната и западната обала на САД
Во Германија Бабата пред месец даде указ граѓаните да припремат резерва вода и храна за 10 дена. Прошлава недела низ цела ЕУ има проверка на инсталациите за тревога.
Мислам дека сите овие работи не се случајни и војната е неизбежна,
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
https://www.thesun.co.uk/news/1921458/us-army-chief-mark-milley-fires-terrifying-threat-to-russia-over-syria-and-warns-well-beat-you-any-where-any-time/

Американскиот генерал Gen. Mark Milley пред еден ден 06/10/2016 изјави: "ќе ја поразиме Русија како што досега не била победена. Било кога, било каде"
Ден пред тоа Русите се заканија дека ќе пукаат на било кој авион на САД што се меша во Алепо, Сирија.
Последните месеци Путин инсистираше комплетно да се замени работата на Ворд и Мајкрософт системи од Русија со нивни домашни решенија, што исто кажува многу.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Денеска во САД на полигон Тонопа-Невада два невидливи бомбардери Б-2А извршија тренинг за фрлање на нуклеарно оружје, две бомби од типот Б61, учебен модел без нуклеарна глава.
Тоа стално тренираат но мислам дека тренираат многу повеќе.;)
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.277
Поени од реакции
1.755
Русија префрла ракети со нуклеарни глави Искандер-М во Калинградска област, пак тренираат нешто.
Последно време и нешто и двете страни прават многу "рутински" војни вежби;), како што потврди и еден од главните организатори на ПСВ и ВСВ, семејство Рокфелер, Трета Светска Војна ќе има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom