Љубчо Георгиевски за градоначалник на Скопје

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
љубчо е поим за политичар у македонија пошто е искрен, увек и бил. "ние крадевме, ама за сите имаше". го сереа дека е бугарин, си извади бугарски пасош и си призна. башка у последно време некако накурчен е, све тера у три лепе. ќе биде интересно да му се следи кампањата.

Koj ќе му ја плати кампањата?
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Продадена душа (бугарин) за Градоначалник, Албанец за претседател... Македонец во канта.

Фјууу ЕЈ малката...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
љубчо е поим за политичар у македонија пошто е искрен, увек и бил. "ние крадевме, ама за сите имаше". го сереа дека е бугарин, си извади бугарски пасош и си призна. башка у последно време некако накурчен е, све тера у три лепе. ќе биде интересно да му се следи кампањата.
ние крадевме, ама за сите имаше:pos2::pos2: .....иди бегај таму ебате искреноста..повеќе личи на признавање кривични дела
-кампањата???????????????????????? прашање е дали ќе успее и да му се прифати кандидатурата
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
љубчо е поим за политичар у македонија пошто е искрен, увек и бил. "ние крадевме, ама за сите имаше". го сереа дека е бугарин, си извади бугарски пасош и си призна. башка у последно време некако накурчен е, све тера у три лепе. ќе биде интересно да му се следи кампањата.
Да.

http://video.google.com/videoplay?docid=-2406162220816917199&ei=izlySbmAIJfE2AKnw_W0BQ&q=љупчо+георгиевски&hl=en
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
ako LjuBco pobedi jas izjavuvam javno deka ke se samozapalam na kejot
не е фер да играш на сигурна карта
сепак драго ми е што нема да мора да се палиш

има тука некоја игра ама не мислам да тупам глава што се крие зад тоа.
факт е, или ај барем мое мислење, дека од осамостојувањето на македонија, најинтелигентни актери на политичката сцена биле љубчо и бранко.

е сега што својата интелигенција ја користеле за некои цели, што по мене баш и не се поклопувале (секогаш, а можеби и никогаш, зависи кој како гледа) со националните интереси, тоа е друга работа
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
LjuBco, krsh pricha. Eeeej, pa kako gradonacalnik bafrem nema da saka Tramvaj da stai u sred grad.
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28
Ајде.......
Сега место статуата на Александар ваљда на плоштад ке стои Иван Ванчо.
Баталета ја оваа продадена душа не е вредна за коментари.........
Али Снешка е поише од вредна.
:sekss:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Od mesec-dva posle Bukurest:

Kalakurnica izbori kaj nas, Ljube se osloboduva, incidenti vo Mitrovica, incidenti vo Presevo, haos vo Grcija, Turcija igra kur-tasak so avionite, Nevzat se aktualizira, Ljubco se vraka, "oblacno vreme" vo Bosna......
а над македонија се раѓа ново сонце на ...
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ако се кандидира Љубчо за градоначалник на Скопје значи човекот е или луд или има муда.....
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Od mesec-dva posle Bukurest:

Kalakurnica izbori kaj nas, Ljube se osloboduva, incidenti vo Mitrovica, incidenti vo Presevo, haos vo Grcija, Turcija igra kur-tasak so avionite, Nevzat se aktualizira, Ljubco se vraka, "oblacno vreme" vo Bosna......

Hihihihihi :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: ..... sta se desava u p.m.? :):):)
Љунгиве се израдуваа на климава мислат ќе поентираат на невреме.

Инаку Љубчо е луд 200 посто, ама не е глуп и пичка :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
На клипот ми изгледа нешто како да се подисушил (тежината)?!?
Ќе да има некоја мака изгледа....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom