Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Сакам едно девојче,а таа одеше со мој добар другар...и не ме сака.Чаре?Напомена...ја сакам една година(али у меѓувреме не седам со ....в раце)
Јас верувам дека за секој постои формула за освојување. Жените се во принцип многу едноставни и лесни за манипулација.

1. Купи и цвеќе и прати (исклучиво со сервис до дома).

2. Кога ке се јави да ти се заблагодари, љубезно промрчи нешто и игнорирај ја најмалце две недели.

3. После тоа можеш да ја викнеш на кафе.

4. На крај ми праќаш ПП со благодарност... :smir:

Ова од извори блиски до Владата ... (женско сум)
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Сакам едно девојче,а таа одеше со мој добар другар...и не ме сака.Чаре?Напомена...ја сакам една година(али у меѓувреме не седам со ....в раце)

Пред се кажи му на твојот другар за своите чуства спрема неа ... за да не ти се налути (во случај сеуште нешо да чуствува спрема неа) ...
а после тоа и на неа кажи и ...
па ако бидне нешо ок ... ако не пак ок ...
ќе си најдеш друга .. и онака сам си кажа дека не седиш со к*рот у раце :smir::smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас верувам дека за секој постои формула за освојување. Жените се во принцип многу едноставни и лесни за манипулација.

1. Купи и цвеќе и прати (исклучиво со сервис до дома).

2. Кога ке се јави да ти се заблагодари, љубезно промрчи нешто и игнорирај ја најмалце две недели.

3. После тоа можеш да ја викнеш на кафе.

4. На крај ми праќаш ПП со благодарност... :smir:

Ова од извори блиски до Владата ... (женско сум)
Аууу, лошо. Ако паѓаш ти на ова, не паѓет сите. Лејм е цвеќе за шеснаесетгодишници, а и тоа дека ќе му се јави за да му заблагодари, чисто сумљам.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Аууу, лошо. Ако паѓаш ти на ова, не паѓет сите. Лејм е цвеќе за шеснаесетгодишници, а и тоа дека ќе му се јави за да му заблагодари, чисто сумљам.
Не се работи за цвеќето (може да биде било каков гест на „приметување“). Поента е да те примети па да ја натераш да подразмислува: „е кај е сега“? Суетата чуда прави...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не се работи за цвеќето (може да биде било каков гест на „приметување“). Поента е да те примети па да ја натераш да подразмислува: „е кај е сега“? Суетата чуда прави...
Ако не е ВООПШТО заинтересирана, мислиш ќе се задума за поклонот? Да, секако. :back:
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Јас верувам дека за секој постои формула за освојување. Жените се во принцип многу едноставни и лесни за манипулација.

1. Купи и цвеќе и прати (исклучиво со сервис до дома).

2. Кога ке се јави да ти се заблагодари, љубезно промрчи нешто и игнорирај ја најмалце две недели.

3. После тоа можеш да ја викнеш на кафе.

4. На крај ми праќаш ПП со благодарност... :smir:

Ова од извори блиски до Владата ... (женско сум)
Кај кого може да пали покажување на својата недефинирана личност..кај друга недефинирана личност :)
Овој совет ме потсеќа на еден од тин магазиниве кој одеше вака: И купуваш аквариум со риба, и го оставаш пред врата да не знае кој и го купил. И после два-три дена и ѕвониш и и викаш сакаш да одиме заедно да купиме храна за рибата:pos2::tapp::pos2::tapp:

Цвеќе се купува за да ја покажеш својата наклонетост кон веќе блиска личност, и е акт на интимност. Така да после играње ладно само ќе и каже дека врска немаш што сакаш или си играш со неа, или можеби си изгубил кладба:pos2:.


Најголема грешка во случајов што може да ја направиш е да се спријателиш премногу, немој да се поставуваш како прв другар со надеж да се зближиш со неа. А најдобра работа е да изиграваш малку мистичен(по некој комплимент, па поглед, па игнор, па ја браниш пред другите итн, креативност не е на одмет), па кога ќе видиш дека се заинтересирала викни ја на кафе.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Кај кого може да пали покажување на својата недефинирана личност..кај друга недефинирана личност :)
Овој совет ме потсеќа на еден од тин магазиниве кој одеше вака: И купуваш аквариум со риба, и го оставаш пред врата да не знае кој и го купил. И после два-три дена и ѕвониш и и викаш сакаш да одиме заедно да купиме храна за рибата:pos2::tapp::pos2::tapp:

Цвеќе се купува за да ја покажеш својата наклонетост кон веќе блиска личност, и е акт на интимност. Така да после играње ладно само ќе и каже дека врска немаш што сакаш или си играш со неа, или можеби си изгубил кладба:pos2:.


Најголема грешка во случајов што може да ја направиш е да се спријателиш премногу, немој да се поставуваш како прв другар со надеж да се зближиш со неа. А најдобра работа е да изиграваш малку мистичен(по некој комплимент, па поглед, па игнор, па ја браниш пред другите итн, креативност не е на одмет), па кога ќе видиш дека се заинтересирала викни ја на кафе.
I did that и сеа сме најдобри другари ама само тоа и ништо друго така да останав со курот в раце е ако има некој лек и за ова кажувајте и да итно е
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
ve molam ako mozi nekoja ubava ljubovna pesna so koja mozam da se pozdravam so najdragata li4nost vo mojot zivot :angry1: ve molammmm Fala odnapred na site :(:(:(::(:(:(:(
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
ve molam ako mozi nekoja ubava ljubovna pesna so koja mozam da se pozdravam so najdragata li4nost vo mojot zivot :angry1: ve molammmm Fala odnapred na site :(:(:(::(:(:(:(

па зарем ти треба љубовна песна за да се збогуваш со дотичната! кај ја откаучуеш уште ке ја измачуваш ах вие машките што стеее за едно дебело сукало!

ја за таква пригода избрав it must've been love (roxette)! па ете нека ти послужи ко предлог!
:toe:


 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
па зарем ти треба љубовна песна за да се збогуваш со дотичната! кај ја откаучуеш уште ке ја измачуваш ах вие машките што стеее за едно дебело сукало!
:toe:
Никаде не напомена дека ТОЈ неа ја остава, па да дојдеш до таков заклучок =). Како и да е, горенаведената песна е добра, а ако таа тебе те остава, од DHT - Listen to Yor Heart (спората верзија).
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Никаде не напомена дека ТОЈ неа ја остава, па да дојдеш до таков заклучок =). Како и да е, горенаведената песна е добра, а ако таа тебе те остава, од DHT - Listen to Yor Heart (спората верзија).

добро во право си дечково не навел кој кого остава но по муабетот ми изгледа дека она него...
listen to youre heart е на roxette!:smir:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
ve molam ako mozi nekoja ubava ljubovna pesna so koja mozam da se pozdravam so najdragata li4nost vo mojot zivot :angry1: ve molammmm Fala odnapred na site :(:(:(::(:(:(:(
Ако многу многу не милува латиница тогаш ти ја препорачувам
СОЛЗИ ПРАВАТ ЗЛАТЕН ПРСТЕН од Тошка нормално :toe:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Сакам едно девојче,а таа одеше со мој добар другар...и не ме сака.Чаре?Напомена...ја сакам една година(али у меѓувреме не седам со ....в раце)
И да не седиш со ... у раце ич. Озбилно.

Него, за да дадеме бољи одговор, битно е да ни кажеш како знаеш дека не те сака?
Преку суптилни хинтови као, НЕ те сакам...или?
Јас верувам дека за секој постои формула за освојување. Жените се во принцип многу едноставни и лесни за манипулација.

1. Купи и цвеќе и прати (исклучиво со сервис до дома).

2. Кога ке се јави да ти се заблагодари, љубезно промрчи нешто и игнорирај ја најмалце две недели.

3. После тоа можеш да ја викнеш на кафе.

4. На крај ми праќаш ПП со благодарност... :smir:

Ова од извори блиски до Владата ... (женско сум)
Јас сум приметила дека на букет од пари паѓаат. Со таков флорално-хартиен аранжман, фидбекот е загарантиран за највише 5 дена.

А, ако сакаш инстант реакција, може и парите на чело да си ги залепиш.
 
Член од
23 мај 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
buket???????

И да не седиш со ... у раце ич. Озбилно.

Него, за да дадеме бољи одговор, битно е да ни кажеш како знаеш дека не те сака?
Преку суптилни хинтови као, НЕ те сакам...или?

Јас сум приметила дека на букет од пари паѓаат. Со таков флорално-хартиен аранжман, фидбекот е загарантиран за највише 5 дена.

А, ако сакаш инстант реакција, може и парите на чело да си ги залепиш.
skap ili eftin- strasna dilema
 

Kajgana Shop

На врв Bottom