Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Типот шо ми се свиѓа е дете од генерација..не сме некои блиски другари..туку сме на здраво, шо праиш..за роденден му ги поклонив 3те работи што најмногу ги сака..секако се распрашав кој се тие работи од неговиот најбољи другар шо учи со мене..и мислам дека тој шо учи со мене знае дека ми се свиѓа..инаку типот е човече што вака на изглед не се замара со ништо..доаѓа у школо само зошо мора и тако даље..нз што да направам за да му дадам до знаење дека ми се свиѓа..дури мислам дека и се заљубувам во него..страв ми е од неговата реакција..зошто ако не сака да бидеме ништо повеќе од другари..може нема да бидеме ни на здраво шо праиш...ААААА Шо да правааам?!:nesum:
Што е тоа што ти се бендисува кај него? Дека е фраер, т.е. дека не се замара со ништо?
Ако е така, биди спремна дека можеби нема да се замара ни со тебе.

Во секој случај, треба да му кажеш директно во лице дека ти се допаѓа. Ако поради тоа го изгубите и она „здраво“, не е голем губиток, зашто покрај тоа „здраво“, ти со него немаш ништо, а такво „здраво“ имаш и со многу други луѓе.

А бидејќи не знаеш како е понатаму, ако ти се бендисува човекот, вреди да ризикуваш.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
se naogam vo mnogu teska situacija....neznam kogo da izberam....eden decko A uzasno mi se sviga i me privlekuva, se gledav so nego okolu 2 nedeli, i mi bese ubavo.ama jas go prekinav toa poradi slednava pricina: mi izleze sansa so drug decko B koj mi bese simpatija veke 2godini i za taa sansa da bese pred da go zapoznaam drugiov ke bev najsrekan na svet....ama sega..se mislev pred da go napravam ovoj cekor ...se mislev ama se odluciv sepak da prekinam so deckoto A koj go znam 2 nedeli a so koj mi bese super........sega odam so B a postojano mislam na A i na toa kako bi mozelo da ni bide dokolku bevme zaedno..poradi toa nemozam da se opustam i da mi bide kako so treba vo vrskata so sum a koja treba da se gradi zatoa sto e na start...neznam dali uspeav dobro da go opisam mojot problem ama toa e vo bitni crti pa luge pomagajte kako da prodolzam da funkcioniram mora nesto da se smeni vaka nebiva...pozz:smir:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
se naogam vo mnogu teska situacija....neznam kogo da izberam....eden decko A uzasno mi se sviga i me privlekuva, se gledav so nego okolu 2 nedeli, i mi bese ubavo.ama jas go prekinav toa poradi slednava pricina: mi izleze sansa so drug decko B koj mi bese simpatija veke 2godini i za taa sansa da bese pred da go zapoznaam drugiov ke bev najsrekan na svet....ama sega..se mislev pred da go napravam ovoj cekor ...se mislev ama se odluciv sepak da prekinam so deckoto A koj go znam 2 nedeli a so koj mi bese super........sega odam so B a postojano mislam na A i na toa kako bi mozelo da ni bide dokolku bevme zaedno..poradi toa nemozam da se opustam i da mi bide kako so treba vo vrskata so sum a koja treba da se gradi zatoa sto e na start...neznam dali uspeav dobro da go opisam mojot problem ama toa e vo bitni crti pa luge pomagajte kako da prodolzam da funkcioniram mora nesto da se smeni vaka nebiva...pozz:smir:
Со едниот оди на ташак, со другиот озбилно. 2 во 1. :)

Шалим се.Па по мое ако добро те разбрав најдобро да одиш со (А) бидејки 2 години ти бил симпатија сигурно подобро го знаеш од тој (Б). Па мора еден да го заборавиш или да тие верен другар.
Тоа е мое, чекај други мислења.
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Типот шо ми се свиѓа е дете од генерација..не сме некои блиски другари..туку сме на здраво, шо праиш..за роденден му ги поклонив 3те работи што најмногу ги сака..секако се распрашав кој се тие работи од неговиот најбољи другар шо учи со мене..и мислам дека тој шо учи со мене знае дека ми се свиѓа..инаку типот е човече што вака на изглед не се замара со ништо..доаѓа у школо само зошо мора и тако даље..нз што да направам за да му дадам до знаење дека ми се свиѓа..дури мислам дека и се заљубувам во него..страв ми е од неговата реакција..зошто ако не сака да бидеме ништо повеќе од другари..може нема да бидеме ни на здраво шо праиш...ААААА Шо да правааам?!:nesum:

Прво што ке направиш е да не го слушаш кифла, па и да е од клас ништо страшно и никогу нека не го спречува тоа, него да се вратиме кај тебе. Пошо имаш веке еден адут во рака (другарството помеѓу тој од клас и симпатијата) замолиго другар ти да открие прво каков тип на цури сака тој искулираниот, или пак нека му спомне некое добро зборче за тебе ама онака не наметливо. Па после ако се вклопиш некаде во приказната почни да ги отвараш картите и превземи ги работите во твој раце, а ако случајно уште те нема во приказната тогаш приклучи се на мотото на Џони Вокер и ПРОДОЛЖИ ДА ОДИШ понатака се разбира ама без откажување зш приказната мора да заврши со тебе во неа и среќен крај нормално :toe:

se naogam vo mnogu teska situacija....neznam kogo da izberam....eden decko A uzasno mi se sviga i me privlekuva, se gledav so nego okolu 2 nedeli, i mi bese ubavo.ama jas go prekinav toa poradi slednava pricina: mi izleze sansa so drug decko B koj mi bese simpatija veke 2godini i za taa sansa da bese pred da go zapoznaam drugiov ke bev najsrekan na svet....ama sega..se mislev pred da go napravam ovoj cekor ...se mislev ama se odluciv sepak da prekinam so deckoto A koj go znam 2 nedeli a so koj mi bese super........sega odam so B a postojano mislam na A i na toa kako bi mozelo da ni bide dokolku bevme zaedno..poradi toa nemozam da se opustam i da mi bide kako so treba vo vrskata so sum a koja treba da se gradi zatoa sto e na start...neznam dali uspeav dobro da go opisam mojot problem ama toa e vo bitni crti pa luge pomagajte kako da prodolzam da funkcioniram mora nesto da se smeni vaka nebiva...pozz:smir:
Ти снајќе ваљда си ги задржа добрите односи со бившиот, ако е така тогаш опушти си се во новата врска и пробај како ке иде, мислам дека невреди да се откажуеш одма после 2 години чекање, а ако некаде зачкрипи за некое време онда кажи му на А дека Lesi se vraca kuci :toe:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
se naogam vo mnogu teska situacija....neznam kogo da izberam....eden decko A uzasno mi se sviga i me privlekuva, se gledav so nego okolu 2 nedeli, i mi bese ubavo.ama jas go prekinav toa poradi slednava pricina: mi izleze sansa so drug decko B koj mi bese simpatija veke 2godini i za taa sansa da bese pred da go zapoznaam drugiov ke bev najsrekan na svet....ama sega..se mislev pred da go napravam ovoj cekor ...se mislev ama se odluciv sepak da prekinam so deckoto A koj go znam 2 nedeli a so koj mi bese super........sega odam so B a postojano mislam na A i na toa kako bi mozelo da ni bide dokolku bevme zaedno..poradi toa nemozam da se opustam i da mi bide kako so treba vo vrskata so sum a koja treba da se gradi zatoa sto e na start...neznam dali uspeav dobro da go opisam mojot problem ama toa e vo bitni crti pa luge pomagajte kako da prodolzam da funkcioniram mora nesto da se smeni vaka nebiva...pozz:smir:

две години си талкала по тој А...Само сега се поставува прашањето дали тој А сакал да се види и претходно со тебе(бидејки може да стане збор само за мување и такви ствари).
Според мене оди си со тој А, бидејки сепак 2 години се многу повеќе од 2 недели и тоа ја прави разликата меѓу двајцата.
 
Член од
31 март 2009
Мислења
30
Поени од реакции
3
Фала на сите=) Најмногу на Лошко Пиратот [ме изнасмеа]

se naogam vo mnogu teska situacija....neznam kogo da izberam....eden decko A uzasno mi se sviga i me privlekuva, se gledav so nego okolu 2 nedeli, i mi bese ubavo.ama jas go prekinav toa poradi slednava pricina: mi izleze sansa so drug decko B koj mi bese simpatija veke 2godini i za taa sansa da bese pred da go zapoznaam drugiov ke bev najsrekan na svet....ama sega..se mislev pred da go napravam ovoj cekor ...se mislev ama se odluciv sepak da prekinam so deckoto A koj go znam 2 nedeli a so koj mi bese super........sega odam so B a postojano mislam na A i na toa kako bi mozelo da ni bide dokolku bevme zaedno..poradi toa nemozam da se opustam i da mi bide kako so treba vo vrskata so sum a koja treba da se gradi zatoa sto e na start...neznam dali uspeav dobro da go opisam mojot problem ama toa e vo bitni crti pa luge pomagajte kako da prodolzam da funkcioniram mora nesto da se smeni vaka nebiva...pozz:smir:
Терај со тој шо го свиѓаш 2години..а со тој шо го знаеш 2недели држи супер однос..не ладен..зошто ако испадне нешто со првиот овој да ти биде златна резерва!:smir:
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Фала на сите=) Најмногу на Лошко Пиратот [ме изнасмеа]


Терај со тој шо го свиѓаш 2години..а со тој шо го знаеш 2недели држи супер однос..не ладен..зошто ако испадне нешто со првиот овој да ти биде златна резерва!:smir:

Kakov e toj super odnos? Da se pleska so nego od vreme na vreme?

da se zapoznav so nego i e istiot od slikata ne e ni malku izmenet a ni odnesuvanjeto mi e isto,pravevme muabet kako da se znaeme cel zivot i sega mislam deka poveke go sakam otkako go vidov a sega e najteskoto ne znam dali da mu kazam deka go sakam :toe:


NE mu kazuvaj ,da ne mu se dignat akciite.A i najverojatno i on cuvstvuva nesto kon tebe cim ti posvetil tolku vnimanie,pa ako e i toa na web.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
ej fala na site aj sega sovet kako da go odrzam toj super odnos so drugiov????:nesum: pozzz:smir:
 
I

InF3cTeD

Гостин
ej fala na site aj sega sovet kako da go odrzam toj super odnos so drugiov????:nesum: pozzz:smir:
контактирај со него одвреме навреме,собери друштво за кафе викни го ова она....и одржавај добар пријателски однос...
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
ej fala na site aj sega sovet kako da go odrzam toj super odnos so drugiov????:nesum: pozzz:smir:
Ееееххх, на тебе стварно не ми ти било лесно.
Колку што ја сватив ситуацијава, ти беше таа што му раскина?
Ако е така тогаш малце прецизирај го крајот, за да знаеме од прилика на кој статус сте сега и нормално пред колку време беше крајот.

Фала на сите=) Најмногу на Лошко Пиратот [ме изнасмеа]
Тнх :) па повели и друг пат, ама нека биде тогаш нешо друго ( пример нешо околу тоа што да им однесеш на неговите коа ќе ги запознаваш)
 
Член од
16 октомври 2007
Мислења
59
Поени од реакции
1
luge aj help malku...mi se svigja edna zenska..komsii sme..se znaeme uste odamna..mi se dopgjaa no ne znam kako da i go kazam toa..se mislim deka ako i go kazam toa i ako me odbie ke mi se naluti a ushte od mali noze se znaeme...
pls help pisete mi poraka za vasite soveti...
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
luge aj help malku...mi se svigja edna zenska..komsii sme..se znaeme uste odamna..mi se dopgjaa no ne znam kako da i go kazam toa..se mislim deka ako i go kazam toa i ako me odbie ke mi se naluti a ushte od mali noze se znaeme...
pls help pisete mi poraka za vasite soveti...
Ако сте само на здраво и ништо повеќе,тогаш пробај да се зближиш повеќе со неа и да видиш како реагира на тебе,дали и ти и се допаѓаш.
Откако ќе се зближиш со неа,тогаш кажи и отворено дека ти се допаѓа.Неможеш да изгубиш ништо,можеш само да добиеш.:smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
luge aj help malku...mi se svigja edna zenska..komsii sme..se znaeme uste odamna..mi se dopgjaa no ne znam kako da i go kazam toa..se mislim deka ako i go kazam toa i ako me odbie ke mi se naluti a ushte od mali noze se znaeme...
pls help pisete mi poraka za vasite soveti...
Знаеш, многу помалку боли ако и` кажеш и те одбие, отколку ако не и` кажеш, а таа не одбие некој друг.

Со други зборови: кажи и` веднаш дека ти се допаѓа, зашто во истиов момент некој трет веќе сака истото да и` го каже. А таа, бидејќи не знае, ќе реагира на првиот кој ќе и` каже дека му се допаѓа.

Затоа, гледај тој да бидеш ти. Во предност си, зашто сте соседи, а и се знаете од мали нозе. Штом е така, таа веќе те познава и не треба да се криеш од неа.

Затоа, официјализирај го својот став и кажи и` дека ти се допаѓа. Дури и да те одбие, ќе знаеш дека си направил сè што е правилно и ќе спиеш помирно.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
luge aj help malku...mi se svigja edna zenska..komsii sme..se znaeme uste odamna..mi se dopgjaa no ne znam kako da i go kazam toa..se mislim deka ako i go kazam toa i ako me odbie ke mi se naluti a ushte od mali noze se znaeme...
pls help pisete mi poraka za vasite soveti...
Тешки се овие кога се знаете одамна и како гром од ведро небо и викаш дека ти се свиѓа...најпрвин чекај погоден момент,нешто како сами навечер бла бла може алкохол ама во умерени количини,отвори и се,нема ништо да загубиш,ако ти е другарка добра би требало да биде со тебе и ако те одбие,али ако не со со среќа на двајцата :smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Вака, малку работата е комплицирана, а и 100% не сакате да знаете што се случило во детали.. :tapp: ...
Значи, пред некое време се смирив со мојата бивша, а бев многу пијан при тие дејствија.Претходно, нашата врска не беше баш сјајна и све то, бидејки многу често раскинувавме и пак се смирувавме (при што јас бев тој кој раскинуваше). А сега веќе не ја сакам толку(уствари ич), а неќам јас да и раскинам бидејки ми е многу незгодно,смотано, кретенски... и несакам да ја повредам, а девојчето си беше океј!
немојте да се смеете,некако глупо звучи сево ова, но кога би и раскинал уште еднаш, ке се чувствуем многу дебилски..
Па затоа сакам да ве прашам, како да ја натерам таа да ми раскине на мене после 1-2 недели??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom