Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
Aj molimte bez nervozi gubite mnogu lepota.A najdobar lek za nervozata e da sedite nekoe vreme vo temna prostorija i da ne mislite na SEKS:toe:
 
Член од
20 март 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Јас мислам дека треба да се видите прво ,па после да тврдиш дека си заљубена,бидејќи сегашната претстава за него сама си ја имаш искреирано.А за годините немај гајле.

da se zapoznav so nego i e istiot od slikata ne e ni malku izmenet a ni odnesuvanjeto mi e isto,pravevme muabet kako da se znaeme cel zivot i sega mislam deka poveke go sakam otkako go vidov a sega e najteskoto ne znam dali da mu kazam deka go sakam :toe:
 
I

InF3cTeD

Гостин
da se zapoznav so nego i e istiot od slikata ne e ni malku izmenet a ni odnesuvanjeto mi e isto,pravevme muabet kako da se znaeme cel zivot i sega mislam deka poveke go sakam otkako go vidov a sega e najteskoto ne znam dali da mu kazam deka go sakam :toe:
за болдираното....биди сигурна во себе и полна со самодоверба и испадни лице во лице со типот и биди отворена...па шо ќе биде ќе биде....ако толку го сакаш мислам дека треба да му се отвориш и да му кажеш шо и како стојат работите...со среќа
 
Член од
10 март 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
Срцето или разумот ... срцето вика чекај .. разумо остај .. ?
 

creator_92

haker4e
Член од
16 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
3
e aj eden sovet mi se svijga edna drugarka ali mn dobra drugarka mie nz so da praam se muvaseh so eden a jas i go mestev sea neso izgleda ke prekinat ama onaka so nea sum premn blizok i nz ponekad flaimn malce da se smuvam so nea nz so da pram strav mie d ne dobija korpa pa da ne ispadne niso od druagrtsvoto i aj pomosh:S

ako moze malce pobrzo odg za da znam so da pram vikendov pls
 
D

devojcence

Гостин
sovet za crator prvo ke si razmislis ubavo dali stvarni ti se custvata ili ti e moment. ako ti se stvarno togas ke ides u akcija.ako dobies korpa ke si go rasipes drugarstvoto no nema da ti e krivo posto nemozes da bides drugar so nekoj sto go sakas.toa e toa
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
sovet za crator prvo ke si razmislis ubavo dali stvarni ti se custvata ili ti e moment. ako ti se stvarno togas ke ides u akcija.ako dobies korpa ke si go rasipes drugarstvoto no nema da ti e krivo posto nemozes da bides drugar so nekoj sto go sakas.toa e toa

Со огледа на фактот дека време лечи се ова баш и не е најдобра идеја, ако ти значи многу поубаво оддалечи се малце од него и погледни и наоколу, сепак во морето пливаат и други риби а која е твојата остави на времето да покаже. А ако стварно затрескана у него тогаш не е лошо да го испровоцираш малце (а за тоа како ти одлучи си) можеби ке се запали и ке свати дека има нешто, посилно од се ;)

Сакав за проблемов да поставам тема, ама некако не ми иде. Ако може некој нека ја постави мислам дека е интересна. А темата сакав да ми биде:

Како да препознаеме дека некој-а не сака?
Не секогаш се сите доблесни и храбри, или пак едноставно не сакаат да и кажат од било кој причини на некоја личност дека ја сакаат повеке отколку што самите мислат, без разлика дали станува збор за дотогаш непозната личност или пак станува збор за другарка т.е. другар. :wink:
 
D

devojcence

Гостин
abe vremeto leci se ama mislis deka posle toa koga ke ja vidi ili prodolzi da se druzi deka ke mu bide isto ili deka nema da mu se javat custva povtorno ??mozebi i nema ama netreba da se izmacuva ako custvuva stvarno nesto. ete nemora direkno moze poleka da provocira da vidi kak oke trzne drugarkamu. da ne ja isplasi ili da ne prekine kontakt.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
e aj eden sovet mi se svijga edna drugarka ali mn dobra drugarka mie nz so da praam se muvaseh so eden a jas i go mestev sea neso izgleda ke prekinat ama onaka so nea sum premn blizok i nz ponekad flaimn malce da se smuvam so nea nz so da pram strav mie d ne dobija korpa pa da ne ispadne niso od druagrtsvoto i aj pomosh:S

ako moze malce pobrzo odg za da znam so da pram vikendov pls
па ти додека си на другарска база со неа можеш да прашаш што чуствува кон другиот,па да си знаеш на што си.зошто не можеш ти да знаеш дека "можда" ке прекинат,може само се караат а ти ако и се пуштиш на неа сега па она се смири пак со него..во многу лоша ситуација ке се најдеш.поз:smir:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
abe vremeto leci se ama mislis deka posle toa koga ke ja vidi ili prodolzi da se druzi deka ke mu bide isto ili deka nema da mu se javat custva povtorno ??mozebi i nema ama netreba da se izmacuva ako custvuva stvarno nesto. ete nemora direkno moze poleka da provocira da vidi kak oke trzne drugarkamu. da ne ja isplasi ili da ne prekine kontakt.

ups!!! неприметив дека станува збор за цратор, мислев дека проблемов е на анонимна :tapp: па решението го поставив ко за женско, али нема везе тука се некаде ставовите, само ке ви препуштам на вас дамите да му помогнете околу малите провокации, сепак повеќе си знаете што вас највеке слатко ве "провоцира" ;)
 
Член од
6 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
0
Prijatele,samo opusteno,bez napinjane,sami ke si pocustvuvate koga,so i kako!
Uzivaj i ne mu ja misli mnogu!!!:toe:

Devojkami se oseka deka si saka seks ama ja neznam kako da i se obratam kako da ja predizvikam na toa nesto ?
nema potreba od niso,sam ke si ja procenis situacijata,dali mozes ili ne,e treba i da ti sevklopat kockite za mesto,malce e zustro,ako ne na vodno nosija u kola,i ako te fatat dzandari go jedes:pos2:.Ne se shalam.Za mesto....!!!!
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
e aj eden sovet mi se svijga edna drugarka ali mn dobra drugarka mie nz so da praam se muvaseh so eden a jas i go mestev sea neso izgleda ke prekinat ama onaka so nea sum premn blizok i nz ponekad flaimn malce da se smuvam so nea nz so da pram strav mie d ne dobija korpa pa da ne ispadne niso od druagrtsvoto i aj pomosh:S

ako moze malce pobrzo odg za da znam so da pram vikendov pls
испитај ситуација.. види дали ке ти се налути сврти тема демек за друга другарка... и нека ти каже мислење.. ако има став да не се лути.. тогаш пробај.. само да знаеш никоаш нема да биде исто другарството пошо ке знае дека ја гледаш со други очи.. ке треба да помине долго време за да се врати во нормала...минимум 3-4 месеци од мои искуства.. да неречам 2-3
 
Член од
31 март 2009
Мислења
30
Поени од реакции
3
Типот шо ми се свиѓа е дете од генерација..не сме некои блиски другари..туку сме на здраво, шо праиш..за роденден му ги поклонив 3те работи што најмногу ги сака..секако се распрашав кој се тие работи од неговиот најбољи другар шо учи со мене..и мислам дека тој шо учи со мене знае дека ми се свиѓа..инаку типот е човече што вака на изглед не се замара со ништо..доаѓа у школо само зошо мора и тако даље..нз што да направам за да му дадам до знаење дека ми се свиѓа..дури мислам дека и се заљубувам во него..страв ми е од неговата реакција..зошто ако не сака да бидеме ништо повеќе од другари..може нема да бидеме ни на здраво шо праиш...ААААА Шо да правааам?!:nesum:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Типот шо ми се свиѓа е дете од генерација..не сме некои блиски другари..туку сме на здраво, шо праиш..за роденден му ги поклонив 3те работи што најмногу ги сака..секако се распрашав кој се тие работи од неговиот најбољи другар шо учи со мене..и мислам дека тој шо учи со мене знае дека ми се свиѓа..инаку типот е човече што вака на изглед не се замара со ништо..доаѓа у школо само зошо мора и тако даље..нз што да направам за да му дадам до знаење дека ми се свиѓа..дури мислам дека и се заљубувам во него..страв ми е од неговата реакција..зошто ако не сака да бидеме ништо повеќе од другари..може нема да бидеме ни на здраво шо праиш...ААААА Шо да правааам?!:nesum:
ако ти е од клас бегај подалеку
од искуство ти кажувам .
оф топик: ја користам оваа прилика да објаснам што е тоа искуство(ИСКУСТВО-збор со кој ја објаснуваме нашата веќе направена глупост-Епа ја сум многу искусен:salut:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Типот шо ми се свиѓа е дете од генерација..не сме некои блиски другари..туку сме на здраво, шо праиш..за роденден му ги поклонив 3те работи што најмногу ги сака..секако се распрашав кој се тие работи од неговиот најбољи другар шо учи со мене..и мислам дека тој шо учи со мене знае дека ми се свиѓа..инаку типот е човече што вака на изглед не се замара со ништо..доаѓа у школо само зошо мора и тако даље..нз што да направам за да му дадам до знаење дека ми се свиѓа..дури мислам дека и се заљубувам во него..страв ми е од неговата реакција..зошто ако не сака да бидеме ништо повеќе од другари..може нема да бидеме ни на здраво шо праиш...ААААА Шо да правааам?!:nesum:
Прво потруди се да се зближиш повеќе со него,распрашај се дали има девојка,па после извесен период кажи му дека ти се допаѓа.Или ќе бидете заедно или не.Трето нема.
Ако не ризикуваш никогаш нема да дознаеш:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom