creator_92
Поени од реакции
3

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Еј брат фала за овие.. да не имаш нешто и за Чорбаџи Теодос и Бели Мугри?
  Епа вака одприлика за таа цена јас би ти препорачал, само не се сите компоненти од Анхоч, тапа избор имаат за матични за Интел.
  Анхоч:
  CPU: Core i5-750 Quad 2.66GHz LGA1156 8MB BOX ------ 10770ден
  GPU: Sapphire ATI PCX HD 5850 1GB GDDR5 ----- 14790ден
  RAM: 2 x 2GB DDR3 1333MHz Kingston ----- 2 x 2820ден
  HDD: HDD 750GB Western Digital SATA2 32MB WD7500AADS ----- 3535ден
  DVD Rom: некој околу 1200 денари се тие, немаат некоја голема разлика

  Така да ова до сега те фаќа 35935 денари, останува уште да се стави матична плоча, куќиште и напојување. Мој совет иди на Gigabyte или Asus матична. Исто така не штеди на напојувањето :) Машинава погоре ти е ептен ѕвер.
  пази друг пат, не само деца, ами ако закачите некоја болест после шо ќе праите
  Не е трудна, само да ти кажам да не ризикувате без кондом. Не си доволно искусен за да си сигурен дека не може беља да се направи. Се случува и на искусни, камоли вас. Пазате, после касно е.
  хехех брат ќути не кажуј не дај боже оваа ке иде на гинеколог деновиве и ќе знам сигурно али сепак вака или да спијам на мирна душа или ....:mad:
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom