Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Хмммм ... некако ни ти самата незнаеш на што си ... Тебе ти се свига или не типов? Зашто прво викаш не ми се свиѓа , само фаца му правам , а после викаш дека ти е страв да не се зацапаш во него?? Или само се убедуваш самата себе дека не ти се свиѓа типот зашто ја свиѓа и другаркати ? Ама у секој случај МРЗАМ машки што ја пробуваат шансата кај сите у друштвото.
не ми се свига типот, само се плашам бидејки по толку помнато време да не ми се засвига
иначе фала на сите на советите
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Епа од лично искуство одалечи се од типот одма. Мене ми се свигаше најдобриот другар со кој си го имавме значи нати го дај ми го и многу блиски бевме. Две години се шмекавме и мене на почетокот не ми се свиѓаше ама некако ептен се зближивме и почнаа да ми се мешаат чуства и незнаев дали ми се свига како другар или нешто повеќе.Во периодот кога мене почна да ми се свиѓа , него почна една другарка да му се свиѓа , ама на типот и двете му бевме подеднакво важни ( сеа не ми текиња како го викаше тој зборот какви сме му биле, нема врска ама во таа смисла нешто).Значи типот си седеше на две столици , прво се смува со мене и се фативме за по една недела да ме извара со другарката.И не продолжи со ниту една.Сеа ни јас ни она не му збориме, смртно скарани сме му и го реметиме и понижуваме коа ќе стигнеме. Затоа боље одалечи се од него , биди ладна, не му прави фаца, ништо. Бегај што подалеку од такви... :wink:
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Вака сеа:
Интересна ситуација, се имаме мувано повеќе пати, ја имам два три пати прашано да се фатиме и само се лути нешто не и се збори за тоа. Ме нервира што појма неам што сака, од пон до чет ми се лути а петок сабота сме заедно, за после пак да не ми збори. Што да правам многу е уфилмана а она не е таква мислам дека е до нејзините другарки, истотака кога сме сами е перфектно. Како да ме засакаат другарките?
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Слободна е или не? Ако е слободна потрудисе малку околу другарките (излезете заедно и биди кул, пробај да ги насмееш со некако, само непретерувај), што сака да биде со тебе барем за викенд има нешто тука.
Ти држам среќа:wink:.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
ми треба стварно совет незнам како да се однесувам повеке еве го мојот проблем тој ми е другар и едно време му се свигаше другарката моја и негова е ама таа имаше дечко и кога тој за тоа дозна се повлече и почна да ми се пушта на мене ностоп секоја вечер поминуваше со мене и другарките ама онака на мене цело време зборуваше се смееше мене воопшто не ми се допага и онака само фаца му правам.Пред недела дена другарката раскина со дечкото а тој продолжи и понатаму да се врти околу нас но повеке не се знаеее по кого.Пред една недела во иста вечер мене ме праша дали сум слободна и има ли дечковци на кое прашање ја ништо не одговорив а другарката ја прашал дали се смирила со дечкото.Игра не две карти барем јас така мислам и како да продолжам понатаму се плашам да не се затрескам некако во него затоа што доста време минуваме заедно а можеби на крај ке бидам повредена.Леле што да правам како да реагирам?????
Изгледа најдобро ке биде да го мавнеш на ignore и да си продолжиш понатаму, сигурно ке се најде некој кој што ке биде заинтересиран само за тебе не и во некоја твоја другарка.И ова "тој ми е другар" не го разбирам баш?Тој ти е добар другар или само познаник?Другар ти е од кога му се допаднала другарка ти, или од претходно?
 
Член од
26 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Вака сеа:
Интересна ситуација, се имаме мувано повеќе пати, ја имам два три пати прашано да се фатиме и само се лути нешто не и се збори за тоа. Ме нервира што појма неам што сака, од пон до чет ми се лути а петок сабота сме заедно, за после пак да не ми збори. Што да правам многу е уфилмана а она не е таква мислам дека е до нејзините другарки, истотака кога сме сами е перфектно. Како да ме засакаат другарките?
Има ли некоја посебна причина зошто ти се лути?Ако нема може сака да си игра топло-ладно, што не би ти препорачал ја играш таа игра или ако си решен да ја играш,само малце поиграј си а потоа терај понатаму.Зависи колку ти се допаѓа девојчето.Ако ти се допаѓа многу тогаш ке бидеш спремен на многу работи за неа.А,да и кога си со нејзините другарки биди си тој што си.Немој да ќутиш така ке те сметаат за некој дебил.Пробај да ги засмееш но не и да изиграваш будала,кога прават озбилни муабети кажи си го своето мислење,едноставно мини одредено време и со нив за да те запознаат подобро.
Со среќа.:)
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
44
Поени од реакции
1
Вака сеа:
Интересна ситуација, се имаме мувано повеќе пати, ја имам два три пати прашано да се фатиме и само се лути нешто не и се збори за тоа. Ме нервира што појма неам што сака, од пон до чет ми се лути а петок сабота сме заедно, за после пак да не ми збори. Што да правам многу е уфилмана а она не е таква мислам дека е до нејзините другарки, истотака кога сме сами е перфектно. Како да ме засакаат другарките?
Уфффф ... Ако не те сакаат нејзините другарки тешко ти се пишуе. Надевај се дека е некој инат како мене и по некое време ќе прекине да ги слуша, а јас се надевам нема да се зезне како мене у тој случај.:icon_redf И да пробај некако да ги освоиш нејзините другарки ,смеј ги и ќе станеш the perfect one. И никако , во никој случај не ги обвинувај нејзините другарки пред неа за нејзиното однесување зашто тек тогаш нема да сака ни да се мува со тебе. Верувај се ќе им каже на другарките ...
П.С. сеа за сеа задоволи се со мувањето, додека ги решиш другарките , ако тие се проблемот...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Вака сеа:
Интересна ситуација, се имаме мувано повеќе пати, ја имам два три пати прашано да се фатиме и само се лути нешто не и се збори за тоа. Ме нервира што појма неам што сака, од пон до чет ми се лути а петок сабота сме заедно, за после пак да не ми збори. Што да правам многу е уфилмана а она не е таква мислам дека е до нејзините другарки, истотака кога сме сами е перфектно. Како да ме засакаат другарките?
Дај им по некој денар за да глумат дека те сакаат или убиј ги сите!!!:pos2:
Дај и ултиматум таму,прајте муабет шо како и види шо ќе испадне. Ако нејќе,викај следна.:helou:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.825
Дај им по некој денар за да глумат дека те сакаат или убиј ги сите!!!:pos2:
Дај и ултиматум таму,прајте муабет шо како и види шо ќе испадне. Ако нејќе,викај следна.:helou:
Млад е уште и за убивање и за ултиматуми:nenene::).
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Изгледа најдобро ке биде да го мавнеш на ignore и да си продолжиш понатаму, сигурно ке се најде некој кој што ке биде заинтересиран само за тебе не и во некоја твоја другарка.И ова "тој ми е другар" не го разбирам баш?Тој ти е добар другар или само познаник?Другар ти е од кога му се допаднала другарка ти, или од претходно?
не другар ми е од многу одамна не од кога му се допадна другарката
фала на сите за вашите совети нокеска размислував и сватив дека не вреди да се размислува и да се тупи главата за таква персона која незнае на што е
ФАЛА НА СИТЕ:back:ЗА СОВЕТИТЕ

Вака сеа:
Интересна ситуација, се имаме мувано повеќе пати, ја имам два три пати прашано да се фатиме и само се лути нешто не и се збори за тоа. Ме нервира што појма неам што сака, од пон до чет ми се лути а петок сабота сме заедно, за после пак да не ми збори. Што да правам многу е уфилмана а она не е таква мислам дека е до нејзините другарки, истотака кога сме сами е перфектно. Како да ме засакаат другарките?
ООО ептен интересно , само едно ке ти кажам другарките понекогаш можат многу да влијаат врз личноста.А како да те засакаат они, па мислам и со најобично понашање можат да те засакаат, но можеби постои нешто друго.Другарките можеби се и љубоморни и затоа ја наговараат да не се фати со тебе и се натаму ако во случај тоа е проблемот тогаш колку и да се трудиш нема никогаш да те засакаат.Па така обиди се уште еднаш прашај ја да се фатите а ако несака тогаш нека ти е јасно дека можеби не постои мегу вас love туку чисто онака мување од забава.Е тогаш продолжи понатаму бидејки постојат многу девојчиња кои ке ти го украдат срцето и ке ја заслужат твојата љубов
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Не ја прашувај мувај се уште неколку пати ако можеш и после некое време прашај ја до когај мување и ќе попушти. :) Не ја прашувај после секое мување.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Има ли некоја посебна причина зошто ти се лути?Ако нема може сака да си игра топло-ладно, што не би ти препорачал ја играш таа игра или ако си решен да ја играш,само малце поиграј си а потоа терај понатаму.Зависи колку ти се допаѓа девојчето.Ако ти се допаѓа многу тогаш ке бидеш спремен на многу работи за неа.А,да и кога си со нејзините другарки биди си тој што си.Немој да ќутиш така ке те сметаат за некој дебил.Пробај да ги засмееш но не и да изиграваш будала,кога прават озбилни муабети кажи си го своето мислење,едноставно мини одредено време и со нив за да те запознаат подобро.
Со среќа.:)
Уфффф ... Ако не те сакаат нејзините другарки тешко ти се пишуе. Надевај се дека е некој инат како мене и по некое време ќе прекине да ги слуша, а јас се надевам нема да се зезне како мене у тој случај.:icon_redf И да пробај некако да ги освоиш нејзините другарки ,смеј ги и ќе станеш the perfect one. И никако , во никој случај не ги обвинувај нејзините другарки пред неа за нејзиното однесување зашто тек тогаш нема да сака ни да се мува со тебе. Верувај се ќе им каже на другарките ...
П.С. сеа за сеа задоволи се со мувањето, додека ги решиш другарките , ако тие се проблемот...
Дај им по некој денар за да глумат дека те сакаат или убиј ги сите!!!:pos2:
Дај и ултиматум таму,прајте муабет шо како и види шо ќе испадне. Ако нејќе,викај следна.:helou:
пробистипка напиша:
ООО ептен интересно , само едно ке ти кажам другарките понекогаш можат многу да влијаат врз личноста.А како да те засакаат они, па мислам и со најобично понашање можат да те засакаат, но можеби постои нешто друго.Другарките можеби се и љубоморни и затоа ја наговараат да не се фати со тебе и се натаму ако во случај тоа е проблемот тогаш колку и да се трудиш нема никогаш да те засакаат.Па така обиди се уште еднаш прашај ја да се фатите а ако несака тогаш нека ти е јасно дека можеби не постои мегу вас love туку чисто онака мување од забава.Е тогаш продолжи понатаму бидејки постојат многу девојчиња кои ке ти го украдат срцето и ке ја заслужат твојата љубов
Не ја прашувај мувај се уште неколку пати ако можеш и после некое време прашај ја до когај мување и ќе попушти. :) Не ја прашувај после секое мување.
Ќе искористам некој од советиве па што биде нека биде. Ќе пишам што сум направил деновиве. У секој случај фала:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.797
Поени од реакции
20.104
Вака сеа:
Интересна ситуација, се имаме мувано повеќе пати, ја имам два три пати прашано да се фатиме и само се лути нешто не и се збори за тоа. Ме нервира што појма неам што сака, од пон до чет ми се лути а петок сабота сме заедно, за после пак да не ми збори. Што да правам многу е уфилмана а она не е таква мислам дека е до нејзините другарки, истотака кога сме сами е перфектно. Како да ме засакаат другарките?
Другарките не дека не те сакаат, туку и љубоморат на девојчево што тебе те бендисува, и сакаат да се на нејзино место... е сега колку години има девојчево кое ти при срце?(тое е прво што ме интересира), а ти многу лесно можеш да си ја гледеш без присуство на другарки и, тоа ти е бате типично женско однесување, другарки ретки се вистинските кои себе си си посакуваат се најдобро, овие баш не се од тие.. е сега за да ги заебеш нив, а си ја добиеш неа, можеш слободно да ја одвлекуваш од нив, викај ја сами да се шеткате негде, за почеток и гранчиња кинии, упии се у кожа и после тоа ќе ја имаш целосно и нема веќе ама уопште да се битни другарките, него секој миг ќе и биде совршенство со тебе(многу гушкање и бакнување, едноставно одземија):smir:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Другарките не дека не те сакаат, туку и љубоморат на девојчево што тебе те бендисува, и сакаат да се на нејзино место... е сега колку години има девојчево кое ти при срце?(тое е прво што ме интересира), а ти многу лесно можеш да си ја гледеш без присуство на другарки и, тоа ти е бате типично женско однесување, другарки ретки се вистинските кои себе си си посакуваат се најдобро, овие баш не се од тие.. е сега за да ги заебеш нив, а си ја добиеш неа, можеш слободно да ја одвлекуваш од нив, викај ја сами да се шеткате негде, за почеток и гранчиња кинии, упии се у кожа и после тоа ќе ја имаш целосно и нема веќе ама уопште да се битни другарките, него секој миг ќе и биде совршенство со тебе(многу гушкање и бакнување, едноставно одземија):smir:
Можеш и да се спријателиш со нив не само на неа да и обрнуваш внимание, не велам да се муваш со нив само спријатели се и обрати им и на нив пажња малце. Ќе бидат помалку љубоморни тогаш.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Никако да им се улизуваш на другарките :nenene: кај женските владее таа подла љубомора...добро кај некои од нив :smir: така да седни ја и со разговор види што мисли и што очекува од тебе...ако нема ништо барај ја на друго место среќата...среќно :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom