Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
20 септември 2007
Мислења
38
Поени од реакции
1
Абе таман е работата ама од тие „многуте„ има бар 5-6 фискни :):):) што не се малце иам избор ама ја уште си а осеќам старата љубов .... дали од навика дали од вистинска љубов не знам ... a и вака без “жена“ од друга страна подобро е па за тоа барам совет од некој “патилец“ што го поминал тоа....
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
мојот проблем е многу прост и сложен во исто време-има едно момче многу е заљубено во мене...искрено не е баш мн убав или незнам
шо ама премногу ме сака и го покажал тоа на 300 милиони начини...мислам дека нема да најдам некој толку да ме сака, барем не во скоро време. арно ама јас не сум заљубена во него т.е. ми се допаѓа друго момче кое е мноогу занесено, учевме заедно и онака си заживеавме, дури оние кои учеа со нас пуштија муабет дека ме сака, еднаш дури и ме викна на театар ама не појдовме(немавме карти)...е сеа летово малце се гледавме ама кога ќе се видевме , колку јас можев да видам му беше мило и сеа некој ќе рече зошто тогаш ништо не направивме? нз навистина, многумина ми велат дека е мн срамежлив, ама...изгубена сум...на моменти мислам да се откажам од него и да му дадам шанса на тој првиот, но од др страна тој не ми се допаѓа онака(физички) па ако имате некој совет оти стварно сум изгубена фала однапред
Вториот само со тебе е срамежлив или таков е по природа. Ако е само со тебе по малку срамежлив тогаш boost his ego малку давај му комплименти дај му до знаење дека драг ти е ќе му се дигне самодовербата и ќе се опушти со тебе. :)
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
И ја иам еден проблем ... :) само што раскинав со женската со која одев 3 год ,а сеуште чувствувам нешто спрема неа но од друга страна ама пак од друга страна подобро ми е слобден има многу женски кои сакаат да бидат со мене и сеа сум во дилема дали да се смирам со бившата или да продолжам со "лудот живот" :)

Епа види вака три години стварно не се малку.Јас да одам со некој толку ќе се мажам.Хехе.Не стварно размисли малку за тоа како беше дури бевте во врска,зошто раскинавте?Ако има мала причина за предходното раскинување,можеби би можеле да продолжите,но ако е нешто поголемо тогаш не..Подобро да прекиниш ако не оди работата,отколку да продолжиш со неа и на крај да биде уште полошо..Ако не пробај со некоја друга,ако умот пак ти лета накај старата,подобро ќе е да се смириш,но како што напоменав ако има некоја голема причина за раскинувањето тогаш смирување никако..
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
И ја иам еден проблем ... :) само што раскинав со женската со која одев 3 год ,а сеуште чувствувам нешто спрема неа но од друга страна ама пак од друга страна подобро ми е слобден има многу женски кои сакаат да бидат со мене и сеа сум во дилема дали да се смирам со бившата или да продолжам со "лудот живот" :)
Па чим викаш дека ти е подобро слободен шо уопште се мислиш. Ако имаш испод 20 фурај си. Неможе друг да ти каже уствари за ова.Сам треба а си одлучиш.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
мојот проблем е многу прост и сложен во исто време-има едно момче многу е заљубено во мене...искрено не е баш мн убав или незнам
шо ама премногу ме сака и го покажал тоа на 300 милиони начини...мислам дека нема да најдам некој толку да ме сака, барем не во скоро време. арно ама јас не сум заљубена во него т.е. ми се допаѓа друго момче кое е мноогу занесено, учевме заедно и онака си заживеавме, дури оние кои учеа со нас пуштија муабет дека ме сака, еднаш дури и ме викна на театар ама не појдовме(немавме карти)...е сеа летово малце се гледавме ама кога ќе се видевме , колку јас можев да видам му беше мило и сеа некој ќе рече зошто тогаш ништо не направивме? нз навистина, многумина ми велат дека е мн срамежлив, ама...изгубена сум...на моменти мислам да се откажам од него и да му дадам шанса на тој првиот, но од др страна тој не ми се допаѓа онака(физички) па ако имате некој совет оти стварно сум изгубена фала однапред
Уф малце тежок проблем.
Прво, аман со барањето на она што го немаме, јебига. Само немој отпосле да сфатиш колку само ти значел оној што си мислела дека ти значи помалку од оној што го немаш сега. Затоа, размисли. И не само тоа:
Мислам дека цаката во односот што си го имаш и со двете машки е во тоа што пред се` очекуваш нивна иницијатива, нивна желба, нивна љубов, а каде е твојот однос кон нив, твојата желба?
И ја иам еден проблем ... :) само што раскинав со женската со која одев 3 год ,а сеуште чувствувам нешто спрема неа но од друга страна ама пак од друга страна подобро ми е слобден има многу женски кои сакаат да бидат со мене и сеа сум во дилема дали да се смирам со бившата или да продолжам со "лудот живот" :)
Чуден си, ни сам не знаеш што сакаш, па КАКО ние би знаеле?:aplauz:
Да пишеше зошто сте раскинале и дали ја сакаш, ок.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Абе таман е работата ама од тие „многуте„ има бар 5-6 фискни :):):) што не се малце иам избор ама ја уште си а осеќам старата љубов .... дали од навика дали од вистинска љубов не знам ... a и вака без “жена“ од друга страна подобро е па за тоа барам совет од некој “патилец“ што го поминал тоа....
Брат ти како пиперки да купуваш на пазар :pos2: 5-6 фиксни? А дали некоја ти фаќа око или само колку да се има нешто :toe: доколку има надеж во бившата смири се но доколку е некоја работа што подолго време се провлекува земи од купот :vozbud: некоја ...
 
Член од
18 август 2008
Мислења
680
Поени од реакции
33
Одлични постови има тука хехе...ама мене ми треба помош од женско...затоа што се работи за женски менталитет тука па ако има некоја што сака да помогне...

Озбилен сум не се заебавам као секад ... :nenene:


:wink:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Одлични постови има тука хехе...ама мене ми треба помош од женско...затоа што се работи за женски менталитет тука па ако има некоја што сака да помогне...

Озбилен сум не се заебавам као секад ... :nenene:


:wink:
А каква тоа помош ти треба ќе пишеш???
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ништо, ќе гледам да го преболам на најнеболен можен начин. Ама никогаш не би тргнала по него. Сепак женет е, заколнат е на верност и не би сакала да бидам јас таа што би уништила брак.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
....хм незнам..увек коај би го видела..би чуствувала за него нешто...и се разбира би посакуала..замислуала разни ствари хих...ама ипак не би ја пршла онаа граница која не треба да ја прејдем..незнам заш..ама и сеа оваке што само се замислив осечам дека гадно нешто би се десило и тоа мн гадно..едноставно нека остане како е..хих:toe:..ќе си најдам неоженет...ај хоуп соу:pipi:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
sto bi pravele koga bi se zaljubile vo zenet/a?
За да се заљубиш во женет а и истовремено да сакаш нешто повеќе со него значи дека си (или БИ требало) значително повозрасна од 16 години и како таква би можела убаво со твојата веќе возрасна глава да размислиш за таа ситуација и да најдеш решение.

Истото важи и за мене, се разбира без вљубености во ЖЕНЕТ.
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Kako 1 ne smees da se zaljubis toj za tebe e zabraneto ovosje.
Kako 2 ne znam kako moze da se zaljubis toa ne ide preku nok ,znaci ti svesno si vleguvala vo nekoi takvi razgovori ,zaednicki druzenja ili pak ne si uste zrela licnost i si lesno zaljubliv karakter.3 i ,mnogu bitmo deka si se zaljubila ok eve se sluilo dali mozes da se nosis so toa .da izleguvas koga toj moze da izleze da se slusas koga toj moze da zboruva so tebe,da se kries po stanovi .Zosto bi se zrtvuvala na takov nacin koga ti si slobodna i imas moznost da biras a ne da te biraat.I na samiot kraj samo ti ke se custvuvas povredena i iskoristena celo vreme pod pritisokdali toj tolku mnogu vredi NE.
Samo ke ti ja unisti samodoverbata i kako list hartija ke te ostavi na cedilo i pak ke si se vrati kaj negovoto semejstvo_Od mene ti e sto pobrzo da ja izladis glavata i da ne pomisluvas na bilo kakvi vrski so seemen covek.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Ништо, ќе гледам да го преболам на најнеболен можен начин. Ама никогаш не би тргнала по него. Сепак женет е, заколнат е на верност и не би сакала да бидам јас таа што би уништила брак.

Што се убави постовови, забрането овошје, не смееш, се заколнал на верност...
А што е ова секој ден се повеќе има неверства и баш со ЖЕНЕТ???
Или тоа чисто од спортски дух или да се помогне да разбие монотонија човекот?
А горе наведениов пост бе... незнам ако веќе си се заљубила гледај или некако да надокнадиш на друг начин барајќи соодветно момче за тебе, или стрписе малку ќе ти мине, сепак си во пеперутка години.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom