Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

VoniVaraS

Искусен :)
Член од
20 април 2009
Мислења
543
Поени од реакции
328
Глупо сум размислувала. Не ме потсеќај
Девојче, пред само месец дена си била во врска со човек кој си мислела дека ќе ти биде животен партнер, планирате заеднички живот и размислуваш како ќе ви биде за 20 години, денес бараш совет како да го вратиш врсникот кој си го откачила поради тоа што ти бил досаден???
Дали во некој момент помисли да поминеш малку време САМА??? Мој совет ти е да си ги преиспиташ, потребите и приоритетите во животот твој. Кои се вистинските причини да влетуваш од врска во врска? Одмори малку од “проблемите“ што ги носат врските. Твојата “љубов“ кон врсникот најверојатно е само твоја проекција и плод на емотивна криза од раскинот со предходниот партнер. Помини сама да речеме 6 месеци па после размисли дали сакаш некого, колку го сакаш и зошто го сакаш. Не го малтретирај врсников, доволно е што си му наштетила првиот пат. Скоро 100 % сум сигурен дека нема долго да бидете заедно и да бидете среќни. Задади си рок до кога нема да се врзуваш емоционално и нема да мислиш на “врска“, издржи го (јачај карактер) па после полека почни да размислуваш со каков всушност сакаш да бидеш и да пробаш да си најдеш соодветен.
 
Последно уредено:
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
Девојче, пред само месец дена си била во врска со човек кој си мислела дека ќе ти биде животен партнер, планирате заеднички живот и размислуваш како ќе ви биде за 20 години, денес бараш совет како да го вратиш врсникот кој си го откачила поради тоа што ти бил досаден???
Дали во некој момент помисли да поминеш малку време САМА??? Мој совет ти е да си ги преиспиташ, потребите и приоритетите во животот твој. Кои се вистинските причини да влетуваш од врска во врска? Одмори малку од “проблемите“ што ги носат врските. Твојата “љубов“ кон врсникот најверојатно е само твоја проекција и плод на емотивна криза од раскинот со предходниот партнер. Помини сама да речеме 6 месеци па после размисли дали сакаш некого, колку го сакаш и зошто го сакаш. Не го малтретирај врсников, доволно е што си му наштетила првиот пат. Скоро 100 % сум сигурен дека нема долго да бидете заедно и да бидете среќни. Задади си рок до кога нема да се врзуваш емоционално и нема да мислиш на “врска“, издржи го (јачај карактер) па после полека почни да размислуваш со каков всушност сакаш да бидеш и да пробаш да си најдеш соодветен.
Муабетов ти држи место. Само се плашам врсников да не си ајде осбилна девојка до тогаш и толку да биде од нас. Барем да сме во контакт не би било на одмет.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Три месеци бевме во врска со врсник. Многу ме сакаше, и јас него. Се додека при третиот месец не сфатив дека е многу молчалив и некако монотоно ми стана со него и му реков да се смени, плачеше, незнаеше што не е во ред. Не сме имале интимни односи. Веднаш после тоа ме заведе многу постар од него, со тој постариот одев некое време. Раскинав. Сфатив негде после два месеца дека сум го сакала врсникот. Сега сакам да го вратам. Ми рече дека имам шанса, но некако на секс ми врти муабет,се плашам да не сака само да ме легне. На братучетка ми, онаа што не запозна и велел да не се меша она, дека ради неа што испитувала многу сме раскинале,сега да не оставила на мира, да не прашувала многу . Како да постапам на средбата ко ќе се видиме после толку време. Уште го сакам, се радувам што ќе го видам. Но повреден е што ме гледаше секаде низ градот со другиот,патеше многу. Се плашам дека сега нон стоп истото ќе ми го вели секој ден, дека сум го оставила и ќе се караме секој ден. Сакам да разговараме во врска со се. Но сега врската да ја зацврстиме, да помине преку се , ако се може. Мислам дека можам да го освојам пак, мој да биде и само мој. Совет, а да не испаднам повредена и јас на крајот , да не се одмаздува, што мислите? Иначе си пишеме редовно и ќе се видиме наскоро...

Глупа бев што одев со постар, никогаш нема да си простам. Додека не изгубиме нешто не знаеме да го цениме.
:-(
очајна сум, помош..
Знам ќе кажете ако си го сакала немало да го оставиш, но така се погоди, јас ко ми дојде тешко не размислувам многу. А се запозна и со моите, и дома ми идеше, на слава... :-(
Како би те шутнал јас да знаеш, и после таквите како тебе не служеле само за секс, дај те молам.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Муабетов ти држи место. Само се плашам врсников да не си ајде осбилна девојка до тогаш и толку да биде од нас. Барем да сме во контакт не би било на одмет.
Барем да му се јавиш не би било на одмет.
 
Член од
26 ноември 2013
Мислења
153
Поени од реакции
181
Дечки се посрамив на големо. Дур имавме предигра се фокусирав премногу на неа и ми падна. После никако да добијам пак ерекција, ептен се изнервирав, се разочарав и од себе, и од све, не знам што да правам, нормално ли е ова? Не е дека имав премногу трема или слично..најтрагично е што првпат дојдовме до тој дел, и таман да ги земам кондомите, што да видам................
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Дечки се посрамив на големо. Дур имавме предигра се фокусирав премногу на неа и ми падна. После никако да добијам пак ерекција, ептен се изнервирав, се разочарав и од себе, и од све, не знам што да правам, нормално ли е ова? Не е дека имав премногу трема или слично..најтрагично е што првпат дојдовме до тој дел, и таман да ги земам кондомите, што да видам................
Се дешава. Ми се има случено мене со две ова, првпат да треба да е а да изгубам јачина. :D Фокус/испопаленост си изгубил, башка жешко е..
Едната ми стана фак бади тогаш, со другава идам.. ја имав шанси да се искупам. Ако е било one night stand, пробај да заборавиш, ќе ти сјебе его оти. :D
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
Како би те шутнал јас да знаеш, и после таквите како тебе не служеле само за секс, дај те молам.
Значи по кој знае кој пат ќе речам дека мене сексот ич не ми е битен. Не служам јас само за секс. Чувства се во прашање. Не ме познаваш и од четири реченици неможеш да судиш каква сум. Ми се повраќа од такви како тебе што мислат дека се знаат. Вам машките само сексот , да си го испразните цревото и ви е битно. А за тоа што после тој секс некоја девојка ќе се вљуби во вас и ќе има чувства и ноќи непроспиени оти ве оплакувала ич гајле не ви е. Кој го измислил тој секс во новава доба само за потреба да му се превртат сите коски во гробот. Чунки ние не сме животиња да се чукаме кај ќе стигнеме.
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Дечки се посрамив на големо. Дур имавме предигра се фокусирав премногу на неа и ми падна. После никако да добијам пак ерекција, ептен се изнервирав, се разочарав и од себе, и од све, не знам што да правам, нормално ли е ова? Не е дека имав премногу трема или слично..најтрагично е што првпат дојдовме до тој дел, и таман да ги земам кондомите, што да видам................
Брат премногу си се напнал и ти паднал и мене ми се има случено. Биди поопуштен и доживеј ја предиграта длабоко. И нема шо да се срамиш и да си зимаш при срце јбг ... ајмо јово наново :D
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Значи по кој знае кој пат ќе речам дека мене сексот ич не ми е битен. Не служам јас само за секс. Чувства се во прашање. Не ме познаваш и од четири реченици неможеш да судиш каква сум. Ми се повраќа од такви како тебе што мислат дека се знаат. Вам машките само сексот , да си го испразните цревото и ви е битно. А за тоа што после тој секс некоја девојка ќе се вљуби во вас и ќе има чувства и ноќи непроспиени оти ве оплакувала ич гајле не ви е. Кој го измислил тој секс во новава доба само за потреба да му се превртат сите коски во гробот. Чунки ние не сме животиња да се чукаме кај ќе стигнеме.
Ама чекај сега, зошто се лутиш на секој даден коментар за тебе?
Па ти се така постави бре девојче.. едниот ти здосадил, си наишла на постар од тебе и си сфатила дека си го сакала врсникот. Ова кажува дека не си сериозна воопшто и дека не знаеш што сакаш. Затоа што и да бидеш со врсникот повторно тебе ќе ти биде исто ко првиот пат. Ќе бараш да се промени, ќе се карате, и то е то, ти пак незадоволна тој пак повреден.

И да, девојќите го сакаме сексот исто ко машките. Факт.
 
Член од
8 јули 2014
Мислења
144
Поени од реакции
93
Значи по кој знае кој пат ќе речам дека мене сексот ич не ми е битен. Не служам јас само за секс. Чувства се во прашање. Не ме познаваш и од четири реченици неможеш да судиш каква сум. Ми се повраќа од такви како тебе што мислат дека се знаат. Вам машките само сексот , да си го испразните цревото и ви е битно. А за тоа што после тој секс некоја девојка ќе се вљуби во вас и ќе има чувства и ноќи непроспиени оти ве оплакувала ич гајле не ви е. Кој го измислил тој секс во новава доба само за потреба да му се превртат сите коски во гробот. Чунки ние не сме животиња да се чукаме кај ќе стигнеме.
Сексот ти е една од најважните работи во една врска. Никој не служи за секс туку сексот служи за исполнување на нашите задоволства и тоа ама баш никој не треба да го негира. И не го поистоветувај сексот со празнење на цревото. Тоа е мастурбација и е далеку од секс. Океј напната си али бори се штом толку сакаш и ризикувај со врсникот па макар и една ноќ само да сте заедно. Со гледање од страна ништо не се добива. И да, смени си го малце ставот за сексот бидејќи не е добро да го гледаш сексот како слика каде ти си животно и те чукаат.
Без секс нема врска денес. Особено за 22+. Затоа и сите толку ти го спомнуваат.
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
Сексот ти е една од најважните работи во една врска. Никој не служи за секс туку сексот служи за исполнување на нашите задоволства и тоа ама баш никој не треба да го негира. И не го поистоветувај сексот со празнење на цревото. Тоа е мастурбација и е далеку од секс. Океј напната си али бори се штом толку сакаш и ризикувај со врсникот па макар и една ноќ само да сте заедно. Со гледање од страна ништо не се добива. И да, смени си го малце ставот за сексот бидејќи не е добро да го гледаш сексот како слика каде ти си животно и те чукаат.
Без секс нема врска денес. Особено за 22+. Затоа и сите толку ти го спомнуваат.
Види вака сега. Не сум јас против сексот. Само ме навреди корисникот кога рече дека таквите како мене биле за секс само. Точно е дека една врска без секс не опстојува особено не на денешно време , но морав со примерот животни да почнам и да кажам дека некогаш ни се гади од секс затоа што се почуствував како да сакаше курва да ме нарече
 
Член од
26 ноември 2013
Мислења
153
Поени од реакции
181
Се дешава. Ми се има случено мене со две ова, првпат да треба да е а да изгубам јачина. :D Фокус/испопаленост си изгубил, башка жешко е..
Едната ми стана фак бади тогаш, со другава идам.. ја имав шанси да се искупам. Ако е било one night stand, пробај да заборавиш, ќе ти сјебе его оти. :D
Значи се дешава, ја се пореметив апсолутно ко ми се деси. Не ми е што се десило, ај тоа, туку дека првпат стигнавме до таму, онака спонтано и од што се фокусирав да ја задоволам неа долу, тотално изгубив фокус и напаленост кај мене :/ А она баш се навлажмо убаво само да влезам, ја ко некој старец. Среќа што ми е девојка, инаку да беше one night stand бруки живи ќе беа. Ама сепак бе, прват дојдов до таму да му ебам мајката..:pos: Сеа ми е страв пак да не се деси..
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Значи се дешава, ја се пореметив апсолутно ко ми се деси. Не ми е што се десило, ај тоа, туку дека првпат стигнавме до таму, онака спонтано и од што се фокусирав да ја задоволам неа долу, тотално изгубив фокус и напаленост кај мене :/ А она баш се навлажмо убаво само да влезам, ја ко некој старец. Среќа што ми е девојка, инаку да беше one night stand бруки живи ќе беа. Ама сепак бе, прват дојдов до таму да му ебам мајката..:pos: Сеа ми е страв пак да не се деси..
Sledniot pat 69. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom