Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.057
Поени од реакции
13.555
ИЧ НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ШТО МИСЛИШ ТИ, БИТНО Е ШТО ОСЕЌАМ ЈАС
А ЈАС ОСЕЌАМ ГОЛЕМ НЕДОСТИГ ЗА НЕГО. И АКО НЕ СМЕ ЗАЕДНО НЕ СИ ФАЌАМ ДРУГ ДЕЧКО БАРЕМ 10 ГОДИНИ!!!!
Извини може погрешно сфатив...бараше совет??? И откако некој ти го даде ти вака враќаш??? Пффф...и јас мислам исто како неа, дека си можеби личност што не знае да биде сама...тргнувам од себе, кога некого сакам знам дека го сакам и не ми се здосадува за три месеци туку сум ненаситна од личноста. Првите месеци се најубавите кога чувствуваш вонземска љубов...а тебе ти здосадил типот зашто бил срамежлив па уште си барала да се смени??

Како сакаш...ако сакаш да бидете пак заедно напрај си муабет извини му се и пробај да почнете од ново. Колку год имаш? Типот може не бил срамежлив, може неќел да те легне одма, ама сеа коа друг постар веќе го направил може си вика охохо, сеа на мене уште полесно ќе ми биде
 
П

Пепси_

Гостин
ne e toa deka ne moze bez vrsnikot tuku i se keca a toj i deluva naj kratok pat do kurot. long story short.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.957
ИЧ НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ШТО МИСЛИШ ТИ, БИТНО Е ШТО ОСЕЌАМ ЈАС
А ЈАС ОСЕЌАМ ГОЛЕМ НЕДОСТИГ ЗА НЕГО. И АКО НЕ СМЕ ЗАЕДНО НЕ СИ ФАЌАМ ДРУГ ДЕЧКО БАРЕМ 10 ГОДИНИ!!!!
Стапнав на нерв? Не ти замаскирав во фини реченици дека немаш поим што сакаш? Сакаше утеха дека си уствари ти фина, скромна цура која направила една грешка и сега тоа треба инстантно да ти се прости од дотичниот? Сакаше доказ дека го заслужуваш и покрај тоа што ти не го сакаш каков што е (си барала за три месеци да се смени)? Во ред е тој да смени нешто што стварно ќе го направи подобра личност, нешто што и нему ќе му помогне, а со тоа и на самата врска. А срамежливоста, монотоноста, пасивноста, тоа тешко се менува кај човек. Плус, не е ни нешто ептен негативно.

Јас не сум ти ни мајка, ни сестра, ни другарка за да ти маскирам овде и да се замарам ти како ќе се осеќаш после моето мислење.
Објективното мое мислење е тоа. Ти сакаш прифати го, сакаш не.
Али реакцијава ти е ко на тинејџерка на која однесувањето и го диктираат хормоните, а не ко на зрела особа.
Прибери се, диши, измери си притисок. Напиј се вода.
 
П

Пепси_

Гостин
Викаш лупнале хормони во глава?
ne se hormoni tuku ne stabilni licnosti se toa emocionalno i dushevno.

sama kazuva vrsnikot i bil vakov nakov....e sea ne go prima od stariot ebac ona e sama i kratkoto patce e krotkoto jagne da se iskoriste.

t.e. ke mu naprave usluga ke ja izebe sega i ce ja ostave


togas pak ke dojde na temata
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Три месеци бевме во врска со врсник. Многу ме сакаше, и јас него. Се додека при третиот месец не сфатив дека е многу молчалив и некако монотоно ми стана со него и му реков да се смени, плачеше, незнаеше што не е во ред. Не сме имале интимни односи. Веднаш после тоа ме заведе многу постар од него, со тој постариот одев некое време. Раскинав. Сфатив негде после два месеца дека сум го сакала врсникот. Сега сакам да го вратам. Ми рече дека имам шанса, но некако на секс ми врти муабет,се плашам да не сака само да ме легне. На братучетка ми, онаа што не запозна и велел да не се меша она, дека ради неа што испитувала многу сме раскинале,сега да не оставила на мира, да не прашувала многу . Како да постапам на средбата ко ќе се видиме после толку време. Уште го сакам, се радувам што ќе го видам. Но повреден е што ме гледаше секаде низ градот со другиот,патеше многу. Се плашам дека сега нон стоп истото ќе ми го вели секој ден, дека сум го оставила и ќе се караме секој ден. Сакам да разговараме во врска со се. Но сега врската да ја зацврстиме, да помине преку се , ако се може. Мислам дека можам да го освојам пак, мој да биде и само мој. Совет, а да не испаднам повредена и јас на крајот , да не се одмаздува, што мислите? Иначе си пишеме редовно и ќе се видиме наскоро...

Глупа бев што одев со постар, никогаш нема да си простам. Додека не изгубиме нешто не знаеме да го цениме.
:-(
очајна сум, помош..
Знам ќе кажете ако си го сакала немало да го оставиш, но така се погоди, јас ко ми дојде тешко не размислувам многу. А се запозна и со моите, и дома ми идеше, на слава... :-(
Едноставно... срцето нека те води... со кого сакаш ТИ, со тој...
А, можеби, најдобро ќе да е некој сосема трет :)
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
ИЧ НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ШТО МИСЛИШ ТИ, БИТНО Е ШТО ОСЕЌАМ ЈАС
А ЈАС ОСЕЌАМ ГОЛЕМ НЕДОСТИГ ЗА НЕГО. И АКО НЕ СМЕ ЗАЕДНО НЕ СИ ФАЌАМ ДРУГ ДЕЧКО БАРЕМ 10 ГОДИНИ!!!!
ај баш да видам
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
Па кој кур прашуваш за мислење ако не те интересира што мисли ? Бог да чува и да брани што се нема да прочиташ на форумов..
јас совет побарав како да бидам пак со него, а не да ми соли памет[DOUBLEPOST=1406224015][/DOUBLEPOST]
Едноставно... срцето нека те води... со кого сакаш ТИ, со тој...
А, можеби, најдобро ќе да е некој сосема трет :)

со врсникот сакам да сум, но ако тој не сака не го молам. Ќе се понижам до колку доликува а не по секоја цена. Молен гас е кисел гас.[DOUBLEPOST=1406224056][/DOUBLEPOST]
Никогаш не е касно можда. Сум слушнал и полоши приказни од оваа. Верувајте некои успеале некои не, но грешките не се забораваат така да само напред, ама очекувај многу ,,шамари,,. Што толку го сакаш колку што викаш можда и ќе успееш да го вратиш и да издржиш се.
Благодарам. Ќе се обидам, па ќе видиме.[DOUBLEPOST=1406224131][/DOUBLEPOST]
ne se hormoni tuku ne stabilni licnosti se toa emocionalno i dushevno.

sama kazuva vrsnikot i bil vakov nakov....e sea ne go prima od stariot ebac ona e sama i kratkoto patce e krotkoto jagne da se iskoriste.

t.e. ke mu naprave usluga ke ja izebe sega i ce ja ostave


togas pak ke dojde na temata
хаха па затоа сакам да испитам ситуација да не му е само до легнување. Јас стариот ебач ако сакам одма можам да го добијам. Само ми се гади од него. Страшен е. И не ми е до секс, ако вам само секс ви се врти во глава мене едноставно денес сфатив колку љубов искрена изгубив откако го загубив првиот.[DOUBLEPOST=1406224330][/DOUBLEPOST]
Стапнав на нерв? Не ти замаскирав во фини реченици дека немаш поим што сакаш? Сакаше утеха дека си уствари ти фина, скромна цура која направила една грешка и сега тоа треба инстантно да ти се прости од дотичниот? Сакаше доказ дека го заслужуваш и покрај тоа што ти не го сакаш каков што е (си барала за три месеци да се смени)? Во ред е тој да смени нешто што стварно ќе го направи подобра личност, нешто што и нему ќе му помогне, а со тоа и на самата врска. А срамежливоста, монотоноста, пасивноста, тоа тешко се менува кај човек. Плус, не е ни нешто ептен негативно.

Јас не сум ти ни мајка, ни сестра, ни другарка за да ти маскирам овде и да се замарам ти како ќе се осеќаш после моето мислење.
Објективното мое мислење е тоа. Ти сакаш прифати го, сакаш не.
Али реакцијава ти е ко на тинејџерка на која однесувањето и го диктираат хормоните, а не ко на зрела особа.
Прибери се, диши, измери си притисок. Напиј се вода.

Абе ич не ми е гајле кај си стапнала и што си сторила. јас побарав совет како да го вратам, што најмногу пали кај машки во ваква ситуација а ти ми викаш дека сум покушавала да го сменам. Па добро и јас сум врекната, не сум молчалива и тешко се мени тоа. Па сега тоа и го сфатив и си го сакам таков каков што си е,несакам да се смени. Само да ја има истата љубов за мене како тогаш. А ако не сака и неможе да ми прости идеме понатаму, нема сигурно вени да сечам за него. Не реков дека е негативно што е срамежлив но само ме гледаше и ништо не збореше. Мене тогаш ми требаше некој кловн, а кога го добив тој кловн и се заситив го оставив. Како некоја забава. И сфатив дека со молчаливиот и секоја тишина меѓу нас нешто кажувала. А не се хормони во прашање едноставно неможам да си простам самата себе дека го изгубив. И не го напињам веќе, најпрвин ќе чекам дали ќе ми честита роденден, сега скоро ми е. Па ќе видиме како ќе се одвива се...не ти се лутам.
 
Последно уредено:
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
ИЧ НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ШТО МИСЛИШ ТИ, БИТНО Е ШТО ОСЕЌАМ ЈАС
А ЈАС ОСЕЌАМ ГОЛЕМ НЕДОСТИГ ЗА НЕГО. И АКО НЕ СМЕ ЗАЕДНО НЕ СИ ФАЌАМ ДРУГ ДЕЧКО БАРЕМ 10 ГОДИНИ!!!!
Не ти не сакаш да го вратиш него.
Ти сакаш да извлечеш максимумот внимание од било кое машко некогаш се потрудило да ти го даде. Дефицитот на твојата самоувереност ја проектира твојата несигурност и квазилибералност, као демек ти живееш во земја со повеќе можности а сите ние сме затворени конзервативци без грам акал. Со тоа што самата се префрлаш целосно на емоции и истите ги вадиш како изговор на секој твој чекор, покажува дека всушност си имала живот далеку од либерален. Целиот сплет на околности создал чудовиште кое не знае да си ги контролира емоциите.
Тука не се работи за дефицит на љубов од момчето и како да се вратиш во времето кога сте имале некогаш нешто. И да се вратиш, и повторно да ти даде шанса, ти со твојот неконтролиран однос повторно ќе го отфрлиш. Пошо реално, ти и него не го сакаш ни грам. Ти си несигурноа во себе, за да го сакаш него. Всушност една од клише дијагнозите е дека ти воопшто не ни знаеш што сакаш. И со таков никаков став или повеќе да речам несигурност и лабилност, ти никогаш нема да знаеш што точно сакаш.
 
Член од
29 декември 2013
Мислења
147
Поени од реакции
197
Извини може погрешно сфатив...бараше совет??? И откако некој ти го даде ти вака враќаш??? Пффф...и јас мислам исто како неа, дека си можеби личност што не знае да биде сама...тргнувам од себе, кога некого сакам знам дека го сакам и не ми се здосадува за три месеци туку сум ненаситна од личноста. Првите месеци се најубавите кога чувствуваш вонземска љубов...а тебе ти здосадил типот зашто бил срамежлив па уште си барала да се смени??

Како сакаш...ако сакаш да бидете пак заедно напрај си муабет извини му се и пробај да почнете од ново. Колку год имаш? Типот може не бил срамежлив, може неќел да те легне одма, ама сеа коа друг постар веќе го направил може си вика охохо, сеа на мене уште полесно ќе ми биде
идниот понеделник полнам 22. тој ќе полни 24. врсникот .
па да некако за такви работи со мене беше срамежлив а со некои други девојки одма им барал секс, барем така слушнав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom