Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Значи татко ми ја оженил мајка ми од шо му прекурчило од се?! А и кумата моја така се омажи!! Леле чекај!! И другарка ми!!! Ај не тропајте глупости жити мајка а? Сите овие парови се поише од 10 год во брак и се смртно заљубени и среќни. Ако ти си имала такво искуство не треба да генерализираш.
Искулирај, само мое мислење си кажав. :)
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
По твоите дискусии заклучувам дека изгледа ти си дечкото во Америка.
Види, не само јас и други гледам овде на форум се слагаат со ставот дека чупето учте не знае што е тоа љубов. Много онака лежерно си поминува преку неверства, сакам овој сакам оној.. према муабетот испаќа и дега многу млада стапила во врска со првиот, можеби на 14 години (пошто биле во врска 3 ипол, па тој отишол америка па таа фатила дечко после неколку месеци, па тој си дошол од америка па на студии почнале да се муваат... така да можеби 5-6 гоодини трае сето тоа а таа на студии - изневерувала... како и да е се работи за млада и неискусна, најлесно е на млад и неискусен да му кажеш “земај куфери и повратна карта и оди“ то ќе го направи и без таков совет, малце потешко е да и се речи вистината и да и се укажи на работи кои треба да си ги размисли убаво.
Гледај памет и карактер не се менува на форум. Јас само можам да и кажам нешто од што може да има корист и онака практичен и корисен совет. Ова што го пишуваш ти е тотално безкорисно дури и навредливо за неа. Очигледно појма немаш од психологија и како треба со млади. Суптилно се делува без навреди и тупење и солење памет.
Стварно незнам со кој памет го кажуваш ова. Стварно немаш појма како се живее...и се ужива.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Гледај памет и карактер не се менува на форум. Јас само можам да и кажам нешто од што може да има корист и онака практичен и корисен совет. Ова што го пишуваш ти е тотално безкорисно дури и навредливо за неа. Очигледно појма немаш од психологија и како треба со млади. Суптилно се делува без навреди и тупење и солење памет.
Стварно незнам со кој памет го кажуваш ова.
Добро, аман веќе го направи ова пострашно од исчекување дали Русија ќе интервенира во Украина, Нека спакува куфер нека оди Америка но нека биди спремна и да се врати... и нека се надева на долга љубов но и нека биди спремна на разочарување.... ете така некако “психолошки суптилен“ совет и даде... како и хороскоп... “Можна е добивка, но можи и да изгубите пари, здравјето ќе ве служи но пазете се да не се разболите...“
И јас сакам да му се умилкувам на некоја форумџивка ама ти бе брат претера
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Добро, аман веќе го направи ова пострашно од исчекување дали Русија ќе интервенира во Украина, Нека спакува куфер нека оди Америка но нека биди спремна и да се врати... и нека се надева на долга љубов но и нека биди спремна на разочарување.... ете така некако “психолошки суптилен“ совет и даде... како и хороскоп... “Можна е добивка, но можи и да изгубите пари, здравјето ќе ве служи но пазете се да не се разболите...“
И јас сакам да му се умилкувам на некоја форумџивка ама ти бе брат претера
E не ќе губи живци и нерви и здравје за љубов или некој натурена перцепција на комшиите за тоа...нека си го тера меракот додека може и онака сите на исто место ќе завршиме добри лоши богати и сиромашни.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
E не ќе губи живци и нерви и здравје за љубов или некој натурена перцепција на комшиите за тоа...нека си го тера меракот додека може и онака сите на исто место ќе завршиме добри лоши богати и сиромашни.
сега ми заличи на трговец со бело робје... добро дома на некој близок би му советувал така?
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
867
Sto se prepukuvate? Sekoj neka si go kaze svoeto mislenje,i kraj.....pa ona neka odbere sto saka od toa....ne e mala da pravi gluposti....i ako pravi,ona ke gi snosi posledicite. Nie ne sme tuka da se karame cie mislenje e podobro,koj kazal vaka ili taka.....
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
E не ќе губи живци и нерви и здравје за љубов или некој натурена перцепција на комшиите за тоа...нека си го тера меракот додека може и онака сите на исто место ќе завршиме добри лоши богати и сиромашни.
Терање мерак и играње курташак со животни одлуки, не е исто.
Да купиш нешто скапо, можеш да отидеш и да го вратиш во продавница. На крај краева може и да ти седи дома да ти фаќа прашина а тебе само криво да ти виде за фрлените пари.
Ова што таа го прави има поголем импакт кон нејзиниот тек на животот. Не викаме сега веднаш да се откаже, туку да размисли подлабоко и да се запраша дали е тоа вистинската одлука. Пошто реално, со варањето на нејзиниот сегашен, како и недоволната издржливост да го сочека Американецот од првиот пат, покажува всушност дека се работи за личност која зависи од моменталните желби и пориви а не некоја која има донесено животна одлука.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
4
Поени од реакции
2
Благодарам на сите :) Отприлика веќе знаев што ќе кажете. Значи малце да појаснам. Оној вториот дечко е мн добар човек, ама некои работи последните 3 месеци излегоа од контрола. Тој бараше од мене да се стабилизирам малце овде во Ск зашо тешко му било да излегувам овде додека тој спиел таму. Разговаравме, и одлучивме да се посветиме повеќе на нашата врска. Престанав да излегувам, каде и да одев го прашував дали може, се посветив само на него и не комуницирав со никој друг, но тој тогаш се промени. Почна да ме сфаќа ко здраво за готово, да ми наредува премногу, и причина за која што раскинавме е тоа што дури се обиде да ме удри без да го заслужам тоа. Значи тоа што не сум со овој нема никаква врска бившиот. И + не идам за Америка само за него, јас аплицирав уште во Ноември, а тогаш немав комуникација со него. Имам роднини и братучед(кој е другар на бившиот) таму и јас ве прашав за совет за останување во Америка. Сигурно кога ќе отидам таму ќе бидеме заедно, знам дека нема тој да дозволи да сум таму а не со него. Мене муабетот ми е дали да го преземам оној чекор и да останам таму да се запишам на колеџ. Не е целосно поради него, уште мн оддамна сакав да одам кога тетка ми беше таму, но бев мн мала и не бев подготвена за таков чекор. Ама сепак нема да негирам дека и тој носи дел од мојата (недонесена)одлука за живеење во Америка. Благодарам пак за советите, но стварно се надевав дека ќе видам нешто поразлично од што очекував :P
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Благодарам на сите :) Отприлика веќе знаев што ќе кажете. Значи малце да појаснам. Оној вториот дечко е мн добар човек, ама некои работи последните 3 месеци излегоа од контрола. Тој бараше од мене да се стабилизирам малце овде во Ск зашо тешко му било да излегувам овде додека тој спиел таму. Разговаравме, и одлучивме да се посветиме повеќе на нашата врска. Престанав да излегувам, каде и да одев го прашував дали може, се посветив само на него и не комуницирав со никој друг, но тој тогаш се промени. Почна да ме сфаќа ко здраво за готово, да ми наредува премногу, и причина за која што раскинавме е тоа што дури се обиде да ме удри без да го заслужам тоа. Значи тоа што не сум со овој нема никаква врска бившиот. И + не идам за Америка само за него, јас аплицирав уште во Ноември, а тогаш немав комуникација со него. Имам роднини и братучед(кој е другар на бившиот) таму и јас ве прашав за совет за останување во Америка. Сигурно кога ќе отидам таму ќе бидеме заедно, знам дека нема тој да дозволи да сум таму а не со него. Мене муабетот ми е дали да го преземам оној чекор и да останам таму да се запишам на колеџ. Не е целосно поради него, уште мн оддамна сакав да одам кога тетка ми беше таму, но бев мн мала и не бев подготвена за таков чекор. Ама сепак нема да негирам дека и тој носи дел од мојата (недонесена)одлука за живеење во Америка. Благодарам пак за советите, но стварно се надевав дека ќе видам нешто поразлично од што очекував :P
Чим си го варала 3 месеци без ни малце грижа на совест, заслужено ти е :)


Секое добро.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Чим си го варала 3 месеци без ни малце грижа на совест, заслужено ти е :)


Секое добро.

Малку беше што сите што вараат беа курви, па сеа и тепани треба да бидат, а? Ако не па, да одредиме едно место на плоштад кај што ќе ги каменуваме
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Малку беше што сите што вараат беа курви, па сеа и тепани треба да бидат, а? Ако не па, да одредиме едно место на плоштад кај што ќе ги каменуваме
Мажите се криви како и да е - не ме оптеретувај те молам.

Извини што пишав дека заслужила шамар што го варала дечко и 3месеци и не и било криво :)) (мада гарант уопште не ни дознал бившиот дека го варала :) - итри сте вие жените кога сакате)

Не, стварно извини :**
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.673
Поени од реакции
13.263
ех што мрзам вака речено, недоречено.... Како очекуваш да ти дадеме совет кога клучните работи во приказната ти фалат.
Сепак ќе стојам до моето да ти кажам дека чекорот што го превземаш е од егзистенционално значење и треба многу да пресметаш барем оноа основното што добиваш а што губиш. Извагај се` што битно губиш овде и колку тој недостаток би ти влијаел за понатаму. Ако е до личности (мајка,татко, брат) ќе ти биде претешко. Пријателите може да ги стекнеш со тек на време и таму. Не дека ќе ги заборавиш овие тука :D.
Но ако е само ради некој дечко кој те контролирал тука, смешно е. Сепак извагај добро пред на направиш било што.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
Од секогаш сум мрзела варање, али да добие шамар заради тоа е најлоша работа. Тоа е нејзино што ќе прави, он требал да се покаже дека е на повисоко ниво од неа, ама со ова покажал дека е на скоро исто ниво...а може и пониско..:)
А и плус не можеме да те советуваме дали да останеш таму, ти самата ќе си видиш кога ќе бидеш таму, дали е добар животот, дали имаш се што ти е потребно за понатаму итн и самата ќе си одлучиш...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom