Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
lugje bive zamolil za help :( znaci iam 18 god 4 godina sredno i iam socialni problemi ( za iskacanje drustvo zenska ) znacii nemav bash nesho sijajno osnovno mzoe da se kaze beshe pekol za mene i moze da se kaze deka jas ''pocnav'' da ziveam od 2 godina sredno ali sepak ti a e prisutno toa sho neam mn samodoverva i samo cenenje i isto taka me zaebavaaat nekoi od klas sho pridonesuva a ova i sea nemozam da se vklopam u niedno drustvo t.e neam prilika i koa sum u skolo se osekam izostaveno kao da ne pripagam posebno koa cel klas se sednati nekade i jas koa ke odjam se osekam kako visok.mn me boli odvnatre.cat pat ke iskocam ke bide super ali 90% e katastrofa.poradi toa neam bash mnogu drugari zaiskacanje ova ona.iam mn malce.i pokraj ova iam problem za zenska sekogas koa ke zapoznaam nekoja kako id a se postavam taa me stava vo friendzone i veke mnogu me nervira toa.ve molam pomosh :( i se izvinuvam sho e ova dolgo :)

Глеам ти мачкаат очи со советиве, а тоа проблемот не го решава него го маскира, па ај директно у фаца. Иако си за сожалување, ја ќе бидам малце боље од овие горе и нема да те сожалувам и боље сфати го тоа како комплимент.
Пичка си. Кои се причините односно сплетните околности кои те довеле до овој стадиум искрено не ме боли кур пошо реално не постои оправдание за неуспех. Едноставно не постои.
Ти си брат, просто кажано, шљамот. Ти си нереализиран потенцијал. Ти си спермата од која од самата помисла на секоја девојка пичката и се закључува за навек. Толку си слаб и не способен што ни водата што ја пиеш не ја заслужуваш. Толку си каша што дури сам себе се сожалуваш од шо си каша. Искрено по малку се мразам себе си што сеуште не сум продуховен до тој степен да на таквите како тебе не гледам со презир. Неможам бе брат. Твоето постоење е богохулие. Даден ти е скоро па неограничен потенцијал и ти со тоа не праиш апсолутно ништо! Седиш у ќош сркаш нутела и се бедираш и си наоѓаш изговори и оправданија за секоја желба што сам на себе не си си ја исполнил. Сто посто си веруеш и у некои каша концепти као "судбина" и "така ми било пишано" од што си пичкетина да се соочиш со фактот дека сам си крив за све и само во тебе лежи спасот на твојата иднина.
Ама тешко е а? Немоеш.
Епа коа немоеш, пати си. Тоа се вика природна селекција иначе, си учел по биологија. Знаеш колку универзумот го боли курот дали тебе ти е тешко или лесно? Ич. За тие што можат, награда, за тие што не можат, смрт. Само шо разликата меѓу тебе и една амеба е шо ти моеш да бираш. Еј замисли? Слободна воља! Најјако нешо на свет. Си викаш - Утре стануем и се осеќам ко главен. Стануеш и се осеќаш ко главен. Најјако. Искрено сите совети што можам да ти ги дадам се толку клише што ми се блуе. Така да уствари ја ти реплицирам чисто онака да ти кажам дека си шлајм и дека ако сам не се смениш од внатре и продужиш да бидеш пичка, нема ништо да се смени во твојата надворешна реалност. За како да го напраиш тоа, иди читај си self-help книги, иако уше од старт ти кажуем дека се се сведуе на муда. А пошо ги немаш, ќе те мочаат сите. И ако ти е.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
141
Поени од реакции
71
Глеам ти мачкаат очи со советиве, а тоа проблемот не го решава него го маскира, па ај директно у фаца. Иако си за сожалување, ја ќе бидам малце боље од овие горе и нема да те сожалувам и боље сфати го тоа како комплимент.
Пичка си. Кои се причините односно сплетните околности кои те довеле до овој стадиум искрено не ме боли кур пошо реално не постои оправдание за неуспех. Едноставно не постои.
Ти си брат, просто кажано, шљамот. Ти си нереализиран потенцијал. Ти си спермата од која од самата помисла на секоја девојка пичката и се закључува за навек. Толку си слаб и не способен што ни водата што ја пиеш не ја заслужуваш. Толку си каша што дури сам себе се сожалуваш од шо си каша. Искрено по малку се мразам себе си што сеуште не сум продуховен до тој степен да на таквите како тебе не гледам со презир. Неможам бе брат. Твоето постоење е богохулие. Даден ти е скоро па неограничен потенцијал и ти со тоа не праиш апсолутно ништо! Седиш у ќош сркаш нутела и се бедираш и си наоѓаш изговори и оправданија за секоја желба што сам на себе не си си ја исполнил. Сто посто си веруеш и у некои каша концепти као "судбина" и "така ми било пишано" од што си пичкетина да се соочиш со фактот дека сам си крив за све и само во тебе лежи спасот на твојата иднина.
Ама тешко е а? Немоеш.
Епа коа немоеш, пати си. Тоа се вика природна селекција иначе, си учел по биологија. Знаеш колку универзумот го боли курот дали тебе ти е тешко или лесно? Ич. За тие што можат, награда, за тие што не можат, смрт. Само шо разликата меѓу тебе и една амеба е шо ти моеш да бираш. Еј замисли? Слободна воља! Најјако нешо на свет. Си викаш - Утре стануем и се осеќам ко главен. Стануеш и се осеќаш ко главен. Најјако. Искрено сите совети што можам да ти ги дадам се толку клише што ми се блуе. Така да уствари ја ти реплицирам чисто онака да ти кажам дека си шлајм и дека ако сам не се смениш од внатре и продужиш да бидеш пичка, нема ништо да се смени во твојата надворешна реалност. За како да го напраиш тоа, иди читај си self-help книги, иако уше од старт ти кажуем дека се се сведуе на муда. А пошо ги немаш, ќе те мочаат сите. И ако ти е.
без навреда ама стварно се избедира.. не си бил во таква ситуација па да знаеш како е: толку од мене.. +темава е да помогнеш некому, а не само критики.
--- надополнето: 7 февруари 2014 во 11:32 ---
Глеам ти мачкаат очи со советиве, а тоа проблемот не го решава него го маскира, па ај директно у фаца. Иако си за сожалување, ја ќе бидам малце боље од овие горе и нема да те сожалувам и боље сфати го тоа како комплимент.
Пичка си. Кои се причините односно сплетните околности кои те довеле до овој стадиум искрено не ме боли кур пошо реално не постои оправдание за неуспех. Едноставно не постои.
Ти си брат, просто кажано, шљамот. Ти си нереализиран потенцијал. Ти си спермата од која од самата помисла на секоја девојка пичката и се закључува за навек. Толку си слаб и не способен што ни водата што ја пиеш не ја заслужуваш. Толку си каша што дури сам себе се сожалуваш од шо си каша. Искрено по малку се мразам себе си што сеуште не сум продуховен до тој степен да на таквите како тебе не гледам со презир. Неможам бе брат. Твоето постоење е богохулие. Даден ти е скоро па неограничен потенцијал и ти со тоа не праиш апсолутно ништо! Седиш у ќош сркаш нутела и се бедираш и си наоѓаш изговори и оправданија за секоја желба што сам на себе не си си ја исполнил. Сто посто си веруеш и у некои каша концепти као "судбина" и "така ми било пишано" од што си пичкетина да се соочиш со фактот дека сам си крив за све и само во тебе лежи спасот на твојата иднина.
Ама тешко е а? Немоеш.
Епа коа немоеш, пати си. Тоа се вика природна селекција иначе, си учел по биологија. Знаеш колку универзумот го боли курот дали тебе ти е тешко или лесно? Ич. За тие што можат, награда, за тие што не можат, смрт. Само шо разликата меѓу тебе и една амеба е шо ти моеш да бираш. Еј замисли? Слободна воља! Најјако нешо на свет. Си викаш - Утре стануем и се осеќам ко главен. Стануеш и се осеќаш ко главен. Најјако. Искрено сите совети што можам да ти ги дадам се толку клише што ми се блуе. Така да уствари ја ти реплицирам чисто онака да ти кажам дека си шлајм и дека ако сам не се смениш од внатре и продужиш да бидеш пичка, нема ништо да се смени во твојата надворешна реалност. За како да го напраиш тоа, иди читај си self-help книги, иако уше од старт ти кажуем дека се се сведуе на муда. А пошо ги немаш, ќе те мочаат сите. И ако ти е.
без навреда ама стварно се избедира.. не си бил во таква ситуација па да знаеш како е: толку од мене.. +темава е да помогнеш некому, а не само критики.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
lugje bive zamolil za help :( znaci iam 18 god 4 godina sredno i iam socialni problemi ( za iskacanje drustvo zenska ) znacii nemav bash nesho sijajno osnovno mzoe da se kaze beshe pekol za mene i moze da se kaze deka jas ''pocnav'' da ziveam od 2 godina sredno ali sepak ti a e prisutno toa sho neam mn samodoverva i samo cenenje i isto taka me zaebavaaat nekoi od klas sho pridonesuva a ova i sea nemozam da se vklopam u niedno drustvo t.e neam prilika i koa sum u skolo se osekam izostaveno kao da ne pripagam posebno koa cel klas se sednati nekade i jas koa ke odjam se osekam kako visok.mn me boli odvnatre.cat pat ke iskocam ke bide super ali 90% e katastrofa.poradi toa neam bash mnogu drugari zaiskacanje ova ona.iam mn malce.i pokraj ova iam problem za zenska sekogas koa ke zapoznaam nekoja kako id a se postavam taa me stava vo friendzone i veke mnogu me nervira toa.ve molam pomosh :( i se izvinuvam sho e ova dolgo :)
Некако ми стои ко да си направил нешто лошо штом сите ти вртат грб.
На вакви постови мене секогаш ми се кршеше срцето и се обидувам да ги френднам ваквите ликови. Но таа идеа се покажа како многу лоша, зошто 90% од луѓето, или сами не сакаат да имаат пријатели или пак после запознавање со твој круг на луѓе (најчесто врсници на личноста) сите си слушаат лоши муабети позади грб.

Значи помош од мене као пимп за запознавање луѓе нема да добиеш. :)
Ај вака сега, кажи ми што те задеваат децата од училиште за да се обидам да сфатам колку е сериозна ситуацијата и како да се справиш со истата.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.685
Поени од реакции
11.792
без навреда ама стварно се избедира.. не си бил во таква ситуација па да знаеш како е: толку од мене.. +темава е да помогнеш некому, а не само критики.

После одговоров твој јасно се гледа дека ти не бараш помош и совет туку сожалување од другите, уживаш кога другите те лигават и ти се храниш со тоа. Тоа не е нешто ново, распространето е повеќе отколку што мислиш и скоро кај сите го има ама со намален интензитет. Твоево е олицетворение на на Богот на самосожалувањето. Најдобриот совет беше низ редовите од Годхејтасол останативе се твоја храна и продолжување на мизеријата. Како сакаш сфати ;)
Каменот не се делка со гумен чекан...
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Dood, нормално е... been in the same shit...
послушај го Крусер горе, а тие што те зезале ќе дојдат на твојот да знаеш, ќе поминат година две кога ТИ ќе ги зезаш нив, ќе помине сето тоа... И јас бев тој истиот, ме зезаа сите до втора година додека не им покажав заби... после ми се плашеа... Сега после 4 години од тогаш имам ОГРОМНО друштво, луѓе на кои им верувам и не им верувам и едноставно сите за секаде ме викаат. Tие што ме зезале, ме почитуваат а сега се заврти сето тоа и ја ги зезам... Само опушти се, терај сам малку, додека не ги најдеш вистинските луѓе за да се дружиш, излегуваш, пиеш, шотизнам. Успева, за неколку години нема да се препознаеш... good luck :)
Уопште не е нормално. Ако од 30 души од клас се групираат 29 луѓе и секој нашол со некој да се дружи а само он се осеќа ко вишок како може да е нормално?
Мој совет е да не чекаш години нешто да се деси туку одма уште од сега (ако го прочиташ ова) да почнеш да работиш на себе. Фати иди у теретана (физичкиот изглед ти е секад плус), почни да комуницираш со луѓе со кои што мислиш дека ќе имаш муабет а не со некој што не ти одговараат. Земи читај работи што те интересираат, што се актуални и што можеш да ги искористиш во секојдневен муабет. Биди тој што ќе организира искачање, кафана, седење на клупи, немој да бидеш пасивен да чекаш да те викнат само а воопшто да не покажуваш волја дека можеш и ти нешто да направиш. Немој да се разочаруваш ако некој ти каже не, може стварно да неможе да искочи или да има обврски. Самодовербата ќе си дојде сама кога ќе почнеш да правиш нешто што те исполнува. Добрите работи што ќе ти ги кажат повторувај си ги по 10 пати у памет а лошите одма заборавај ги. Немој да се опкружуваш со негативни личности, машки и женски кои немаат исти интереси како тебе. Ако 10% ти е топ искачањето а 90% ти е тапа, напрај си споредба што е разликата помеѓу едното и другото. Зашто ти е толку добро во тие 10%? Пробај да ги направиш 20 па 30 па 50 на крај 100%.
Девојката те гледа ко другар заради тоа што ти така се поставуваш (во ова сум 100% сигурен не ни морам да знам што збориш или како се понашаш). По ова што го кажуваш, ти сам за себе немаш поштовање и не мислиш дека вредиш а очекуваш да фатиш некоја девојка. Среди се, облечи се убаво, стај добар парфем, среди ја косата, биди комуникативен, изгледај добро и сами ќе си дојдат девојките.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
13.133
Не можев да издржам прееска и му напишав зошто не ми пишуваш лут ли си, напиши што мислиш бар да знам. Ништо не одговори и во ред ќе го соберам сето трпение на светот и ќе чекам една недела, тогаш ќе му напишам а дотогаш ништо не пишувам веќе.
„Meditation brings wisdom
Lack of meditation leaves ignorance
Now well what leads you forward
and what holds you back"

E сеа наместо медитација, вметни го зборчето - patience.
У принцип ако нештата не идат од прва не значи дека нема да идат константно по истата траекторија. Значи - време. И Турви што ти кажува дека пораките не чинат, навистина не чинат и создаваат само shitty excuses дечкото да ти стави крај. А сосема банално е ако се направи крај само поради напнатост од едната страна. You can work it out.
--- надополнето: 7 февруари 2014 во 13:29 ---
Околку проблемот на Пумаа

Би се надоврзал на муабетите на Крусер и Гадот пошо и двајцата имаат слична поента, само што се малку различно прикажани.
Не трчај за да одмаздољубие демек „ме заебаваа ко копиљ па сеа ќе се доизградам и ќе им плескам у фаца“. Тоа води кон заболуење на Стеф синдромот. Значи напрај се себеси подобар за да самиот се осеќаш подобро. No man is an island на крај краева. Најчесто сите се архипелаг, само некои се замишљаат дека се whole fucking continent па се адаптираат според глобалната политика и градат ставови врз база на презумпции а не на личен основ. Godhateusall иако ти го прикажа ова во еден мизантропски став, понекад треба и да го чуеш за да ја сфатиш сликата како би можело тоа да еволуира.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
@ Pumaa,

Крузер ти даде совет наместо. Јас само ќе ти потенцирам да не се обидуваш да бидеш нешто што не си. Ем ќе потрошиш многу енергија, ем пак на крајот нема да си задоволен.
Треба да ги развиваш твоите таленти, не губи време на своите слаби точки. Ако не те бива за трчање, не се зачленувај у клуб за атлетика.
Значи она за што те бива и што ти прави ќејф, тоа прави го.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.252
Поени од реакции
5.310
Дечки
На училиште ме закачаат девојчиња поголеми од мене
Ме викаат срцка срце ме гушкаат дури една ме бакна во образ
Зашто така ми прават не дека јас несакам ама незнам зашто :confused::ROFLMAO:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Дечки
На училиште ме закачаат девојчиња поголеми од мене
Ме викаат срцка срце ме гушкаат дури една ме бакна во образ
Зашто така ми прават не дека јас несакам ама незнам зашто :confused::ROFLMAO:
Или си стварно срцка или те дупат. Трето нема.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Има трето, можеби е буцкаст. xD
Го избриша постот, 50 кила бил, слаб е :D

Можи руменило има на образи веќе ако не е буцкаст. Али се мене ми личи ко второво да е. Пример штип штип, насмевка од еден до друг крај, го заприметуваат ќеифот на детето и си викаат оти да не го радуваме.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.252
Поени од реакции
5.310
Го избриша постот, 50 кила бил, слаб е :D

Можи руменило има на образи веќе ако не е буцкаст. Али се мене ми личи ко второво да е. Пример штип штип, насмевка од еден до друг крај, го заприметуваат ќеифот на детето и си викаат оти да не го радуваме.
Абе јас се обидувам да ги избегнам дека се срамам многу и тие тоа го приметуваат и намерно тоа ми го прават јас така мислам па сега незнам
И сум приметил се така поголеми ме закачкаат :ROFLMAO:
 
S

StormRage

Гостин
Уопште не е нормално. Ако од 30 души од клас се групираат 29 луѓе и секој нашол со некој да се дружи а само он се осеќа ко вишок како може да е нормално?
Мој совет е да не чекаш години нешто да се деси туку одма уште од сега (ако го прочиташ ова) да почнеш да работиш на себе. Фати иди у теретана (физичкиот изглед ти е секад плус), почни да комуницираш со луѓе со кои што мислиш дека ќе имаш муабет а не со некој што не ти одговараат. Земи читај работи што те интересираат, што се актуални и што можеш да ги искористиш во секојдневен муабет. Биди тој што ќе организира искачање, кафана, седење на клупи, немој да бидеш пасивен да чекаш да те викнат само а воопшто да не покажуваш волја дека можеш и ти нешто да направиш. Немој да се разочаруваш ако некој ти каже не, може стварно да неможе да искочи или да има обврски. Самодовербата ќе си дојде сама кога ќе почнеш да правиш нешто што те исполнува. Добрите работи што ќе ти ги кажат повторувај си ги по 10 пати у памет а лошите одма заборавај ги. Немој да се опкружуваш со негативни личности, машки и женски кои немаат исти интереси како тебе. Ако 10% ти е топ искачањето а 90% ти е тапа, напрај си споредба што е разликата помеѓу едното и другото. Зашто ти е толку добро во тие 10%? Пробај да ги направиш 20 па 30 па 50 на крај 100%.
Девојката те гледа ко другар заради тоа што ти така се поставуваш (во ова сум 100% сигурен не ни морам да знам што збориш или како се понашаш). По ова што го кажуваш, ти сам за себе немаш поштовање и не мислиш дека вредиш а очекуваш да фатиш некоја девојка. Среди се, облечи се убаво, стај добар парфем, среди ја косата, биди комуникативен, изгледај добро и сами ќе си дојдат девојките.
Едноставно не се погаѓаат луѓето бре... Не си бил во таква ситуација за да знаеш, верувај нема врска, ако препознаат што и каков човек е, сам ќе има друштво...
и ова муабетов со теретаните, веќе ми се лоши кога го гледам... Решение за се: Оди во теретана -_-
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Едноставно не се погаѓаат луѓето бре... Не си бил во таква ситуација за да знаеш, верувај нема врска, ако препознаат што и каков човек е, сам ќе има друштво...
и ова муабетов со теретаните, веќе ми се лоши кога го гледам... Решение за се: Оди во теретана -_-
Не, седи дома јади и моли се судбината да ти се погоди и да почнат женските дома да ти доаѓаат... ако не денес, утре.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A

Kajgana Shop

На врв Bottom