Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
16 мај 2011
Мислења
158
Поени од реакции
85
Живееме многу далеку и не знам кога би го начекала дома. Тоа во живо е малце тешко.
На телефон не се јавува, два пати му звонев а онлајн е на ватсаап што значи го гледа тоа. Мислам дека е готово се, не сака да каже дека е готово затоа што не сака после да се расправа и одговара на прашања. Но јас знам дека е готово. Неговата гордост е толку голема што не може да ги заборави овие навреди. Еднаш ми прости вакво нешто и само што ми прости ја оплескав по втор пат и засекогаш со мојот поган јазик. Останува се само на порака. Ве молам кажете ми што да му напишам, не можам да издржам вака. Морам да се смирам со него.
 
Член од
23 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
6
Потребен ми е совет за да се одлучам што да правам..
Се соочувам со проблем, активен сум на одморите во школово, почесто со другари од другите класови, преку нив се запознав со женските, но после неколку недели тие почнаа во лице да ми кажуваат дека ме сакаат штознам, се си мислам дека ме зафркаваат, не им верувам, не е една или две туку повеќе кога ке се видиме. Пример соберени сме 10тина другари, дојдат некои момички и одмав на мене се нафрлуваат незнам, ама си кажуваат дека им се свиѓам, јас се повлечувам, едноставно мислам дека се зафркаваат и не им верувам, имам проблем сега со тоа што го искажуваат пред други, дали е точно (се опуштени па пред сите тоа можаат да го зборуваат) или не, ако може ваша помош..
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Живееме многу далеку и не знам кога би го начекала дома. Тоа во живо е малце тешко.
На телефон не се јавува, два пати му звонев а онлајн е на ватсаап што значи го гледа тоа. Мислам дека е готово се, не сака да каже дека е готово затоа што не сака после да се расправа и одговара на прашања. Но јас знам дека е готово. Неговата гордост е толку голема што не може да ги заборави овие навреди. Еднаш ми прости вакво нешто и само што ми прости ја оплескав по втор пат и засекогаш со мојот поган јазик. Останува се само на порака. Ве молам кажете ми што да му напишам, не можам да издржам вака. Морам да се смирам со него.
Добро, колку далеку сте?
--- надополнето: 6 февруари 2014 во 16:59 ---
Потребен ми е совет за да се одлучам што да правам..
Се соочувам со проблем, активен сум на одморите во школово, почесто со другари од другите класови, преку нив се запознав со женските, но после неколку недели тие почнаа во лице да ми кажуваат дека ме сакаат штознам, се си мислам дека ме зафркаваат, не им верувам, не е една или две туку повеќе кога ке се видиме. Пример соберени сме 10тина другари, дојдат некои момички и одмав на мене се нафрлуваат незнам, ама си кажуваат дека им се свиѓам, јас се повлечувам, едноставно мислам дека се зафркаваат и не им верувам, имам проблем сега со тоа што го искажуваат пред други, дали е точно (се опуштени па пред сите тоа можаат да го зборуваат) или не, ако може ваша помош..
Te нашле као мета за подјебавање пошо си тро аутсајдер. Значи ли тоа дека е вистина, не знаеш ни ти а богами ни тие. Можеш ко на заебанција некои да поканиш на кафе, ама секоја засебно па види како ќе реагираат. Ако се повлекуваат само плесни им го на шега - па нели ви се свиѓав.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.657
Поени од реакции
13.161
Многу далеку неколку града не делат.
Ако збориме за километража од 6 часа со автомобил тогаш е дискутабилно. Ама ако збориме во рамки на една македонија, тогаш не претставува проблем. Само треба да најдеш послободен термин - викенд највеќе би одговарал. Транспорт релативно е возможен ако живеете и двајцата во град, а + ако возиш, тогаш не знам што чекаш, :)
 
Член од
23 март 2013
Мислења
20
Поени од реакции
6
Добро, колку далеку сте?
--- надополнето: 6 февруари 2014 во 16:59 ---


Te нашле као мета за подјебавање пошо си тро аутсајдер. Значи ли тоа дека е вистина, не знаеш ни ти а богами ни тие. Можеш ко на заебанција некои да поканиш на кафе, ама секоја засебно па види како ќе реагираат. Ако се повлекуваат само плесни им го на шега - па нели ви се свиѓав.

Па имаш право си играат со мене, и јас го тоа имав на ум, не бев целосно сигурен во тоа, но што да правам, ептен повлечен и срамежлив мислам дека ќе згрешам, ме видоа таков и ајде сега зафрканции на моја сметка, но само на една верувам дека ме сака, не сме правиле досега муабет, незнам како да започнам.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Па имаш право си играат со мене, и јас го тоа имав на ум, не бев целосно сигурен во тоа, но што да правам, ептен повлечен и срамежлив мислам дека ќе згрешам, ме видоа таков и ајде сега зафрканции на моја сметка, но само на една верувам дека ме сака, не сме правиле досега муабет, незнам како да започнам.
Koга ќе дојдат да те дисаат (со претпоставка и таа да е со нив)., ти напрај се курназ и речи им, ај не ме масирајте сега, имам муабет со Мартина(да речиме дека се вика така). Тогаш тргни ја настрана со тебе, во стилот дојди малку.....и шеткај си низ дворчето и прај си муабет, запознај се подобро, па во иднина поканија да шетните, да ја испратиш или слична дружба.

До Lia23, зависи за каква навреда станува збор, и зависи до чоекот. Еднаш те предупредил кога си ја цапнала. Втор пат си повторила иста грешка. Е сега ако планира да продолжите веројатно ќе испари малку, ќе те стави на дистанца и игнор за да ја сетиш тежината на грешката и да се свестиш дека во иднина не треба да реагираш така, не само да си речиш в ум не смеам, туку да ти се врежи во тебе дека навистина не смееш. Ако не ладењето не му помини и понатаму е истата состојба, тогаш е дефинитивно крај.
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
158
Поени од реакции
85
Во живо не е можно сфатете ме. Останува се само на пораки за жал. Леле неизвесноста ме убива. Не е ли полесно да се каже крај? Или полесно е да се бега? Треба човек да каже што и да е, ДА КАЖЕ!!! Тишина не е добро. Биди маж јеботе не бегај или ти се падна прилика најлесно да ме откачиш правејќи ме мене крива. Страшно!!!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Во живо не е можно сфатете ме. Останува се само на пораки за жал. Леле неизвесноста ме убива. Не е ли полесно да се каже крај? Или полесно е да се бега? Треба човек да каже што и да е, ДА КАЖЕ!!! Тишина не е добро. Биди маж јеботе не бегај или ти се падна прилика најлесно да ме откачиш правејќи ме мене крива. Страшно!!!
Aj oстави го да искулира малку....Да видиш дали по некој ден ќе покажи некоја реакција. Воопшто не го барај, ете се извини, згреши (не ви го знам проблемот, не ни сакам да го знам) али остави го малку на дистанца, чекај да те побара, ако те...
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
158
Поени од реакции
85
Aj oстави го да искулира малку....Да видиш дали по некој ден ќе покажи некоја реакција. Воопшто не го барај, ете се извини, згреши (не ви го знам проблемот, не ни сакам да го знам) али остави го малку на дистанца, чекај да те побара, ако те...
Неколку дена во неизвесност ќе завршам во болница, не можам толку да издржам. Вечерва ќе расчистиме што и да е!!! Па срамота е ова. Му се извинив како човек а тој не знае еден единствен збор да напише. Зарем до толку ли е? Зошто да го оставам да искулира, нека се соочи со ситуацијава. Но се гледа дека тој не сака. Сега му давам шанса до 21:00 да напише. Ако не напише му праќам уште една порака "Напиши нешто, сакам да знам што се случува." Ако не одговори на ова а знам дека нема ќе му напишам "Навистина многу ми е жал се што кажав беше на нервоза и многу ми е лошо поради тоа." Ако и на ова не врати "Твојата тишина кажува се." И го блокирам и бришам од сите можни апликации кои ги имам. Лелелле какво 21:00 сега дур пишувам влегол онлајн ух леле ама ај да се преправаме дека е зафатен и ќе чекам до 21:00.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Неколку дена во неизвесност ќе завршам во болница, не можам толку да издржам. Вечерва ќе расчистиме што и да е!!! Па срамота е ова. Му се извинив како човек а тој не знае еден единствен збор да напише. Зарем до толку ли е? Зошто да го оставам да искулира, нека се соочи со ситуацијава. Но се гледа дека тој не сака. Сега му давам шанса до 21:00 да напише. Ако не напише му праќам уште една порака "Напиши нешто, сакам да знам што се случува." Ако не одговори на ова а знам дека нема ќе му напишам "Навистина многу ми е жал се што кажав беше на нервоза и многу ми е лошо поради тоа." Ако и на ова не врати "Твојата тишина кажува се." И го блокирам и бришам од сите можни апликации кои ги имам. Лелелле какво 21:00 сега дур пишувам влегол онлајн ух леле ама ај да се преправаме дека е зафатен и ќе чекам до 21:00.

Некогаш не е се до извинувањето..........Мораш да научиш да ги контролираш емоциите, испадите, да ги задржиш зборовите и кога не сакаш да ги задржиш......

Инаку пораките ти се жива глупост, озбилно најозбилно. Сакаш решение како на возрасен човек, а размислуваш и продолжуваш како тинејџерче. Размисли за ова.:)
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
158
Поени од реакции
85
Некогаш не е се до извинувањето..........Мораш да научиш да ги контролираш емоциите, испадите, да ги задржиш зборовите и кога не сакаш да ги задржиш......

Инаку пораките ти се жива глупост, озбилно најозбилно. Сакаш решение како на возрасен човек, а размислуваш и продолжуваш како тинејџерче. Размисли за ова.:)
Во ред, кажи ми поубави пораки може навистина ќе ми помогнат.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Во ред, кажи ми поубави пораки може навистина ќе ми помогнат.
Не ти требаат пораки. Си избрзала, си го навредила, трпи си сега малку и на твоја кожа од лајнениците. Не одат тие работи туку така. Јас нанесувам негативна енергија, а не сакам негативна енергија, сакам се на тацна и веднаш кога ќе посакам. Остави го некој ден без порака, без ништо.
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
158
Поени од реакции
85
Не ти требаат пораки. Си избрзала, си го навредила, трпи си сега малку и на твоја кожа од лајнениците. Не одат тие работи туку така. Јас нанесувам негативна енергија, а не сакам негативна енергија, сакам се на тацна и веднаш кога ќе посакам. Остави го некој ден без порака, без ништо.
Добро а што ако и понатаму не напише? Не ќе знам дали е крај, што се случува ништо не ќе знам. Ќе си остане се така неразјаснето. Убаво ли е тоа? До кога ќе трае? Како ќе знам дека е крај? Иначе не знам дали смешно или не од мое претходно искуство со дечко кој е лав во хороскоп истото ми се случи. Него не го навредив ама вака исчезна без збор ништо не кажа, ни крај ни причина само го снема. Чувствувам исто ќе биде. Смешно или не тоа е.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.820
Добро а што ако и понатаму не напише? Не ќе знам дали е крај, што се случува ништо не ќе знам. Ќе си остане се така неразјаснето. Убаво ли е тоа? Иначе не знам дали смешно или не од мое претходно искуство со дечко кој е лав во хороскоп истото ми се случи. Него не го навредив ама вака исчезна без збор ништо не кажа, ни крај ни причина само го снема. Чувствувам исто ќе биде. Смешно или не тоа е.
Нема да си остане. По тие денови ако не реагира направи уште еден напор, посилен тогаш. Па ако тогаш не бива не бива, ќе си се помириш со судбината.

Советиве кои ти ги пишувам ти ги пушувам од моја глава, како јас го разбирам чоекот, како јас на негово место би посакал да искулирам малку 2-3 дена(значи не да се изнаебам тогаш) туку ете така да средам мисли шо како понатаму. Некој друг можи размислува поинаку од мене на форумов, па чекај да се произнеси :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom