Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
знам тоа...се работи за сосема 2 различни системи али кога ми се изваде кондомот мислам дека спермата дојде во контакт со вагината. Колкави се шансите сперматозоид (сам по себе) да навлези во вагината па и да стаса до јајце клетка
Нека не те плашат овие, ништо не и е на женска ти :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
знам тоа...се работи за сосема 2 различни системи али кога ми се изваде кондомот мислам дека спермата дојде во контакт со вагината. Колкави се шансите сперматозоид (сам по себе) да навлези во вагината па и да стаса до јајце клетка
Дека има шанса да забремени има шанса, да бидеме реални мала шанса но сепак постои. Сепак веројатноста дека ќе забремени е многу мала, особено ако не и биле плодни денови и ако мала количина дошло во контакт со вагината.
По мое мислење за да не ја боли глава јас да сум на нејзино место би си испила едно апче Норлево. Да штетни се и не се препорачливи за постојана употреба, па затоа и се викаат посткоитална (итна) контрацепција и само за екстремни случаеви, но нема ништо да и бидне едно апче ако се напие. До душа сами треба да си процените дали вреди да чека додека да и дојде менструацијата и штоа ако не и дојде и дали да се напие таблетка.

Со лесно
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
знам тоа...се работи за сосема 2 различни системи али кога ми се изваде кондомот мислам дека спермата дојде во контакт со вагината. Колкави се шансите сперматозоид (сам по себе) да навлези во вагината па и да стаса до јајце клетка
Не е бремена доколку имало само надворешен контакт(усните и наоколу.)Спермата треба да навлезе длабоко(бар 5-6цм) во вагината за да се оплоди јајце-клетката.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Imam 16 godini i sho i da napraam diri i da ne napraam nesho pak produzuvaat se obiduvam da sum ama sum mn povlezen u sebe neam neso mn samovodevrba i sramezliv sum
Понекогаш треба да направите нешто лудо, нешто откачено, нешто што отсекогаш сте го посакувале, а никако не сте собрале храброст да го направите…
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
Како надополна од Epics™, запиши се на бокс, кик бокс, џит кун до (или нешто слично) и за една година има сите што сега те заебаваат да се разбегаат од тебе (ќе се прават и дека никогаш не те заебавале) а плус ќе може ти да ги заебаваш ако сакаш, се врти многу бргу кругот откога ќе почнеш со борбен тренинг а теретаната секако е одлично надополнување ;) .
Sea planiam da se zapisam na rakomet :)
--- надополнето: 14 септември 2012 во 11:59 ---
Како надополна од Epics™, запиши се на бокс, кик бокс, џит кун до (или нешто слично) и за една година има сите што сега те заебаваат да се разбегаат од тебе (ќе се прават и дека никогаш не те заебавале) а плус ќе може ти да ги заебаваш ако сакаш, се врти многу бргу кругот откога ќе почнеш со борбен тренинг а теретаната секако е одлично надополнување ;) .
Sea planiam da se zapisam na rakomet :)
 
Член од
26 февруари 2012
Мислења
117
Поени од реакции
19
Sea planiam da se zapisam na rakomet :)
--- надополнето: 14 септември 2012 во 11:59 ---

Sea planiam da se zapisam na rakomet :)
Ништо со ракомет,поарно запиши се на фрлање кладиво.Таму се прават мускули.И ич кур да не те боли за педерите.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Ништо со ракомет,поарно запиши се на фрлање кладиво.Таму се прават мускули.И ич кур да не те боли за педерите.
Muskuli brat u teretana,a inaku idi si decko na rakomet,tamu ke jadis kotek i na obicni treninzi,ama veruvaj ke bides mnogu poizdrliv odkolku teretana,i jas sum rakometar jas si znam!
 

DreaM oNe

我是马丁
Член од
4 септември 2012
Мислења
235
Поени од реакции
175
Понекогаш треба да направите нешто лудо, нешто откачено, нешто што отсекогаш сте го посакувале, а никако не сте собрале храброст да го направите…
леле ама совет.....
--- надополнето: 16 септември 2012 во 04:51 ---
После 11 години во врска ретко кој останува верен. Вашата врска е оддамна пукната чим си заминала со друг. Наместо да се обвинуваш и да имаш грижа на совест, запомни дека тоа се случува во речиси секоја долга врска. Немаш потреба да кажуваш, ако можеш да ја поправиш врската арно, ако неможеш раскини ја.
Фаза ти е тоа дека неможеш да живееш без него и дека го сакаш најмногу на свет, зошто да го сакаше толку многу немаше да излеташ на страна. Тоа е само чувството на вина и страв да не бидеш откриена и оставена од личноста со која делиш толку години. За следниот излет нема да ти биде толку тешко :)
Мој совет дај си пауза на себе си и размисли дали вреди да го лепиш скршеното или да ја затвориш приказната од 11 години. Верувам ќе ја избереш втората опција после некое време.
1.Чисто празноверие.Никаква подржана теза.
2.Тоа се вика љубов.Вистинска.Барем се надевам во овој случај.(Фаза е тоа дека и е досадно и монотоно.) Љубовта не поминува така лесно како заљубеноста во прите месеци,а за монотонијата и досадата постојат начини за решавање.

А тоа што излетала со друг само ја покажува нејзината слабост.Ништо повеќе.

Во секоја ситуација во животот кога бегаме од проблемот наместо да се соочиме со него и да пробаме да го решиме ние покажуваме слабост.
Бегањето од едно нешто кон друго (најчесто исто така негативно) се вика поместување.Тоа е одбрамбен механизам на егото кое постои да не утеши дека сме решиле нешто.А всушност сме далеку од решение.

Проблеми и караници има во секоја врска но монотонијата и досадата е проблем настанат од двајца.
Треба некогаш да се запрашаме дали и ние имаме удел во тоа.Како му е на нашиот партнер? А не само да гледаме за себе.Сепак 11 години делеле телесни течности и што уште не.

Давање совети во вакви ситуации е крајно несоодветно.Уште понесоодветно е наметнување чувства и емоции кои другиот може и не ги чувствува но поради својата слабост и ранливата позиција во која се наоѓа е лесно да ги прифати како сугестија.
Доколку некој од нас имал „идентично“ искуство како ова погоре не значи дека има право да збори и да дели совети.
Сечие искуство е субјективен конструкт кое и под контролирано исти услови може да доведе до различни доживувања за истото.

Девојката треба сама да реши со себе пред се што сака понатаму од врската и иднината со партнерот.

И како за крај,нека се запраша како би се чувствувала кога ситуацијата би била обратна?
Тој одговор може да и помогне во размислувањето.
--- надополнето: 16 септември 2012 во 04:55 ---
знам тоа...се работи за сосема 2 различни системи али кога ми се изваде кондомот мислам дека спермата дојде во контакт со вагината. Колкави се шансите сперматозоид (сам по себе) да навлези во вагината па и да стаса до јајце клетка
Друже,луѓе пробуваат со години да зачнат а не пак со „малце истече“.
За да забремени девојката потребно е доста голема количина течност да навлезе длабоко во нејзиниот полов орган.И од тие неколку илјади сперматозоиди дали само 3-4 ќе се фатат за јајниците и ќе се оплодат.
Се надевам не си малер па да пукаш со просек 2 од 2. :)
Не се фурај.Ќе видиш.

п.с
уште малце охрабрување :)
Ако не се лажам,сперматозоидите умираат веднаш на воздух или на температура различна од телесната (?)
Така да,ако не си свршил директно во нејзе внатре,скоро нема шанси да забремени (за ова прочитај по нет како беше точно не се сеќавам убаво).
 

Pep

Член од
1 декември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
21
Mi treba pomos zaljuben sum vo edna devojka ama ona me saka kako prijatel sto da pravam
--- надополнето: 16 септември 2012 во 10:31 ---
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Mi treba pomos zaljuben sum vo edna devojka ama ona me saka kako prijatel sto da pravam
--- надополнето: 16 септември 2012 во 10:31 ---
Сори, ама мој совет ти е да бараш друга...
Еднаш пријател - засекогаш пријател!
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
10 фризури сменив пичките не ме гледат пак !? не сум грд и идам у теретана

п.с. не сум ни педер
Друже јас вака се ишишав пред некој период и искрено можам да ти кажам дека на сите што се околу мене им се допадна, машки, женски, многу е лесна за местење само со восок и тераш работа.

Пробај вака :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom